Pages Menu
FacebookRss

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 14.3.2019 v D - I, Novinky, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Francesca dell´Oro si splnila svoj veľký sen z detstva

Francesca dell´Oro si splnila svoj veľký sen z detstva

Známa návrhárka v oblasti dizajnu a haute couture, Francesca dell´Oro, urobila veľký krok. Svoj detský sen zhmotnila do podoby, ktorá sa isto bude páčiť i vám. Predstavila vlastné niche vône.

Francesca dell´Oro, rodáčka z malebného mesta Lecco na brehu jazera Commo na úpätí Bergamských Álp, mala vždy k vôňam bližšie než ktokoľvek iný. Jej domov obklopovali prekrásne záhrady, kde nikdy nebola o úžasné arómy núdza. Už vtedy snívala o tom, že raz vytvorí parfumy, ktoré sa jej voňavým spomienkam vyrovnajú.

Meno a skúsenosti nad zlato

Roky Francesca pracovala s rôznymi značkami módneho priemyslu. Starala sa im najmä o grafiku a uvádzala ich produkty na svetový trh. To ju uspokojovalo, ale túžila dosiahnuť viac. Preto v roku 2011 založila svoju vlastnú značku Francesca dell´Oro. Lepšie meno vybrať nemohla. „Oro“ v taliančine znamená „zlato“ a s jej krásnym priezviskom jej priamo do lona padlo úžasné dedičstvo.

Logo hada stočeného do kruhu, symbol známy z alchýmie, predstavuje kameň filozofa. Ten dokáže premeniť akúkoľvek látku na zlato, bez ktorého jej život stále nebol kompletný. Po dlhom pôsobení vo svete dizajnu a lusuxu sa preto Francesca dell´Oro rozhodla zúročiť všetky svoje skúsenosti získané v tomto sektore. Vybavená prirodzeným talentom začala kombinovať historické motívy a umenie s moderným dizajnom. Jej módne kolekcie doplnilo zlato –  prvé niche parfumy.

Parfumérsky priemysel už existuje tak dlho, že nie je nič výnimočné, ak sa začnú na trhu objavovať podobné vône. Parfumy Francesca dell´Oro však na mňa pôsobia poctivým dojmom. Sú drahšie (u niche vôní s tým vždy treba rátať), ale zato vyrobené z prvotriednych surovín, ručne robené a originálne. Odporúčam aj preto opatrnosť v dávkovaní. Tieto dokonca na pokožke prechádzajú badateľným vývojom, čiže naozaj rozprávajú.

Čo vám povedia parfumy Francesca dell´Oro

Francesca verí, že je parfum neoddeliteľnou súčasťou jej osobnosti. Spolu s tímom odborníkom dáva život jedinečným a vzácnym parfumovaným vodám. Jej niche parfumy majú schopnosť rozpovedať nezabudnuteľné príbehy. Túžby, spomienky a sny stratili svoju nehmotnú povahu. Stali sa tekutými a vaša pokožka ich len vysvätí.  Z ponuky 11 parfumovaných vôd si vyberiete.

Napríklad Ambrosine patrí do skupiny orientálnych, kvetinových, ambrových vôní. Ak líčidlá žien v starovekom Egypte nejako voňali, tak mohli voňať ako Ambrosine  Na ženskej pokožke je aróma romantická až intímna, na mužoch sa javí ako pohodová klasika.

Page 29 zachytáva na svojej stránke radostné spomienky, ktoré si niekto s temperamentnou povahou pred mnohými stovkami rokov zapísal do denníka. Chvíľkami je ostrejšia, potom romantická. Cítim vôňu papiera i koženej väzby, kadidla, Orientu, a predstavujem si, ako si tá osoba pri písaní zapálila vonnú tyčinku alebo františku. Jej opar umožnil slovám vyjsť z hlbín duše von a tou knihou sa odrazu stanete vy.

Envoutant vás prenesie ešte ďalej na východ v čase, keď slnko zašlo za obzor. Oud, pačuli a šafran prevrstvený hypnotickými kvetinami bude ideálne kombo pre toho, kto sa chytá niekoho nehanebne zviesť. Táto sladkastá a sýta orientálno-drevitá vôňa mi príde ako jedna z najsilnejších.

Lullaby nazvime modernou uspávankou alebo skôr fotoalbumom z vašej dovolenky, ktorý si pozeráte predtým, než idete spať. Ide o kvetinovo-ovocnú vôňu bližšiu súčasnosti, bezstarostnú a krásnu ako čas oddychu. Šumí z nej more a svetlé teplé lúče slnka vás prehrejú až do špiku kostí.

Novinky Francesca dell´Oro

Posuňme sa teda ďalej – k novinkám. A ešte akým. K sladkostiam, ktorým patrí moja neochvejná láska. Najnovšie dve vône sú totiž sladké.

Rubia Sucrée

Aby hneď na úvod nedošlo k nesprávnemu pochopeniu, parfumovaná voda Francesca dell´Oro Rubia Sucrée nie je lepkavá sladkosť dezertov z rafinovaného cukru, ktorým vôňu i chuť dáva chémia. V niche parfumoch hľadajte iba suroviny najvyššej kvality. Táto citrusová gurmánska kráska pripomína kandizované ovocie poctivej domácej výroby posypané strúhaným zázvorom a mandľami – dominanta vône.

Na pozadí cítim i figový list a stopy dreva, ktorými je celá kompozícia Rubia Sucrée jemne pretkaná a každým nádychom sa vidím v raji. Alebo v balkánskej cukrárni, kde sa rozhodujem, ktorý zo sladkých suvenírov prinesiem mame z dovolenky. Tí ľudia ich tam priamo predo mnou pripravujú a mňa baví na nich pozerať. Aj by bolo slušné odtiaľ ísť, ale nechce sa mi a nikto ma nevyháňa. I napriek tomu, že ma zo všetkých strán obklopuje cukor, arómy citrusov a korením lahodia môjmu nosu. Gurmáni, tu vidím vašu  budúcu závislosť.

OneMore

Podobným prípadom je aj jedna ďalšia orientálna vôňa s príznačným názvom Francesca dell´Oro OneMore z roku 2018. Jej hladnou hrdinkou sa stala čokoláda. Horko-sladká, milovaná i nenávidená pochúťka, ktorá by už samotná dokázala predniesť presvedčivý monológ. Lenže v tabuľke čokolády hľadajte aj ďalšie gurmánske ingrediencie. Ázijské pomelo, citrón, karamel, vanilka, kardamóm a opečené kávové bôby. Čokoládové srdce tak šíri svoje vibrácie a láka otvoriť dvere do čokoládovne. Tam vás už dobre poznajú a vedia, že zasa idete objavovať nové spojenia chutí.

Človek by čakal, že po vyskúšaní vône dostane šialenú chuť na sladké. To však orientálne, až mierne gurmánske parfumy nerobia. Ani tento nie. Drží sa pekne pri koži, ja pri zemi a moja chuť na sladké ostala uspokojená. Aj bez prijatých kalórií. A vôbec ma nebolí hlava ako z bežných vôní s čokoládou, lebo na počudovanie parfumovaná voda OneMore na seba vôbec neupozorňuje. Nie je ako extréme nazdobená torta. Skôr ako bonbón, ktorého skutočné čaro si uvedomíte až vtedy, keď sa vám rozplynie v ústach.

Niche vône Francesca dell´Oro sú dostupné v parfumérii Elnino v koncentrácii Eau de Parfum (EDP) a objeme 100 ml. Vnímam ich ako úplne unikátne. Napĺňajú môj osobný priestor vôňou, ktorá rozpráva lepšie než rodený rečník a neustále ma zásobuje novými podnetmi na analyzovanie.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This