Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 17.7.2015 v Pánske vône, T - Z, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Gianni Versace pod dohľadom Medúzy

Gianni Versace pod dohľadom Medúzy

Už ste sa niekedy zamýšľali, čo za obrázok to má značka Versace vo svojom logu? V tomto článku sa dozviete viac o tejto úspešnej značke z Talianska a predstavím Vám aj jeden krásny pánsky parfum.

Gianni Versace a Medúza

Kým si človek neuvedomí, že tie mašličky v oblasti krku a kadere na hlave sú v skutočnosti chápadlá mýtickej bytosti, logo značky Versace mu možno príde roztomilé. Ako symbol dámy v štýlovom oblečení, s bujným účesom a uhrančivým pohľadom. Skutočnosť však zarazí a musíme sa opýtať, prečo sa Gianni Versace, zakladateľ takej úspešnej značky, nerozhodol kráčať po chodníčkoch konvencie. Prečo neprebral symbol nejakého zvieratka, rastliny, alebo skrátka niečoho známeho.

Versace - parfumy pre každého, ešte viac parfumov v ponuke Elnino.sk

Gianni Versace – parfumy pre každého s citom pre tradície i moderné zvádzanie

Ak by sme chceli nájsť odpoveď, môžeme začať už miestom narodenia. Gianni Versace pochádza z južného Talianska v oblasti, ktorá sa kedysi nazývala „Magna Graeca“ (alebo Veľké Grécko). Táto oblasť bola celé storočia kolonizovaná výpravami, ktoré podnikali starí Gréci. Ich vplyv na miestnu kultúru bol teda podstatný. Práve vo svojej domovine mohol Gianni Versace pričuchnúť k mytológii a jej známe postavy mu mohli vnuknúť tento nápad.

Medúza bola neobyčajne krásnou ženou, ktorá mala dostatočné kvality na to, aby zviedla hociktorého boha. Začala si však s tým nesprávnym bohom a stihol ju za to trest. Bohyňa Aténa ju premenila na monštrum, na ktoré stačil jediný pohľad a človek sa zmenil na kameň. Odhliadnúc od hadov v jej vlasoch a chápadiel však stále mala dokonalé rysy a pekné pery. Škoda len, že nimi nemohla nikoho očariť.

Gianni Versace výberom tohto loga naznačuje, že jeho kúsky sa vyznačujú istou dávkou odvahy a rebelstva. Vychádzajú z tradícií, pretože tú Taliani milujú (ako už viete z predošlých článkov), ale sú svojim spôsobom aj moderné a priam nebezpečne zvodné. V každom parfume je táto myšlienka pevne zakorenená a to aj po smrti Gianniho.

Gianni Versace a jeho odkaz v tvorbe

V roku 1997 svetom otriasla správa, že Gianni Versace zomrel. Žezlo chytila do rúk Gianniho sestra Donatella. Počet parfumov Versace pod jej vedením aj naďalej rástol a možno majú modernejší dizajn než kedysi, no stále sú také slávne, ako sú slávne legendy o postave Medúzy. Donatella kráča v šľapajách svojho slávneho brata.

Tie najúspešnejšie moderné kúsky vidíte na obrázku. Niektoré dámske parfumy Versace by ste našli aj v mojich článkoch. Za všetky spomeniem tieto:

O pánskych parfumoch Versace, na ktoré by bol Gianni Versace hrdý, som ešte nepísala, preto by som Vám jeden rada predstavila teraz. Jeho mladšiu sestru, dámsku verziu Eros, už poznáte.

Pánsky parfum Versace Eros

Gianni Versace bol na túto vôňu hrdý - Versace Eros pánska vôňa

Gianni Versace bol na túto vôňu hrdý – Versace Eros pánska vôňa

Dovolím si tvrdiť, že muž, ktorý nepozná pánsky parfum Versace Eros, toho by Gianni Versace nazval zelenáčom. V mojom poslednom prieskume parfumu síce desiata priečka unikla len o vlások, no keby sme mali zostaviť rebríček 20 najžiadanejších a najpríťažlivejších pánskych vôní, Versace Eros by sa v tejto tabuľke určite umiestnila. Keby Vás to zaujímalo spomínanú desiatku nájdete v článku Pánske parfumy na prvé rande TOP 10.

Ja osobne som skôr na sladšie parfumy a preto mi vôňa Versace Eros aj so svojou príjemnou sladkosťou príde neskutočne sexy.  Možno ešte viac sexy než iné pánske parfumy Versace. Tento parfum doslova hovorí: „Som prudko jedlý, dajte si ma ako dezert!“.

Aromatická sviežosť zeleného jabĺčka sa prelína s kyslastým citrónom a mätou. Dávajú tejto vôni moc stúpať do neba, alebo prinajmenšom sa šíriť po okolí, kde si obláčik nájde nos dámy. Inak sa táto vôňa viac drží pri svojom nositeľovi a to je možno aj dobré. No však ktorý muž by rád nebol obzeraný a ovoňaný zblízka? Versace Eros drží tie najvoňavejšie zložky a dámy pri tele muža. Len toľko k tej sviežej stránke, lebo po krátkom úvode sa nám začína oteplievať a život sa stáva sladším. Nastupuje sladká zložka.

Sladká fazuľka tonka, geránium (vonná zložka z pelargónie) a ambroxan urobia aj z priemerného muža princa Krasoňa so sladkým úsmevom. Toto všetko nám do jedného balíčka rozkoše zabalila vanilka zo základu. To už ale veští veľmi sľubný začiatok akcie muža, ktorý vôňu Versace Eros nosí. Podotýkam, že je úplne jedno, akej akcie. Obchodné jednanie, schôdzka, vášnivý večer, či výjazd na jedno chladené, s touto vôňou môžu páni očarovať dámy 24 hodín denne a 12 mesiacov v roku. Je teda sladšia, no nie taká, že by mal z nej niekto v lete upadnúť do kómy (smiech). Poznám aj oveľa sladšie vône než je táto a tie veru nemajú až takú sviežu hlavu. Céder, vetiver a dubový mach predsa len mierne skrotia tú silnú dominanciu vanilky. Bez problémov môžete vôňu nosiť celoročne.

Pri pobyte v menších priestoroch ňou však radšej šetrite. Vôňa Versace Eros vďaka ambroxanu, vanilke v dobre navrhnutom základe vydrží na pokožke muža dosť dobrú dobu a štýlovo patrí k tým výraznejším. Je to drak, nie Medúza (smiech). Vyžaduje si muža, ktorý zmýšľa ako mladý muž a neberie sa príliš vážne. Skrátka muža do pohody. Už ho vidím… vlasy strapaté ako vrabčiak, šibalský úsmev na perách, veľa nápadov a ženy v pätách (alebo v náručí, lebo tam ich to veľmi láka). Možno to nebude vôňa pre Casanovu, ale sexy rozhodne je.

Versace Eros EdT a sprchovací gél od Elnino.sk

Versace Eros EdT a sprchovací gél

Ak potrebujete dobrý darček k narodeninám pre nejakého muža, máte tip. Vôňa Versace Eros nie je drahá a dostať ju aj v pekných darčekových baleniach so sprchovacím gélom. Kliknite.

Ponuka značky Versace je dnes veľmi široká. Gianni Versace by len tak rástol od hrdosti. Parfumy Versace voňajú Talianskom – sú nápadné, trblietavé a upútavajú pozornosť. Na kameň sa však neobrátite ako pri pohľade na Medúzu. Skôr by mal srdce z kameňa ten, kto by pri ich ovoňaní nič nepocítil. To fakt nejde. Vyskúšajte niektorý, určite si medzi nimi nájdete ten svoj.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This