Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 10.6.2015 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Giorgio Armani Si black & white

Giorgio Armani Si black & white

Keď nie čierna, tak biela. Keď nie Giorgio Armani Si Intense, tak Si White z limitovanej edície Giorgio Armani. Privoňajte a nechajte sa unášať letným prúdom do Stredozemia, kde sa Armani narodil.

Giorgio Armani a jeho spomienky

Príjemná teplá klíma, pohodová atmosféra a toto všetko je znásobené romantickými východmi a západmi slnka, ktorého lúče sa odrážajú od morskej hladiny. Aj Giorgio Armani, rodák z Piacenzy, odkiaľ je relatívne blízko aj do Milána, Verony, Alessandrie, bol na romantike odchovaný. Keď vyrastáte v takomto prostredí, romantických podnetov máte aj bez blízkosti mora viac než dosť. Divadlo, opera, bohatá história, krásna príroda a k tomu všetka tá dráma. Tým človek nasiakne až do kostí a vôňa Vaše spomienky už len „zakonzervuje“. Taliani, ako jeden z národov s najväčšou ročnou spotrebou parfumov, to vedia najlepšie. Vôňa roztancuje zmysly a urobí z bežného pohľadu na krásu voňavú spomienku, ktorú z pamäti nevymaže nič. Zato ju však môžete kedykoľvek privolať a precítiť. Preto sa Giorgio Armani zameriava na vône s dávkou romantiky, dobrodružstva alebo sviežosti. Vône pre odvážne ženy, ktoré sa neboja výzvy. Aj vône Giorgio Armani Si sú presne také. To však najlepšie pochopíte z tohto videa, ktorým sa Giorgio Armani snaží vysvetliť, čo majú vône predstavovať a potom sa im pozrieme „na zúbky“.

Rozdiely v kolekcii vôní Sí

Všetky vône v tejto edícii majú pochopiteľne rovnaký flakón, ktorý sa líši u jednotlivých kúskov len farbou. Ich vrchnáčik má tvar skaly podobne ako vône v jeho exkluzívnom a „haute couture“ rade Giorgio Armani Prive. Rad Prive je ešte viac spätý s osobnými spomienkami a príbehmi pána Armaniho, nie je to však mainstream. Ide o niche odvetvie a o jednej z jeho vôní ste mohli čítať v článku Armani a vôňa bohov Olympu, kde sa tiež dozviete, aká inšpirácia sa skrýva za vytvorením takéhoto obalu.

Giorgio Armani Sí

Parfumovaná voda Giorgio Armani Sí je úplne prvým kúskom v tejto kolekcii a svetlo sveta uzrela v roku 2013.  Prečítať si o nej môžete v článku Parfum v réžii minerálov.

Toaletná voda Giorgio Armani Sí je najmladšou členkou rodiny. Uviedli ju len vo februári tohto roku (t.j. v roku 2015), má priesvitný flakón a vrchnáčik v jemnej pastelovej farbe. Vrchnáčik parfumovanej vody (na obrázku nižšie úplne vpravo) je čierny, aby sme ich vedeli od seba odlíšiť.

Toaletná voda je svojej staršej sestre podobná, no ak som Vás niekedy varovala pred chybným zamieňaním si verzií, tak pri vôni Giorgio Armani Sí EdT to platí určite. Toaletná voda nemá v sebe ani zďaleka toľko zelene a aj napriek podobnému základu nie je až taká sladká ako parfumovaná voda. Ambra s vanilkou držia toaletnú vodu pri koži, pižmo robí opak. To viac nahráva do kariet ovocným tónom. Pižmo ani ovocné tóny ale v parfumovanej vode prítomné nie sú, preto sa tieto vône správajú odlišne a nemali by ste si ich mýliť!

Toaletná voda sa otvára ovocne, sviežo a ľahšie. Kvetinový charakter a silu nadobudne až neskôr. Parfumovaná voda Vám udrie do nosa hneď. Úvod má sladký, pomerne silný a priam tropický. Pripomína zelené rastliny na terase, z ktorých neskutočne silné poludňajšie slnko vyťahuje vôňu.

Srdce by mali podobné, nie však vlastnosti základu. Parfumovaná voda sa drží bližšie pri koži a aj prirodzene dlhšie vydrží, zatiaľ čo toaletnú vodu ťahá pižmo za Vami ako voňavý chvostík. Keď preto niekomu popisujete vôňu Sí, vždy povedzte, či hovoríte o toaletnej alebo parfumovanej vode. Je to rozdiel.

Giorgio Armani Si EdT, Si Intense EdP, Si EdP (zdroj: http://bit.ly/1dvKnuV; update Elnino.sk)

Giorgio Armani a vône (zľava) Si EdT, Si Intense EdP, Si EdP (zdroj: http://bit.ly/1dvKnuV; update Elnino.sk)

Giorgio Armani Sí Intense

Necelý rok po uvedení parfumovanej vody na trh prišiel Giorgio Armani s intenzívnou verziou Sí Intense v pôsobivej čiernej fľaštičke. Zabrnkal tak na citlivé struny nejednej ženy zberateľky. Uznajte, že je naozaj krásny. Sí Intense je akýmsi hybridom, z ktorého zloženia neskôr vzišla aj myšlienka na toaletnú vodu. Giorgio Armani Sí Intense spája v sebe silný a veľmi trvácny sladký základ i srdce parfumovanej vody Sí. K tropickému úvodu sa pridalo aromatické ovocie, ktoré sa neskôr ocitlo aj v úvode toaletnej vody (len s pridanou hruškou na odľahčenie), no aby sa zachovala tropická podstata, musel tvorca posilniť aj srdce, pretože ovocie samotné by rýchlo vyprchalo. Dopomohol mu osmanthus s marhuľovými podtónmi a artemisia, ktorú poznáme skôr z pánskych vôní, no nebojte sa. Artemisia dáva vôni len pikantný nádych. Dobrá na osvieženie pamäti, keď budú páni zo svojej pamäti loviť Vaše meno. A verte, že ho vylovia.

Novinka v ponuke – Giorgio Armani Sí White

To by samozrejme nebol Giorgio Armani, keby neprišiel aj s fľaštičkou v žiarivej bielej farbe. Bielu majú Taliani radi asi tak ako aj čiernu a my tiež. Edícia Giorgio Armani Sí White je však limitovaná a vyrobí sa z nej len obmedzený počet kusov. Museli sme síce trošku počkať, no na naše šťastie sa ich zopár ušlo aj nám. Biela fľaštička ukrýva údajne rovnaký poklad ako tá priesvitná s čiernym vŕškom. Sí White mi však príde máličko menej sladká, trošku viac svieža a viac drevitá, ale inak súhlasím, že sú takmer rovnaké. Tiež sa drží pri tele, tiež je silná, omamná, unášajúca. V momente ste myšlienkami inde. Do divadla a na špeciálne príležitosti si neviem predstaviť nič vhodnejšie a oslnivejšie ako tieto dve vône.

Ak by som mala určiť podľa tónov obdobie a najvhodnejšie príležitosti, kedy je vône z kolekcie Sí ideálne nosiť, toaletnú vodu  by som nosila na jar a v lete, keď je vonku teplo. Parfumované vody Sí, Sí White a Sí Intense sa viac hodia na chladnejšie obdobia, prípadne na večer. Do malých uzavretých priestorov sú príliš silné, no keby ste sa zdržiavali vo väčších miestnostiach a chceli zaujať, s týmito sa Vám to určite podarí.

Parfumy Giorgio Armani Sí nezapreli kvalitu, ktorou je Armani povestný. Tieto a všetky ostatné vône nájdete v ponuke Elnino.sk. Stačí kliknúť.

Máte s niektorou z týchto vôní (alebo všeobecne s vôňami Giorgio Armani) nejaké skúsenosti? Podeľte sa o ne v diskusii, alebo to prediskutujte s priateľmi so zdieľaním tohto článku.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This