Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 14.7.2015 v Vône | Bez komentárov

Gucci, Armani a sladké Taliansko

Gucci, Armani a sladké Taliansko

Taliansko a rovnako sladké parfumy Gucci a Armani dostali do vienka priam nadprirodzenú schopnosť prebudiť v človeku sladkú túžbu. Chcete nájsť neobyčajnú vôňu? Skúste jednu z týchto vôní.

Dolce Italia

Kým sa pery dvoch ľudí stretnú a ich srdcia začnú biť v rýchlom rytme, ubehne niekoľko rozhodujúcich momentov. Muži si na ženách všímajú viacero vecí, no vieme, že vzájomná príťažlivosť nie je vyjadrená len tým, čo vidíme. Kým v nás vzplanú vášne, do našich výsledných dojmov a pocitov sa tiež miešajú ostatné zmysly. No nie je veselý smiech a sladká vôňa jasným tromfom dámy? Ja tvrdím, že dvojicu vôní Giorgio Armani Sí a Gucci Eau de Parfum II spája práve taký sladký opar a vrodený optimizmus. Sú to výtvory talianskych značiek a ako vieme, Taliani sú v zvádzaní majstri. Kreácie od módnej značky Gucci a Giorgio Armani preto rozhodne stoja za vyskúšanie a ak Vám aj nepritiahnu lásku, nenechajú Vás stáť v kúte bez povšimnutia.

Vanilkový Armani

Parfumovaná voda Giorgio Armani Sí je cyprusovo-ovocná vôňa pobozkaná sladkou hrejivou vanilkou. Jej flakónik je naoko veľmi jednoduchý, no vôňa, to už je iný príbeh. Keby ho chcel umelec stvárniť, určite by to bola milostná romanca alebo prinajmenšom nejaká rozprávka so šťastným a sladkým koncom, kde princ našiel svoju princeznú a žili spolu šťastne až do smrti. Značka Giorgio Armani prináša romantiku v každej fľaštičke.

Parfumovaná voda Giorgio Armani Si

Parfumovaná voda Giorgio Armani Si

Vôňa Sí e ako krútňava, vodný vír alebo pevné objatie muža, ktorý Vám do uška zašepká: „Dnes voniaš nádherne vanilkovo!“. Atmosféra okolo Vás bude nabitá a nasýtená výparmi vanilky a intenzívnych kvetín. Stačilo by škrtnúť zápalkou a vášne vzplanú. Aj takúto podobu môže mať láska.

Giorgio Armani Sí EdP patrí medzi vytrvalcov. Kto ju doposiaľ vyskúšal, ten potvrdí, že jej výdrž je perfektná. Ešte viac informácií o tejto parfumovanej vode si môžete prečítať v článku Giorgio Armani Si black & white a v článku Parfum v réžii minerálov, kde som túto vôňu zaradila medzi hrejivo pôsobiace vône vhodné skôr na chladnejšie obdobia (jar, jeseň, zima, prípadne chladnejší letný večer).

Dámsky parfum  Giorgio Armani Sí EdP dostať v objeme 50 a 100ml. K dispozícii tiež spomínaná toaletná voda. Kliknite a zistite viac.

Gucci z kvetín a ovocia

Gucci Eau de Parfum II je jedna z tých sladkých ovocných vôní, ktorá milo prekvapí. Priznám sa, že pôvodne som ani trošku netušila, čo mám očakávať od takéhoto žánru. Čakala som sladšiu vôňu, niečo veľmi ovocné, s minimom kvetín, možno až gurmánske. Aj vôňa Giorgio Armani Sí vo verzii toaletnej vody sa zdala byť presne taká sladká ovocná. V oboch prípadoch som ale bola vedľa ako tá jedľa.

Gucci Eau de Parfum II. parfumovaná voda

Gucci Eau de Parfum II. parfumovaná voda

Na rozdiel od iných kvetinovo-ovocných parfumov, aj Gucci Eau de Parfum II obratne obišiel sladkosť a tak sa s vysokou pravdepodobnosťou vyhne akýmkoľvek cynickým poznámkam o tom, že by bol presladený ako cukrík, ulepený ako limonáda a podobným rečiam. Gucci Eau de Parfum II má rázny ovocný švih, príjemný drevitý základ (cédrové drevo v prevahe), nenápadné tóny zelene a sladký je naozaj len trošku. Prirodzene, nenásilne, milo, neobťažujúco. Tejto vôni by som si netrúfla priradiť žiadnu nálepku s ideálnym vekom a ani obdobie. Odporúča sa na jar, leto a jeseň, no verím, že by sa dal nosiť i v zime bez problémov.

Vrchné tóny sa pohrávajú s tým najlepším, čo vieme dať do ovocnej granity. Taliani si túto mrazenú pochúťku pripravujú veľmi radi. Možno granita – obdoba ovocnej drene či drte – inšpirovala aj tvorcu tejto vône (pán Antoine Maisondieu). V tejto granite očakávajte ríbezle, černice plné šťavy a svojej vlastnej sladkosti. Žiadny prídavný cukor, ktorý by zabil ich sviežosť a kyselkavosť. Pre väčšinu z Vás to bude vôňa typu „Práve som vyšla zo sprchy, použila ovocím voňajúci šampón a cítim sa fajn.“ Ovocný tón sprevádza kvetinový buket, ktorý však stále nie a nie prebiť to ovocie. Srdce je kvetinové a dáva vôni taký viac kozmetický imidž. Jazmín si v ňom strihol duel s fialkou a pretekajú sa, koho budeme viac znať. Za mňa je to asi tá fialka. A takto rozvoniava srdce i hlava vône po celý čas. Ovocie, kvety, ovocie, kvety…

Dominancia a poradie tónov sa vo Vašom obláčiku sa výraznejšie nemení. Až ku koncu sa prederie na svet ostrejšie pižmo a príde krásny drevitý záver. V tejto fáze už evidujem aj jemný mandľový heliotrop, po ktorom sa vôňa stáva akoby hustejšou, krémovou. Viac než dreň z čistého drobného ovocia začne pripomínať zmrzlinu alebo jogurt. Normálne si poviete „Mňam“. A nielen Vy. Ak je pravda, že láska ide cez žalúdok, tak tá Vaša pôjde tiež, akurát sa neusadí na bokoch ani stehnách. Gucci Eau de Parfum II je parfum ako esencia z čistého ovocia. Zatiaľ čo koláčom by niektorí odporcovia sladkostí pohrdli, ovocnú dreň v lete neodmietne nikto. A nikto neodmietne ani tento parfum od značky Gucci. Nechcela som veriť vlastnému nosu. Ťažko ho vôbec popisovať, treba skúsiť. Je vskutku zaujímavý.

Dámska vôňa Gucci Eau de Parfum II je dostupná na stránke Elnino.sk a zakúpiť si ju môžete v objemoch 30, 50 a 75 ml.

Obidva parfumy, parfumy Gucci i Armani, sú podľa mňa hotové umelecké diela, aké na našom trhu chýbali. Vytvorili ich tak rafinovane a majú také dobré zloženie, že sa s nimi nedá nič pokaziť. Naozaj si myslím, že keby som kráčala po ulici s testermi oboch a dávala ich okoloidúcim na odskúšanie, určite by si vybrali jeden z nich na každodenné nosenie a je celkom možné, že by veľkej skupine dám zapasovali aj obidva. Ulahodí niektorý z nich aj Vášmu nosu?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This