Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 14.4.2015 v Vône | Bez komentárov

Guerlain a Calvin Klein a ich živá voda

Guerlain a Calvin Klein a ich živá voda

Každý pozná zmyselné vône ako Guerlain Samsara, či Shalimar, alebo najpredávanejší parfum Calvina Kleina – Obsession. Ak však hľadáte niečo na jar/leto, dám Vám skvelé tipy na ľahké unisex vône týchto značiek.

Prečo to prirovnanie k živej vode?

Nemohla som si ho odpustiť. Voda je základ života, no okrem svojej sily ničiť má i silu dávať vlahu a podporovať život. Vodu pijeme, umývame sa v nej a tiež ňou kropíme svoje záhradky. Bez vody by ani ovocie nemalo šťavu a presne o tom bude dnes reč. Unisex vôňa Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca a Calvin Klein CK One Summer 2014 sú také ľahké, šťavnaté a plné života, že keby dostali krídla, uleteli by ako motýle.

Guerlain a vôňa z kolekcie Aqua Allegoria

Kolekcia Aqua Allegoria bola zasvätená prírode a jej prvé kúsky do nej pribúdali s úmyslom podávať voňavé tóny poetickým spôsobom a zachovať ich také živé, aké sa nachádzali v prirodzenom stave. Všetky vône Guerlain Aqua Allegoria sa skrývajú vo fľaštičkách pastelových farieb a daná farbička presne zodpovedá kompozícii. Ako tvrdí oficiálny text od výrobcu, edícia Aqua Allegoria je: „Inšpirovaná prírodou, vytvorená v Guerlain. Príroda je prostredie nabité emóciami, kde zberáme poklady, ktorými nás oklopuje a inšpiruje. Každý rok, v čase príchodu jari, parfumér Guerlain vyčarí doslova záhradu naplnenú vôňami, to všetko v zmesi *alegórie a radostnej nálady.“ (*Alegória = vyjadrenie myšlienky obrazom a v tomto prípade vôňou).

Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca toaletná voda od Elnino.sk

Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca EdT

Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca

Parfum Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca je určený pre obe pohlavia. Skryla sa  ňom životná sila celého stromu od jeho kvetov, cez šťavnaté ovocie dozreté na slnku až po vetvičky a listy. Parfumér Thierry Wasser poňal svoju úlohu pretaviť poéziu v parfum tak, že tentokrát využil viacero častí stromu a extrahoval z nich to najlepšie, čo len vedeli dať.

Z vetvičiek pomarančovníka vytiahol ich jemný drevitý nádych. Mladé drevo vetvičiek vonia tak trošku ako ruže, takže nevylučujem, že niekto bude cítiť aj ružu. Petitgrain / pomarančovníkové listy pridali k vetvičkám ďalšie tóny zelene. Kvetinové srdce z citrusmi voňajúceho neroli a kvetov pomarančovníka hrá medovým buketom a posúva nám celú vôňu smerom k dojmu čistoty a nevinnosti. Aj keď je tu jasná dominancia bielych kvetín, parfum nás nenechá ani na chvíľku v pochybnostiach o svojom zaradení. Tóny citrusového ovocia najviac hovoria o jej čistom a energickom charaktere. Citrusová vôňa Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca nebude pripomínať sladký pomarančový džús od samého začiatku až do konca, no keď dostane čas, jej gurmánske tóny určite neprehliadnete.

Prijmite energiu a radosť z lúčov slnka odovzdanú prostredníctvom vône Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca.

Calvin Klein a nesmrteľné limitky CK One Summer

O značke Calvin Klein vieme, že každé leto prinesie niečo nové. Už od roku 2004 edícia CK One Summer predstavuje unisex vône na jar / leto so sviežim charakterom. Rok za rokom do flakónov pribúdajú nejaké nové zaujímavé zložky a ich spoločným menovateľom je ovocie. Možno sú nosy jej parfumérov skvelé nielen vo vymýšľaní kombinácií tónov, ale vždy vedia s dostatočným predstihom zavetriť, aké budú letné trendy. Musia to vedieť, alebo že by mali doma krištáľovú guľu? Ťažko povedať. Keď sa však vonku oteplí, vône z aktuálnej letnej edície CK One sa predávajú ako teplé rožky.

Calvin Klein CK One Summer 2014 toaletná voda od Elnino.sk

Calvin Klein CK One Summer 2014 EdT

Letná unisex vôňa CK One Summer 2014

Všetky vône CK One Summer sú unisex a ich obal viac ako parfum pripomína čutoru plnú páleného. Možno nám tým Calvin Klein naznačuje, že leto je o zábave a inak než veselo a s rukou hore by sme ho nemali tráviť. Alebo ho máme chápať ako fľašu, ktorá sa dá po vyprázdnení hodiť do mora spoločne s odkazom a symbolizuje, že i táto vôňa na leto bude Váš voňavý odkaz. V každom prípade je vôňa CK One Summer 2014 úplne rovnako hravá. Ak by som ju mala popísať, poviem o nej, že je mladistvá, hravá, svieža ako mladý človek. Hoci sa mu nohy zabárajú do horúceho piesku a slnko páli ako divé, aj tak si dokáže udržať úsmev. S gitarou v jednej ruke a koktailom v druhej upaľuje medzi ľudí, aby sa bavil.

Tento koktail od Calvina Kleina sa podáva vo pohároch namáčaných v cukre s pomyselnými kokosovými stružlinkami. Bez nich by základ tejto vône nemal takú exotickú príchuť. Je to čisté letné osvieženie. Ľadové tóny grapefruitu a limetky sa nám spojili s cukrovým melónom. Pod nimi sa v srdci vône nachádza tequilla, ktorá rýchlo vystúpa do ovocnej hlavy.  A samozrejme tiež do hlavy i srdca ľudí vrátane Vás. Niekde na pozadí sa skrývajú aj drevité a kvetinové tóny, no tie v tom lahodnom opojení málokto ucíti a ani ja ich nevnímam. Robia vôňu okrem citrusovej a trošku aromatickou, ale neprerazia cez tú sviežosť.

Osviežte svoje telo i vzduch okolo seba ľahkými tónmi unisex vône CK One Summer 2014, ktoré prilákajú nových priateľov.

Privítajte jar a leto novou vôňou Guerlain alebo Calvin Klein. Až sa budete chystať vo dvojici na výlet, budete radi, keď Vám ušetrí miesto v batožine. Namiesto dámskej a pánskej budete niesť len jednu unisex vôňu.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This