Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 8.9.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Guess, Elizabeth Arden a bublinkové kúzlo

Guess, Elizabeth Arden a bublinkové kúzlo

Značky Guess a Elizabeth Arden postavili do duelu svoje dve tajné zbrane. Parfumy Girl Belle a Provocative Interlude sú rozdielne, no čosi ich spája. Čo? To Vám prezradím v článku.

Mená ako Guess a Elizabeth Arden sa u nás na Slovensku spájajú s dobrou povesťou. Parfumy Guess i parfumy Elizabeth Arden majú mnohé výhody. Ich tóny parfuméri poskladali tak, aby oslovili širšiu skupinu zákazníkov, teda sú veľmi ľúbivé. Okrem toho sú to ľahko dostupné a cenovo veľmi prijateľné kúsky. Ani dva parfumy, ktoré Vám dnes predstavím, nevytiahnu z Vašich peňaženiek príliš vysokú hotovosť. Na obe vône Vám postačí okolo 15 EUR a márne by ste ich chceli držať vo flakóne. Prirovnala by som ich k fľaši šampanského, ktorou niekto potriasol. Doslova sa pýtajú von, chcú Vám zlepšiť deň, navoňať Vás a sú také návykové, že si budete stále ovoniavať zápästia. Vážne.

Guess Girl Belle

Ľahká a príjemná kvetinovo – ovocná vôňa Girl Belle od značky Guess je presne tou ideálnou vôňou, ktorá splní tajné sny každej teenagerky a ktorá dobre padne do jej „ťažkej ruky“ na rozprašovači. Čo si budeme nahovárať, mladí to vedia s parfumovaním poriadne prehnať, ale konkrétne u tejto vône to nejako extra nevadí. Je sladká, mladistvá a čo možno prekvapuje, cieľovou skupinou, pre ktorú je určená, je práve mladá dáma, respektíve dáma, ktorá si rada uberie zopár rôčkov. Nepôsobí ako lacná toaletná voda pre deti, ale ani ako púder starej mamy. Výborný kompromis.

Guess Girl Belle toaletná voda od Elnino.sk

Guess Girl Belle toaletná voda

Toaletná voda Guess Girl Belle ukazuje vyvážený pomer tónov lesného ovocia a kvetinových tónov, ktoré sa dvíhajú okolo Vás ako bublinky šumivého nápoja, potom praskajú a ostáva po nich príjemný závan kvetín. Začína sa veľmi ovocne ako vône inej známej značky Escada a tón šampanského všetko ovocie zalial do jedného veľkého ovocného bowle. Práve pre tento úvod sa mladým tak páči. Ale nie je to akvatická vôňa a neradili by ste ju ani k tým bežným ovocným parfumom. Už po 30 minútach sa povaha vône zmení. Na svetlo sveta sa predierajú púdrové kvetinové nôty ako včielky poletujúce ponad rozkvitnutú lúku, ktoré majú na svojich nôžkach peľ. Fanúšičky púdrových vôní budú v siedmom nebi. Niekto hovorí, že fialka či pivonka, no mne príde, že fialka a jazmín jednoznačne vedú, ale tak 50 na 50. A tiež pižmo. Drevitý záver santalového dreva a teplo vanilky sa k môjmu nosu dostalo po troch až piatich hodinách v závislosti od vlhkosti vzduchu a príležitosti. Čím väčší chlad, tým viac zavoňali. Ak fandíte púdrovým parfumom a chcete voňať nevinne, mladistvo, určite vôňu Guess Girl Belle vyskúšajte.

Guess Girl Belle je vôňa vhodná na denné nosenie do školy i do práce. Kúpite ju na Elnino.sk.

Elizabeth Arden Provocative Interlude

V presne opačnej skupine vôní sa nachádza orientálna vanilková vôňa Elizabeth Arden. Oproti Girl Belle je tento parfum dospelejší možno práve pre to, ako gurmánsky vyznieva. Ak by ste ho predsa len chceli zaradiť do nejakej vekovej skupiny, pridajte pár rôčkov k sladkým vôňam typu Britney Spears, ktoré oslovujú najmä dvadsiatníčky a s ktorými by mala pár spoločných znakov. Svojou gurmánskou stránkou tiež pripomína vôňu Thierry Mugler Angel, ktorá patrí do tej istej rodinky, no Elizabeth Arden Provocative Interlude nie je tak prevrstvená sladkosťou ako Angel. Sladké tóny prepožičali parfumu teplo bez zbytočných pomyselných útokov cukru na chuťové bunky. Ani vôňa Guess a ani táto sa nehodia na nosenie v lete. Lepšie ukážu v chladnom a vlhkom počasí.

Elizabeth Arden Provocative Interlude parfumovaná voda od Elnino.sk

Elizabeth Arden Provocative Interlude EdP

Nečakajte ulepený mix ovocia a čokolády len na základe jej zloženia. Takýmto štýlom vôňa Provocative Interlude neprovokuje. Nepochybne, ovocné tóny lesných plodov, šampanské sprevádzané krémovými tónmi bielej čokolády zo základu, o tom bude vôňa od samého začiatku až do konca. Začne ovocím, šampanským – kombináciou, ktorá patrí k sebe – a po uležaní sa Vám pred očami objaví i ruža s orchideou v drevitom závane červeného mahagónového dreva. Nebudú však meniť parfum tak výrazne. Urobili len rozhodujúcu čiaru ako hranicu medzi cukríkovou sladkosťou príznačnou pre vône z radu Fantasy od značky Britney Spears a omamnou sladkosťou vanilkových vôní typu Angel či Hypnotic Poison od Diora. Parfumovaná voda Provocative Interlude určite sladkosťou provokuje a vzbudí pozornosť, pižmo a šampanské ju dvíha k nebu, ale je ako jemný, ľahký, elegantný, ultra ženský a veľmi pohodlný doplnok k Vášmu outfitu. Ako keď si hrdlo a dekolt zaviniete do suchého a hrejivého šálu trošku navoňaného nejakou pikantnou vôňou s pižmom, aby ste ho chránili pred zimou idúcou do kostí. Ak sa bojíte nosiť sladké vône, lebo Vás z nich bolí hlava, alebo len hľadáte niečo trvácnejšie, univerzálnejšie a nie vôňu, ktorá sa dá nosiť len na večer, potom Elizabeth Arden Provocative Interlude dokonale vyhovie Vašim potrebám.

Aj zmysly provokujúcu vôňu Elizabeth Arden Provocative Interlude zoženiete na Elnino.sk. Kliknite.

Šampanské a jahody k sebe patria a aj parfuméri stavili na túto osvedčenú kombináciu, akurát pridali aj niečo navyše, aby z Vás spravili zvodnú krásavicu. Ktoré „bublinky“ sa Vám páčia viac. Bude to mladistvá vôňa Guess, alebo ste skôr uprednostníte zrelú vôňu Elizabeth Arden?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This