Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 7.12.2016 v Dámske vône, Poradňa, Vône | Bez komentárov

Gurmánske vône hlásia príchod Vianoc

Gurmánske vône hlásia príchod Vianoc

O nádielku od Mikuláša sa treba postarať a všetko zjesť, aby sa tie dobroty nepokazili. Ak však máte do Vianoc trpieť výčitkami, radšej odožeňte chute na sladké a doprajte si takéto gurmánske vône.

Gurmánske vône proti hladu

Na väčšinu z nás pôsobia gurmánske vône presne opačne, ako by veľa ľudí predpokladalo. Prirodzene by ste tipovali, že budú spúšťať chuť na sladké, pretože tak predsa fungujú cukrárne. Na krátky moment zacítime gurmánske vône zákuskov, potom ich uvidíme krásne naaranžované na podnose a koniec našim predsavzatiam nemaškrtiť. Ak zmysly dostanú takýto podnet len na pár sekúnd a navyše máte hlad, potom smola. Zrejme zakotvíte pri tanieri s dezertom. No nosiť gurmánske vône, to je niečo úplne iné ako kratučká sladká vidina maškrtenia. Obklopujú Vás a zamestnávajú zmysly dlhodobo. Vyskúšajte napríklad tieto vône od Frais Monde a uvidíte, že do Vianoc nepriberiete ani gram.

Gurmánske vône parfumovaných olejov Frais Monde

Gurmánske vône parfumovaných olejov Frais Monde

Jemne horkastá mandľa

O vôni mandle Frais Monde Almond som už písala v článku Jesenná akcia Frais MondeParfumovaný olej Almond vytvorili gurmánske vône vanilky, medu a tóny, ktoré by ste asi v spojitosti s mandľami nečakali. Vôňa Almond ale práve vďaka tejto príznačnej horkosti nepríde nikomu ako presladená a na ženách sa páči aj mužom. Táto krásna horkasto-sladká vôňa s dlhou výdržou je presný protiklad mojej druhej obľúbenej vône ruží v cukre Turkish Delight, ktorú som tiež mimochodom zaradila do tohto predsviatočného výberu.

Rad Frais Monde Almond

Rad Frais Monde Almond

Rozmaznávajte svoju pokožku i nos vôňou Frais Monde Almond

Sladká vanilka

Ani k tomuto výtvoru Frais Monde už niet čo nového dodať. Gurmánske vône vanilky Frais Monde Vanilla som dostatočne popísala v článku Parfumovaný olej s vôňou vanilky… Úžasná, nefalšovaná a opojne sladká vanilka. Žiadna umelá vanilínová náhrada, ale koncentrovaná vôňa vanilkového struku, ktorej na zápästia stačí naniesť máličko. Kto môj článok čítal, ten vie, že vanilku kombinuje značka Frais Monde aj s inými tónmi. Medzi príkladmi spomeniem barbadosskú čerešňu a biele pižmo. Všetky spojenia vanilky sú lákavé a veľmi sexy. Vanilkový parfumovaný olej Vanilla patrí medzi najpredávanejšie vône tejto značky.

Rad Frais Monde Vanilla

Rad Frais Monde Vanilla

Čierna mandarínka

Frais Monde Black Mandarin je jednou z obľúbených vôní mojej kolegyne. Čakáte nudné citrusy alebo osviežovač na toaletu? Tak to sa nedočkáte. Ako už napovedá názov a prívlastok „black“, vôňa čiernej mandarínky má grády a nepatrí k svieženkám. Ucítite v nej kôru i dužinu mandarínky, ktorá ako keby stála dlho pri krbe a je nasiaknutá dymom z dreva, ktoré oblizovali plamene a vianočným korením so sladkou stopou. Vôňa Black Mandarin je veľmi opojná a výrazná, ale nie ťažká, že by Vás z nej mala začať bolieť hlava. I táto vôňa sa páči mužom.

Existuje však aj ďalšia verzia a tou je sladkastá mandarínka s bielym pižmom – vôňa White Musk And Mandarin Orange, ktorá do ovzdušia šíri aj niečo ako jemný závan vanilky. Ak nie ste milovníkmi pikantných vôní, vyberte si radšej túto druhú a jemnejšiu vôňu.

Kokosový orech

Kto by nemiloval gurmánske vône kokosových zákuskov? Ja mám kamarátku, ktorá sa práve vôňou kokosu obklopuje neustále a po celý rok vyjedá kokosové dobroty, preto som bola veľmi zvedavá, čo povie na parfumovaný olej Frais Monde Coconut.  Keď vôňu otestovala, potvrdila moju mienku, že je veľmi autentická. Kokosová vôňa Coconut však nepripomína umeliny, aké poznáte z komerčných parfumov ani čerstvý orech s mliekom vo vnútri, ale skôr sa ponáša na kokos usušený a zomletý na kokosovú múčku. Presne taký, aký používate doma na obaľovanie guliek s orieškom či višňou vo vnútri. Vôňa tohto parfumovaného oleja je veľmi jemná a nenápadná. Mohli by ju pokojne používať aj mladé dievčatá. Neobťažuje.

Ak túžite mať silnejšiu vôňu, ktorá sa viac rozptýli do ovzdušia a bude okolo Vás v podobe kokosového obláčika, vyskúšajte vôňu Frais Monde Coconut And White Musk s bielym pižmom. Až sa pižmo zahreje na pokožke a prederie von, vôňa začne pripomínať opaľovacie mlieko so zástrekom kokosového mlieka a cukrom osladenej smotany. Niekomu však pižmové parfumy nesedia, preto si radšej najskôr objednajte odstrek.

Ruže v cukre

Názov vône Frais Monde Turkish Delight pochádza z pochúťky pripravovanej zo škrobového sirupu, cukru a kvalitnej ružovej vody. V Turecku môžete tento dezert dostať na každom kroku. Dezerty „Lokum“ (alebo „Loukoum“) bývajú rôznych farieb i tvarov, ale najčastejšie uvidíte ten, ktorý je i na obrázku nižšie.

Rad Frais Monde Turkish Delight

Rad Frais Monde Turkish Delight

Pár ľudí by si možno po zahryznutí do kociek obalených v škrobe privolalo cukrovku, no vôňa Turkish Delight sa neocitne v zozname rizikových faktorov. Ani by som ju neprirovnávala k presladenému sirupu či nedajbože tureckému medu. Mne príde veľmi nežná, exotická a celkom primerane – nie protivne – sladká. Už som mala pod nosom veľa parfumov s vôňou ruží osladených vanilkou, cukrom a kadečím, no toto je vôbec prvý sladký kvetinový mix, ktorý sa mi kedy páčil a hneď som ho aj kúpila. Takáto vôňa sa nedá len tak ľahko napodobiť a neucítite ju na každej druhej žene. Ak chcete niečo sladké ale originálne, Turkish Delight bude jasná voľba.

Pozrite si kompletnú ponuku vôní Frais Monde

Gurmánske vône mandlí, vanilky, kokosu, mandarínky a ruží v cukre Vám okamžite navodia tú pravú sviatočnú atmosféru. V mojej zbierke sa už natrvalo udomácnili parfumované oleje Turkish Delight, Almond a Vanilla. Do ktorej vône ste sa zamilovali Vy?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This