Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.10.2016 v J - M, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Halloweenská kolekcia Jesus Del Pozo

Halloweenská kolekcia Jesus Del Pozo

Vône Jesus Del Pozo sa môžu javiť ako pokus priblížiť ľuďom atmosféru populárneho amerického sviatku Halloween. Z flakónu však nevyletujú duchovia. Parfumy Halloween Vás zavedú do odlišného sveta.

Kto bol Jesus Del Pozo

Písal sa rok 1946 a v Madride sa narodila budúca dizajnérska hviezda – Jesus Del Pozo. Prvé roky jeho kariéry neboli až také závratné. Navrhoval prevažne pánsku módu. Začiatkom osemdesiatych rokov ale prišiel zlom. Jesus del Pozor sa zameral na dámsku módu a so svojou ready-to-wear kolekciou i dámskou svadobnou módou jeho hviezda stúpala prudko nahor. Prirovnávali ho k Sybille, španielskej návrhárke, ktorá taktiež pôsobila v módnej brandži a tiež dostala Španielsko do povedomia ziskom mnohých ocenení. Posilnený úspechom Jesus Del Pozo len dva roky na to predstavil svoj prvý parfum Duende, ktorý taktiež získal cenu.

Halloween – svetový bestsellser

Parfumy Jesus Del Pozo sa stali dôležitou súčasťou ponuky módneho domu. Medzi tie najslávnejšie však jednoznačne patrí parfum Halloween z roku 1997. Dámska vôňa Halloween mala byť pôvodne jedináčik, no tak preslávila, že nemohla ostať bez mladších sestier. Hneď po jej uvedení nasledovala ďalšia a ďalšia vôňa.

Toaletnú vodu Jesus Del Pozo Halloween vytvoril Max Gavarry a asi ťažko by vo Vás evokovala Halloween, bosorky, vlkolakov, duchov a upírov. Vôňa Halloween je venovaná záhadnej žene a je to hybrid. Má zo všetkého niečo.

Jesus Del Pozo Halloween

Jesus Del Pozo Halloween

Páči sa mi jej úvod, ktorý mi pripomína závan morského vánku, zeleň ostrovov a vodu – veľkú oceánsku vlnu. V tomto sa vôňa ponáša na iné známe akvatické parfumy ako trebárs Davidoff Cool Water alebo Giorgio Armani Acqua di Gio. Je to chladný a rázny štart, ale zasa nie úplne ľadovo svieži úvod plný energie. V tejto fáze by vôňu ustál aj muž.

Dôvod, prečo je Halloween hybridom je púdrové srdce, ktoré pozostáva z tónov dominantnej fialky, ktorej okvetné lístky pofŕkané všetkou tou vodou z úvodu niekomu pripomínajú ozónický parfum Lanvin Eclat d’Arpège. Ja tu ale vidím podobnosť len v tej sviežosti a stopách zelene z úvodu. Kvetinový tón konvalinky, tuberózy a magnólie odľahčený korením Vás pošteklí v nose. No viac než na ženskosť by ste i tu pomysleli na unisex parfumy.

S korením prichádza aj stopa vanilky, ktorá ešte viac osladí vôňu a prichádza ďalšia zaujímavá – typicky ženská – časť. Neviem, prečo je parfum Halloween popisovaný ako orientálna – kvetinová vôňa. Stále cítiť kvetiny, no aj keď sa nám prvotná zeleň časom mierne vytráca, moje srdce piští po orientálnej zložke. Santalové drevo, myrha a kadidlo by mohli prikloniť kompozíciu aj na túto stranu, keby boli viac zreteľné. Urobia vôňu krásnou, cítiť ich niekde v pozadí, ale nepoviem, že by boli kvetom rovnocennými súpermi. Ja by som zaradila Halloween medzi kvetinové parfumy.

Jesus Del Pozo Halloween

Svetový bestseller Jesus Del Pozo Halloween

Hlava
limeta, zelený banán, more okolo Aliašky, lipa
Srdce
magnólia, konvalinka, tuberóza, fialka, červené korenie
Základ
santalové drevo, kadidlo, myrha, vanilka

Vôňu pre dámy Halloween neodporúčam kupovať naslepo. Niekomu sadne, niekomu absolútne nie a tretí tábor s neutrálnym názorom prakticky chýba. Ale keď sa niekomu zapáči, bude sa ňou striekať stále. Noste ju pokojne celoročne, s výnimkou tej najchladnejšej zimy.

Ak chcete získať predstavu, vznikali kúsky v kolekcii Halloween, mali by ste sa odstrihnúť od myšlienok na rovnomenný pohanský sviatok a všetko strašidelné. Jesus Del Pozo mal otvorenejšiu myseľ. Ako sa vyjadril sám návrhár, on vždy svoje dámske modely tvoril tak, že si predstavoval tú istú ženu. Pre istý madridský denník popísal túto ženu ako dámu, ktorá je sebaistá bojovníčka a osobitá revolucionárka, ktorá chápe, že byť sama sebou je luxus. Pochopme to trebárs tak, že z povestného „Trick or treat“ (Pozn. Pokrik detí, ktoré buď niečo vyvedú, alebo dostanú sladkosť) je ona tou sladkosťou za odmenu.

Ako som už spomenula, v kolekcii Halloween je viac kúskov. Vôňa Halloween Kiss Sexy spája v sebe delikátne pižmo, ktoré zmiešané so šťavnatým ovocím a kvetinami vytvára energický ľúbostný mix pre ženy každého veku. Vyskúšajte tiež psychedelicky pôsobiacu vôňu Halloween Fever, ktorá sa priam pýta medzi ľudí, ktorí žijú pre celodennú zábavu. Je to najintenzívnejšia vôňa z radu. Silu nezaprie ani pánska orientálna drevitá vôňa Halloween Man, s ktorou sa muž automaticky stáva kráľom noci. Svojim zjavom pripomína parfumy z radu Paco Rabanne 1 Million, no táto je menej sladká.

Kliknite pre kompletnú ponuku parfumov Jesus Del Pozo

Aj keď nie sú parfumy Halloween strašidelné, rozhodne vedia vystreľovať do okolia niečo tajomné, čo pritiahne pozornosť.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This