Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 7.6.2017 v D - I, Dámske vône, Pánske vône, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Hermès – od jazdcov na koni k parfumom pre celý svet

Hermès – od jazdcov na koni k parfumom pre celý svet

Luxusné parfumy Hermès spoľahlivo spoznáte nielen podľa loga so záprahom koní, ale najmä podľa elegancie a kvalitného spracovania parfumov, ku ktorým si nejeden človek vytvoril vzťah na celý život.

Za všetkým je Thierry Hermès

Hermes 24 Faubourg

Hermes 24 Faubourg

Nie je to tak, že by bol Thierry Hermès, zakladateľ, vášnivým jazdcom. A možno aj áno, no on chcel v prvom rade dobre poslúžiť ľuďom a byť osožný. Okolo roku založenia značky Hermès (1837)  sa šľachta rada vyvážala v kočoch a jazdilo sa na koňoch. Preto sa rozhodol, že bude vyrábať postroje, sedlá a s potrebami pre jazdcov i kočišov získal za svoju prácu dokonca rad ocenení. V roku 1880 sa obchod presťahoval na novú parížsku adresu – 24 rue du Faubourg Saint-Honoré, kde ho nájdete dodnes. Adresa Vám istotne pripomína jeden zo slávnych parfumov Hermès, ktorý milovala i nebohá princezná Diana. Ale nie, ani v tomto čase by ste nekúpili v obchode žiadnu vôňu. Sortiment sa však postupne rozširoval a po roku 1930 konečne začali pribúdať aj kúsky pre ženy. Módny dom preslávili u žien hlavne kabelky i legendárne luxusné šatky z hodvábu. Práve šatkou vlajúcou vo vetre sa inšpiroval obal parfumu Hermès 24 Faubourg.

Nová éra, nový parfumový biznis

S príchodom šatiek, šálov a viazaniek sa konečne rozbehol i nový biznis. Značka Hermès predstavila svoj prvý parfum Eau d’Hermès. Dnes ho už tak ľahko nezoženiete, ale stal sa akýmsi vzorom pre celú líniu vôní, do ktorej občas nejaká nová vôňa pribudne. Vlani som Vám predstavila dva veľmi úspešné prírastky v článku Novinky Hermès… a už sa neviem dočkať, kedy parfuméri Jean-Claude Ellena a Christine Nagel predvedú ďalšie dych berúce vône.

Moje tipy od značky Hermès na leto

Najsledovanejší módny dom takpovediac pravidelne predstavuje nové exkluzívne parfumy a pri zrode každého dbá na najvyššiu možnú kvalitu. Pokiaľ chcete parfumy Hermès vyskúšať, práve teraz môžete na Elnino.sk získať zľavu 5% na každý z nich.

Ak by som si z tejto slávne mala vybrať niečo minimalistické, čisté, siahla by som po unisex vôni z línie Voyage d`Hermes. Čistota, zeleň, citrusy, energia, drevo, sviežosť a originalita, ako sa na dielo Hermès patrí. Vôňa je dostupná aj ako parfum. Pokiaľ naopak chcete niečo ešte jemnejšie, bezpečné do kancelárie a rovnako tak jednoduché, kolínska voda so zmesou vzácnych driev a kvetov narcisu Hermes Eau de Narcisse Bleu bude i  v horúcom lete dobrá voľba. Krása v jednoduchosti a predsa zapamätateľná vôňa, ktorá Vás nenechá bez povšimnutia.

Hermes Voyage d`Hermes a Eau de Narcisse Bleu

Hermes Voyage d`Hermes a Eau de Narcisse Bleu

Ďalším letným trhákom bude určite vôňa Hermes Un Jardin Sur Le Nil. Veľmi ťažko by ste hľadali na trhu vôňu, v ktorej dostáva slovo toľko netradičných tónov.

Hermes Un Jardin Sur Le Nil

Hermes Un Jardin Sur Le Nil

Zelené mango, ružový lotos, rákos, puškvorec, kadidlo… Joj ľudia, ja sa normálne vidím na palube plte, ktorá sa plaví riekou Níl okolo nádherných záhrad, ktoré sú hotovou pastvou pre oko i nos. Táto unisex kráska pre Vás pripraví nezvyčajné zážitky. V ponuke Elnino.sk i darčekové kazety.

Alebo vsaďte na roky osvedčenú klasiku. Neobvyklú kombinácia elementov ako je ihličie s ambrovým srdcom, korením a explóziou citrusov  Hermes Eau Des Merveilles – môžete nosiť bez prestávky po celý rok. Ďalej by som určite ovoňala vôňu z bielych kvetov Hermes Jour d’Hermes, ktorá je skrátka éterická a okúzľujúca. Takúto vôňu si predstavujem na úspešných ženách na vedúcich pozíciach. Elegancia, čistota, dostatočná sila a predsa decentnosť, z ktorej zamestnanci nebudú v lete odpadávať.

Že teraz neviete, čo z tohto si vybrať a najradšej by ste skúsili všetko? Potom mám super tip. Až 4 z týchto svetových vôní nájdete v darčekovom sete miniatúr! Darčeková kazeta obsahuje toaletné vody Voyage d´Hermes, Un Jardin Sur Le Nil, Jour d´Hermes a Eau des Merveilles.

Čo by som poradila mužom? Pre ich je tu celosvetovo preslávená pánska línia Hermes Terre D´Hermes, do ktorej patrí okrem toaletných vôd a vody po holení i parfum postavený na drevitých, citrusových a zemitých tónoch. Ten by som s pokojom Angličana poradila aj ako svadobný. A potom by som ho svojmu manželovi kradla (smiech). Vetiver, citrusy a korenie sú ľahké, nie vyslovene drsné mužné tóny, ktoré ukážu pekne i na pokožke ženy a nikdy nebudú nikoho rušiť.

Celá ponuka parfumov Hermès pre ženy i mužov

Akcia na parfumy Hermès platí do 12. 6. 2017 alebo do vypredania zásob.

Vyskúšajte osvedčenú súhru moderných a klasických tónov. Parfumy Hermès vás prenesú do samotného srdca prírody a to je pre Vás vždy bezpečná voľba.

[Total: 1    Average: 2/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This