Pages Menu
FacebookRss

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 29.7.2015 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Hity leta 2015 – novinky od značiek Chanel, Escada…

Hity leta 2015 – novinky od značiek Chanel, Escada…

Najnovšie hity leta od značiek Escada, Chanel, Cacharel, DKNY, Clinique a Diesel sú kvetinkové, ovocné i orientálne. Patria do letných edícií, no niektoré sú i tradičné. Na aké novinky sa môžete tešiť?

Hity leta 2015

Čo je toto leto v móde? Tohtoročné leto praje inakosti a je veľmi pestré. Módny diktát tentokrát neurčil, že musíme byť jedine svieže a preto i výrobcovia prinášajú rôznorodé vône, z ktorých si vyberie každá dáma presne podľa svojho gusta. Aj témou dnešného článku je rôznorodosť. Prevažnú väčšinu z týchto vôní by ste mohli nosiť hlavne cez deň a predstavím i jeden parfum na noc. Parfumy, ktoré som vybrala, sú poväčšine sladké, no charakterové vlastnosti, to už bude iná pesnička. Akými tónmi zahrajú?

Život vo flakóne Escada, Chanel a Cacharel

Prvé hity leta by som určite nazvala živými. Až ucítite ten koktail plný ovocia a kvetín, určite ani Vám iný prívlastok nenapadne. Sú sladké, veselé, príjemné, plné optimizmu, ktorý z rozprašovača doslova srší a predsa majú v sebe aj určitú dávku elegancie, preto medzi nimi nevidím vekové obmedzenia. Najmä novinka od značky Chanel – Chance Eau Vive patrí medzi tie elegantnejšie hity leta 2015. Tieto parfumy Vás vytiahnu von spomedzi múrov a budete mať chuť sa s nimi poriadne zabaviť.

Najnovšie hity leta Escada Turquoise Summer, Chanel Chance Eau Vive a Cacharel Noa L´Eau Tropical Collection, všetky k zakúpeniu v parfumérii Elnino.sk

Najnovšie hity leta od značiek Escada, Chanel a Cacharel

1. Toaletná voda Escada Turquoise Summer

Značka Escada je známa svojimi sladkými vôňami na leto. Už zaoblený tvar flakónu je zárukou, že máme dočinenia s ďalšou letnou vôňou. Kvetinovo – ovocná vôňa Escada Turquoise Summer je hodná tejto povesti o sladkých kúskoch. Absorbovala všetky Vaše sny o pohodovej atmosfére pri mori. Pohltila tóny ovocia dozretého na slniečku a šíri ich sťa svieži prievan od motýľa, ktorý trepoce krídlami pri vzlete. Turquoise Summer je zmes delikátnych ovocných esencií, najmä jahody a ananásu, ktoré sa vrstvia s lupienkami kvetov. Aby bolo jasné, že máte dočinenia s exotikou, sladká vanilka zanecháva hrejivú stopu a chce sa Vám s ňou tancovať až do západu slnka, aby ste aj Vy pomohli jej šíreniu. Pozvite vôňu  Escada Turquoise Summer na svoju letnú dovolenku. Neobanujete.

2. Toaletná voda Chanel Chance Eau Vive

Namiesto vyčerpávajúcej elegancie skúste dobiť baterky touto super elegantnou a živou vôňou od značky Chanel. Že nové hity leta obsahujú ovocie, na to sme si už zvykli, no len málo parfumérov ovocie kombinovalo v neodmysliteľnou súčasťou vôní Chance – s púdrovým kosatcom a príjemným drevitým, ráznym a až trošku mužným vetiverom. Toto duo je predzvesťou luxusu a štýlu, ktorý sa dá priniesť aj do takého upoteného a upachteného leta, ako je to tohtoročné. Vonia výrazne, na samom konci, ale nie obťažujúco. Kvetinovo – drevitá vôňa Chanel Eau Vive sa otvára citrusovými nôtami. Je to nekomplikovaný, svieži a ľahký úvod s náznakom sladkosti kvetov, ktoré prídu neskôr. V tejto fáze by som ešte netipovala, že sa tak zmení na to, čo už poznám a zapadne do dynastie Chance. Citrusy sa utíšia a vôňa sa rozvinie smerom ku kvetom, sladkému pižmu a bezpečnému cédrovému drevu s malou pamiatkou po horkosti grapefruitu. Že elegancia vylučuje úsmev a býva strohá? Figu borovú. O vôni Chanel Chance Eau Vive to neplatí.

3. Cacharel Noa L´Eau (2015 Tropical Collection) EdT

Vôňa Cacharel Noa L´Eau z novej kolekcie Tropical Collection vylučuje hypotézu, že čo je svieže a ovocné, to nemôže byť zmyselné. Hity leta 2015 – Chanel a Escada mali prevahu ovocia, tu ovocné tóny až tak vysoko nevyskakujú. Sladký benzoín ich drží pri pokožke a pižmo viac vyzdvihuje kvetiny. Nová kvetinovo-ovocná vôňa Noa L´Eau 2015 našla vysnívanú rovnováhu medzi tým, čomu hovoríme zábava a pútaním pozornosti vzrušujúcim spôsobom, ktorý pripravuje pôdu pre novú letnú známosť. So svojou staršou sestrou sú si podobné, no táto vôňa si odpustila zeleň a je maximálne nekomplikovaná, čo sa týka postupnosti. Vo zvádzaní je lepšie držať sa plánu a neprehadzovať kroky, čiže začíname sviežosťou ovocia (jablko a ríbezľa), aby sme zaujali a potom zvádzame omamnými kvetinami (jazmín a pivónia). Podľa mňa je to dobrá a vždy fungujúca stratégia od značky Cacharel.

Ľúbostný odkaz od DKNY, Clinique a Diesel

Sladkosť je tiež spoločnou vlastnosťou ďalšej trojice. Okrem nej dostali tieto hity leta do vienka aj zmyselnosť, prirodzenosť a schopnosť vyvolať povznesenú náladu. Robia to trošku iným spôsobom ako vyššie uvedené živé letné hity.

Najnovšie hity leta DKNY DKNY Women Summer 2015, Clinique Happy in Bloom 2015 a Diesel Loverdose Red Kiss, všetky vône v parfumérii Elnino.sk

Najnovšie hity leta DKNY, Clinique a Diesel

4. DKNY DKNY Women Summer 2015 EdT

Nová letná vôňa DKNY je konečne niečím univerzálnejším, s čím sa dá zaujať, baviť, zvádzať cez deň a môžete v tom pokračovať pokojne aj večer. DKNY Summer 2015 predstavuje novú definíciu pre sviežosť, ktorá sa pod vplyvom horúceho dychu leta mení na niečo nespútané a prirodzene sexy. Ja tvrdím, že tu možno prišla trošku inšpirácia od Chanel Chance Eau Vive, ten začiatok by bol taký podobný citrusový a aj púdrové tóny kosatca a drevitý cyprusový nádych od jedle. To by sedelo. Rozhodne Vás táto vôňa preberie a osvieži na začiatku. Ale Donna Karan si ten záver urobila po svojom. Záver Eau Vive je bezpečný, no tento sladký vanilkový púder a pačuli pôsobí asi tak bezpečne ako pieskový poprašok na opálenom bronzovom tele bohyne pláže. Iste, slečna je svieža, lebo sa kúpala, no piesok a bronz, to už je iná káva, ktorá má s chladnou sprchou pramálo spoločné. Manželky musia zakrývať oči svojim manželom a napomínajú ich, aby zatvorili ústa. To je jediná chladná sprcha (smiech). Exotika, bezpečie tiež tak trošku, ale skôr prirodzená zvodnosť ide z cyprusovo – kvetinovej vône DKNY Summer 2015.

5. Clinique Happy in Bloom 2015 EdP

Byť šťastný a kvitnúť láskou. Tak nejako si predstavujem filozofiu vône Clinique Happy in Bloom 2015, pretože láska predsa nechá rozkvitnúť tvár od úsmevu. Pripomína máj – lásky čas, keď kvety tulipánov lemujú cestičky v parkoch, takže v tomto ohľade je možno viac jarná ako letná. Ale komu by sa v lete nežiadala spomienka na príjemnú teplotu na jar? Vôňa Happy in Bloom 2015 rozhodne osvieži telo a zahreje srdiečko. Už od samého začiatku ju viete identifikovať podľa sladkých tónov šťavnatej slivky a sviežej zelene, ktoré k sebe ladia ako párik milencov. Tvoria akýsi sladký sirup tak typický pre vône Happy. Srdce sa rozvinie do kvetu frézie, konvalinky a mimózy. Základ novinky je podľa mňa trošku nevýrazný, ale zato nebráni kvetinovo-ovocnej posádke tejto zaoceánskej romantickej plavby, aby prenikli do ovzdušia a čosi aj vydržali. Ak sa Vám páčila pôvodná vôňa Clinique Happy, kvetinovo – ovocná Clinique Happy in Bloom 2015 sa Vám bude páčiť tiež. Je len menej citrusová a patrí medzi veľmi romantické hity leta.

6. Parfumovaná voda Diesel Loverdose Red Kiss

No a na koniec už avízovaný príchod novej vône na chladnejšie obdobia a na letné noci. O tejto očakávanej orientálno – vanilkovej novinke som už písala v článku Nová dávka lásky od značky Diesel. Či táto vôňa splnila moje očakávania? Ona ich presiahla. Ako sa dalo čakať, začína sladko-sviežo, no to sa všetko mení. Sviežosť odchádza a prichádza teplo, zrýchlený tep, zmyselnosť až gurmánsky nádych. Jej srdce nie je nudné kakao. Je ako čokoládovo-orieškovo-ovocný krém od mamičky či babičky. Áno, tá hriešne dobrá sladkosť, ktorú si natierate na biele pečivo a ktorej kupované nátierky nesiahajú ani po päty. Vôňa v každom ohľade prekvapuje a pripomína dámu, ktorá sa vezie na eskalátore na svoje rande a muž ju túžobne očakáva na poschodí. Podľa hlavy by čakal útlocitnú dámu, no až sa ona vyvezie nahor a on si ju zmeria od hlavy po päty, jej rockový drsno-nežný outfit sa mu zapáči. Ak by sa premenil na kocúra, začal by celkom isto priasť. Chystáte sa niekam na noc? Neváhajte a k bozkom prizvite aj vôňu Diesel Loverdose Red Kiss.

Ďalšie nové hity leta nájdete na stránke Elnino.sk. Kliknite a pozrite si ponuku.

Čo hovoríte na tieto hity leta? Páči sa Vám niektorý z nich, alebo máte tipy na iné krásne vône? Neváhajte zdieľať tento článok alebo napísať aj svoje vlastné návrhy, o akej vôni by ste si chceli nabudúce prečítať.

[Total: 1    Average: 2/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This