Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 19.1.2016 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Hrejivé krásky, z ktorých sa budete rozplývať

Hrejivé krásky, z ktorých sa budete rozplývať

Aj keď by z teploty vonku zamrzla pomaly i ortuť v teplomeri, naše hrejivé krásky sa chladu neboja. Ani mráz a ani sneh neutlmia Vaše zmysly tak, aby Vám ich charakteristické tóny v zime unikli.

Hrejivé vône na chladné dni

V zime sa voňavé častice našich parfumov rozplývajú vo vzduchu oveľa pomalšie než v lete a tak je zima logicky ideálnym časom pre zimné hrejivé parfumy s výraznou vôňou. A to nie sú len také povedačky. Vedkyňa Pamela Dalton z centra zaoberajúceho sa zmyslovým vnímaním vo USA odhalila aj ďalšie zákonitosti vnímania vône. Súvisia s umiestnením receptorov, ktorými ľudský nos zaznamenáva pachy. Zistila, že počas zimy sú receptory akoby vtiahnuté hlbšie a preto v zime nie sme až takí vnímaví ako v lete. Že mi stále neveríte, že sa chladné tóny javia inak ako hrejivé? Tak potom ovoňajte teplú a studenú polievku a dáte mi za pravdu. Vždy vieme, v ktorej domácnosti práve obedujú, kto si práve teraz zalial čaj i to, koho čaj už vychladol. Nie je náhoda, že práve v zime najviac vypekáme sladké múčniky, pálime vonné sviečky a pripravujeme teplé nápoje. Kompenzujeme si tak nedostatok voňavých podnetov, o ktoré sme kvôli zime ochudobnení. Preto majú hrejivé vône s vanilkou, ako napríklad slávny dámsky parfum Hypnotic Poison, v zime ten najväčší úspech. Ale nie je to podmienka. Že nemusí ísť vždy o orientálne parfumy, to ukážem práve na tejto kvetinovo – ovocnej dvojici Hugo Boss a Cacharel, medzi ktorými bude rozhodovať duel a hlasy fanúšikov na Facebook stránke Elnino.sk.

Hugo Boss Deep Red

Hugo Boss Deep Red je svojou povahou vôňa sladká, ale takým iným spôsobom, než by ste si mysleli. Obavy, či nebudete voňať ako nejaká pochutina, tu nie sú namieste. Drevitá a jemne púdrová stránka vanilky s pikantnosťou zázvoru a citrusy nás pred nadpriemerným sladkým oparom a podobnosťou s jedlom uchránia.

Hugo Boss Deep Red ako vášnivé tango

Hugo Boss Deep Red ako vášnivé tango

Deep Red je má na míle vzdialená od aromatických džemov, čatní a punčov, ktoré si v zime vychutnávame a ani zďaleka tak na dámach nekričí. Ako napovedá názov, parfum má hĺbku a nepotrebuje kričať. Dizajn flakónu a červeno – čierny gradient zasa naznačujú, že vôňa na pokožke prechádza zmenami. Najskôr ucítite šťavnaté a súčasne hrejivé ovocie, lebo úvod vône je síce citrusový, ale skôr sladší. Potom sa k nemu v pravej chvíli pridávajú kvety tuberózy a zázvor. Táto zmena a hrejivé nakopnutie zázvoru prichádza vhod, pretože bez toho by vôňa bola predsa len prisladká. V závere mi Deep Red začína pripomínať Hypnotic Poison od Diora a dostáva nostalgický charakter. Takže hoci sa chvíľami javí ako drevitá a ovocno – korenistá, neskôr sa zmení na sladkú kvetinovú bodku zimného večera.

Čo sa k nej hodí? Určite dobre sediace šaty v nejakej temnej farbe, vysoké podpätky, blčiaci ohník v krbe, hudba a fešák po boku. I keď… obávam sa, že on po Vašom boku nebude chcieť ostať pridlho. Hugo Boss Deep Red je veľmi magická a príťažlivá vôňa, ktorá povzbudí zmysly a z ktorej sa rozplývajú nielen ženy, ale tiež muži.

Cacharel Amor Amor Absolu

Amor Amor Absolu by som zaradila k parfumom z časti podobným a zároveň odlišným. Rovnakým v tom zmysle, že patrí do rodinky kvetinovo – ovocných vôní ako Hugo Boss Deep Red i jeho pôvodná verzia Amor Amor. Kto kedy miloval Amor Amor, ten miluje aj Deep Red a verziu Absolu, o tom niet pochýb. Amor Amor Absolu má však ešte gurmánsku tvár a tento nový druh voňavej lásky sa zbavil veľkého podielu citrusov. Ak ste nechceli žiadnu z vôní Amor Amor práve kvôli citrusom, rozhodne musíte vyskúšať tento parfum. Aj jeho záver pripomína Hypnotic Poison, preto som Vám ho chcela v tomto článku predstaviť.

Hrejivé objatie Cacharel Amor Amor Absolu

Hrejivé objatie Cacharel Amor Amor Absolu

Tóny, ktoré sa k Vám dostanú v úvode, budú prevažne ovocné. Najviac vnímam čierne ríbezle a ananás. Nie však v chladnom stave. Tento pikantný džem niekto pred podávaním zohrial a nedal veľa šancí kvetom zo srdca. Ja ich v tejto kompozícii vnímam úplne minimálne, ak vôbec. Viac sa moja pozornosť sústredila na zaujímavý základ a jeho hrejivé tóny. Tento čokoládovo – orieškovo – vanilkový dezert je iný ako ostatné gurmánske parfumy. Nepatrí do studenej kuchyne, ale sa servíruje teplý a vanilková zmrzlina na jeho povrchu sa bude topiť. Pralinky a vanilka dávajú diorovskému koncu moderný prejav.

Do obláčika vône Cacharel Amor Amor Absolu by som Vás zaodela na romantickú večeru vo dvojici. K nej si oblečte niečo, čo rafinovane zahalí Vašu postavu. Bude si musieť spočiatku len predstavovať, čo by bolo, ak…. Keď sa však začne prejavovať vôňa, všetko mu bude jasné. Akoby nad Vašou hlavou videl bublinku, aké bývajú v komiksoch a bude tam nadpis: „Dezert nečakaj, tým budem ja!“.

V čom sa odlišujú tieto hrejivé parfumy? Zhrňme si to. Amor Amor Absolu patrí medzi vône od začiatku sladké hrejivé ako láska. V úvode sa jemne zahreje a rozleje ako rumenec na tvári mladej devy a skončí ako objatie. Absolútny relax. S vôňou Deep Red od Hugo Boss to vidím viac na vášnivé tango so sladkým bozkom na konci. Muž sa môže roztrhať, len aby sa dostal bližšie a mohol Vám pozrieť do očí. Tu už ide o vyžarujúcu energiu podporenú pižmom. Ak na teplé dni milujete kvetinovo – ovocné parfumy a potrebujete aj niečo podobné na zimu, vyskúšajte ich obidva. Možno v nich nájdete perfektných spojencov na dlhé zimné večery.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This