Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 30.9.2015 v D - I, Novinky, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Iceberg – parfumy zaujímavých protikladov

Iceberg – parfumy zaujímavých protikladov

Názov značky Iceberg evokuje niečo ľadové a povedali by ste, že pôjde o svieže parfumy zo severu Európy. Avšak pôvod tejto značky a taktiež jej vône a ich priateľské ceny Vás ohromia a milo prekvapia.

Iceberg a inšpirácia ľadovcom

Flakóny parfumov Iceberg vyzerajú ako kocky brúseného ľadu a ako prvé v nich ucítite pikantno svieže tóny. Niekto by si povedal, že to bude nejaký osviežujúci nemecký výtvor a odložil ich bokom, no nie je všetko také, ako sa zdá a parfumy Iceberg nepochádzajú zo severu. Tieto parfumy majú na svedomí Taliani, ktorí sa síce inšpirovali ľadovcom, ale sviežosť rozhodne nie je ich hlavná priorita. Naopak, práve tieto dva parfumy z titulného obrázku sú orientálne. To ste nečakali, však? Tak poďme pekne po poriadku a predstavme značku.

Keď sa Silvano Gerani a Guiliana Marchini, zakladatelia spoločnosti Gilmar, pod ktorú značka Iceberg spadá, v roku 1962 zamýšľali, čo také na trhu chýba, prišli so zaujímavým nápadom. Načo nosiť drevo do lesa a načo nosiť ľad tam, kde je ho dosť? Dosť bolo nudného športového oblečenia, dosť bolo sviežich vôní. Oboje bolo pre tento pár evidentne nudné a nemalo žiadny šmrnc, preto vyrukovali s novinkami. Najskôr som nechápala to spojenie s ľadovcom. Až kým som nepozrela video, ktoré má značka Iceberg na YouTube.

Značka Iceberg sa nám snaží priblížiť akýsi príbeh človeka, ktorý žije v súlade s prírodou a miluje pohyb. Presne ako príroda, aj on vie byť romantický, pevný vo svojich zásadách a trošku drsný, bohémsky i tvorivý. Do sveta módy preto prináša zaujímavé strihy, viac výrazných a živých farieb, krajčírske majstrovstvo a najmä nové materiály a technológie, ktoré zásadne zmenili vzhľad športového oblečenia. Dali mu úplne inú tvár. Značka Iceberg bola vôbec prvá značka, ktorá sa odvážila na trh doniesť pletené športové oblečenie. Pulóvre, svetríky a dokonca i štrikované kabáty. Avšak guráž návrhárov nepozná medze. Začali spolupracovať so slávnymi umelcami a ich výtvarné diela zvečňujú i na svojich módnych kúskoch. Oblečenie Iceberg je krásne a taktiež funkčné. V športovom oblečení sa predsa musíme cítiť sviežo, ako na ľadovci, no malo by nám dobre udržať telesnú teplotu.

Úplne prvá vôňa Iceberg uzrela svetlo sveta až v roku 1989 a keďže mala pozitívnu odozvu, prišli i ďalšie. Flakóny všetkých parfumov Iceberg sa nesú v minimalistickom duchu. Sú to poväčšine kocky a hranoly. Zloženia vôní navrhujú parfuméri ako Antoine Maisondieu, Bernard Ellena, Christophe Raynaud, Nathalie Gracia Cetto, Quest, Sophie Labbe, Symrise a Alexandra Carlin. Dobrá správa je, že vône majú príjemné ceny a väčšina z nich sa pohybuje okolo 15 EUR. Aj napriek ľadovému dizajnu pod tou svojou ľadovou škrupinou ukrývajú príjemné teplé nôty. Predstavím Vám dve také vône.

Pánsky parfum Iceberg Burning Ice

Asi najviac v pamäti ľudí zarezonovala pánska orientálna fougere vôňa Iceberg Burning Ice. Parfum má naozaj krásny vizuál a má predstavovať spojenie protikladov. Hru medzi ľadom a ligotom plamienkov ohňa, hru tvarov a tieňov a hru nevinnosti so zmyselnosťou. Ligotavá kocka podfarbená na modro, brúsené sklo pripomínajúce kaleidoskop a čisté línie, to je  flakón vône Burning Ice. Aj hrany kocky majú zaujímavý výbrus. Ligocú sa ako ľadová kryha osvetlená slnkom. Vŕšok je strieborný s kontrastným matným finišom.

Iceberg Burning Ice toaletná voda

Iceberg Burning Ice toaletná voda

Čo sa skrýva v tejto ľadovej kryhe? Koncert protikladov pokračuje. Obsah po nastriekaní na pokožku sa javí, ako keby ste sa ponorili do ľadovej vody a všetky Vaše zmysly okamžite začnú fungovať naplno. Najskôr sa ozve ostrý ľadový sorbet z bergamotu a jablka s jemným dotykom pikantného kardamómu. To srdce a základ už rozohrajú úplne inú hru. Aj ľad sa roztopí, keď príde mierne oteplenie od jemného mixu kontrastných voňavých tónov. Šalvia, vodné tóny a pačuli kontrastujú s teplou vanilkou, ambrou a pižmom. Úvod je teda chladný, ostrý a silný, zatiaľ čo na zaujímavé tóny bohaté srdce záver nadobúdajú bylinkovú jemnosť, teplo a sladkú zmyselnosť. Pánsky parfum Iceberg Burning Ice sa hodí na jar, leto i na jeseň.

Dámska vôňa Iceberg Tender White

Po úspechu pánskej vône prišla značka minulý rok aj s ďalšou dámskou vôňou Iceberg Tender White. Oproti staršej sestre Iceberg White sa Tender White už nesnaží byť až taká ostrá, ovocná. Tento je flakón nie je biely, ale je priehľadný a krištáľovo čistý i lesklý, viac intímny, aby ešte viac zvýraznil ženskosť a tú nežnú stránku každej ženy. Stránku, ktorá dokáže očariť a privodiť pozitívny dojem úplne ľahkou a prirodzenou cestou.

Iceberg Tender White toaletná voda

Iceberg Tender White toaletná voda

Vôňa Iceberg Tender White spája jemnosť, silu, romantiku, zmyselnosť a sofistikovanosť. Otvára sa sladko a čisto – teplým ružovým korením, ktoré sa postavilo v boji proti ovocnému mixu sladkej sviežej maliny a grapefruitu. Ostrý bergamot bol z hry vylúčený. Omamné kvetinové tóny kvetov hlohu, ktoré vôni dominujú, romantická ruža a rozmarná pivonka, všetky tri posilnené ovocnými tónmi, vôňu v srdci rozvibrujú. Tie už veru nie sú až také nevinné a ani chladné, ako bol ten úvod. Celkovú zmyselnosť tejto nežnej púdrovej vône podčiarkuje elegantný tón získaný z koreňa kosatca, pižmo a sladká vanilka. Spočiatku ovocná a jemne pikantná vôňa Iceberg Tender White sa tak rozvinie do príjemnej orientálno – kvetinovej vône ideálnej na jeseň, zimu i jar.

Všetky parfumy Iceberg zakúpite za príjemné ceny na Elnino.sk

V predaji je tiež kolekcia vôní Eau de Iceberg 74, ktorá sa inšpiruje jednou zložkou a okolo nej sa potom vybuduje celá kompozícia. Každým rokom sa kolekcia utešene rozrastá o nové parfumy, ktoré Elnino.sk pridáva postupne aj do svojej ponuky. Niektoré z nich už teraz nájdete v sekcii Novinky v ponuke. Poďte pozrieť a vyberte si svoju novú vôňu Iceberg.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This