Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.3.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Jarné ikony krásy – nové parfumy

Jarné ikony krásy – nové parfumy

Jarné kvietky už zdobia nejednu záhradu. Kvitne to aj u parfumérov, na ktorých sa jarná únava evidentne nevzťahuje. Značky Lancôme, Calvin Klein, Davidoff a Estéée Lauder predstavujú jarné novinky.

Jarné krásky nielen na jar

Nenechajte sa odradiť, až štyri parfumy zo šiestich majú vo svojom názve leto. To ale neznamená, že ich v krásne jarné dni nevyužijete. Nebojte, aj keď ich Calvin Klein a Davidoff predstavujú v predstihu (ako každý rok), tentokrát sa myslelo na všetko. Tohtoročné novinky  a celkovo jarné novinky z ponuky Elnino.sk nebudú len o lete, ale hlavne o oddychu a relaxe.

Lancome La Vie Est Belle Florale

Na ktorú vôňu La Vie Est Belle sa nová jarná kráska La Vie Est Belle Florale podobá? Budete asi otvárať ústa prekvapením, no ja som ich ovoňala všetky a hovorím, že podobnosť je minimálna, takmer žiadna. Márne som hľadala náznak praliniek, vanilky či niečo orechové a príznačnú sladkosť. Tu sú sladké iba kvety a ich nektár. Nechcem tvrdiť, že novinka sa stane čiernou ovcou rodiny LVEB. Je to proste najmladšia dcéra a nežná rebelka, ktorá má vlastnú identitu a našla si svoju vlastnú cestu von z gurmánskeho kruhu. Takže hlavná myšlienka celej kolekcie ostáva v podstate zachovaná. Aj flakón má podobný dizajn. Rozdiel je len v mašličke z bielej organzy a pridanom kvietku.

Kvetinovo – ovocná novinka má najbližšie k staršej sestre La Vie Est Belle Intense, ktorú som už minule vychválila a pasovala na víťaza ceny Fifi, len si ju musíte predstaviť ako diétnejšiu verziu bez orieškov, sladkej hrušky a smotany. Novinka otvára svoj kalich bez spomínanej hrušky, ktorú nahradila frézia a je to o niečo ostrejší úvod. No srdce, to sa Vám, vážení, načisto zapíše do srdca ako niečo krásne, jarné a elegantné. Opäť sa potvrdilo dominantné postavenie kosatca v základe. Ten nám trošku odstrčil jazmín do úzadia a vedľajšiu rolu ponúkol fialke, magnólii a mimóze. Celé srdce tak rozvoniava sladko, za čím môže byť práve tá mimóza a osmanthus  s  marhuľovo – slivkovým nádychom. Keď začne pôsobiť pižmo a staré známe pačuli, mierne sa nám pripomenie pôvodná LVEBLa Vie Est Belle Florale nám rozkvitla do krásy a na spoluprácu jej prikývli všetky najkrajšie jarné kvietky.

Bude patriť nová LVEB Florale medzi najúspešnejšie jarné ikony?

Bude patriť nová LVEB Florale medzi najúspešnejšie jarné ikony?

Calvin Klein Eternity Summer 2016

Ďakujem, Calvin Klein. Už ma nové prírastky do rodiny Eternity začínali nudiť. V každej jednej verzii sa opakoval dosť prvoplánový motív zelene a kde nebol zelený list, tam konvalinka, frézia, pivonka alebo narcis. Nič proti nim, veď i ja som spokojnou vlastníčkou pôvodnej Eternity, ale naveky chcem mať len lásku, na jar a leto chcem zmenu. Však aj keď sa nám v jednom letovisku páči, to neznamená, že tam budeme jazdiť každý rok. Pánske vône boli na tom len o čosi lepšie. Aj keď sa tam našli podobnosti, predsa bola každá bola iná a z času na čas prišiel šok (príjemný). Tento rok sa ale cítim maximálne potešená. Medzi jarné novinky zavítal pokoj a nekonečná harmónia odpočinku.

Kvetinová vôňa pre dámy Eternity Summer 2016 je veľmi čistá, jednoduchá a dokonalá jarná i letná vôňa, hoci nám tu nečakane zavítala vanilka. Laurent Le Guernec priniesol nový vietor z exotiky. Vanilka stimuluje zmysly a pripravuje nás na teplé dni. Vôňa začína rozochveným zeleným akordom bergamotu a palmových listov pripomínajúcich tropický raj a vánok od mora. No už po prvom nástreku cítim veľmi výrazný tón frangipani. Nebojte, kvet zjemnie a neprinesie efekt „kokosového mlieka na opaľovanie“, ale prejaví svoje kvetinové kvality, preto môžete novinku nosiť aj v jarné dni. Kvety a zmyselný akord pižma mierne zahriaty vanilkou Vás bude sprevádzať odteraz až do času, kedy udrú prvé mrazy. Neváhajte, do Calvin Klein Eternity Summer 2016 sa zamilujete. Začnite už teraz snívať o ostrovnom raji, ležadle pri bazéne, oceánskom vánku a šteklivých slnečných lúčoch.

Ako každý nepárny rok (takmer), pánska vôňa Eternity Summer 2016 sa tento rok opäť priblížila k pôvodnej Eternity. Opäť ten svieži citrusový úvod typický pre Eternity doprevádzaný koriandrom zo srdca, ktorý sa mi ale vždy páčil. Zaujímavosť prichádza v srdci tejto akvatickej aromatickej novinky. Akoby doňho prenikol oceán aj so svojou slanosťou (tón soli) a zrýchlil pulz tejto vône. Bazalka a šalvia prišli ako veľká vlna a bylinky dali kompozícii mužnosť, no nenútia Vás nasadnúť na čln, ako vlani. Ostanete pekne na brehu, budete si ležkať, tešiť sa z tepla, raz za čas sa necháte ovlažiť vodou a budete oblbovať zvádzať prítomné dámy svojim nenúteným šarmom. Privítať ňou môžete aj jarné dni.

Davidoff Cool Water Exotic Summer

Predstavitelia značky Davidoff pokračujú vo svojej misii v ochrane oceánskeho bohatstva našej modrej planéty. Aj naďalej spolupracujú s National Geographic Society a ich program, v rámci ktorého finančne podporujú ochranu korálov a vôd, sa nazýva „Pristine Seas“.  Čo by som povedala o exotickej novinke Davidoff Cool Water Exotic Summer pre pánov a dámy? Aj nové jarné / letné parfumy pokračujú v duchu pôvodnej Cool Water a plynulo naviazali zložením na Cool Water Summer Seas, Cool Water Into The OceanCool Water Coral Reef. Pri tom poslednom názve ostaneme, lebo novinky majú totožnú kompozíciu ako Cool Water Coral Reef. Samozrejme, malé rozdiely tu sú.

Kvetinová akvatická vôňa Davidoff Cool Water Woman Exotic Summer pozvala do svojho srdca ďalšie kvety. Opäť je tu svieži úvod ako hurikán, no po upokojení sa v jeho oku objaví opustený ostrov, kde kvitnú kvety a kde sa Vám ponúka záchrana a tak v teplom piesku posypaná ich lupienkami zabudnete na celú búrku.

Pánska vôňa Cool Water Exotic Summer posiela mužovi na vlnách mätovo sviežeho mora čln zo santalového dreva vybavený kvapkou citrusov. Oproti pôvodnej Cool Water je značne jednoduchšia, no keď sa porovná s Cool Water Coral Reef, je tu len menšia zmena. Aj pánska citrusová – aromatická novinka je vhodná voľba pre jarné a chladnejšie počasie, keď nám zahriatie tela trvá akosi dlhšie a parfumy potrebujú dlhší čas, aby sa rozvoňali. Poskytuje prvotný štart vylepšený bazalkou, jalovcom a stopou šalvie, ktorý je síce svieži, no tiež aromatickejší, čím sme sa sympaticky priblížili pôvodnému konceptu.

Estée Lauder Modern Muse Eau de Rouge

Potrebujete recept na lásku? Zmiešajte ruže s malinami, pridajte závan jazmínu, vanilky a pižmového slezu a už sa len okolo nejakého muža choďte prejsť. Estée Lauder Modern Muse Eau de Rougue pôsobí mladistvo, ale súčasne veľmi dôstojne, zrelo. Ja teda nie som na ovocie zmiešané s kvetmi, no táto kvetinovo-drevitá pižmová kompozícia sa neustále mení a výrazne mi pripomenula vôňu Giorgio Armani Sí EdP. A tiež Exotic od Jimmy Choo.

Podobne ako Armani, otvára sa veľmi sviežo a sexy tónmi ruže v sprievode sviežej zelene. Tu sa ale pridali navyše tóny korenia a šťavnatej maliny. Je to úvod v štýle: „Vchádzam a všetky oči sú na mne“. Možno trošku hlučná a až tak neoslnila ako . Na mňa to bolo mierne prekombinované dielo. Ruža ale ostane a pridá sa k nej jazmín. To už začína iná muzika. Takáto balada sa mi páči viac. Vôňa sladne od vanilky, pridáva sa tón dreva a pižmový slez, ktorý vytvára sladký zvodný koktail. Nikdy však nebude ťažká. Aj keď sa nesie v pomalom rytme, ten svieži závan jarnej zelene a rezkosť Vás neuspí. Toto je, prosím pekne, opäť ten starý dobrý džez, ktorý Vás nikdy neomrzí a s ktorým neomrzíte ani Vy.

Tieto novinky na jarné i letné dni som vybrala, pretože ma najviac zaujali. Už pre Vás pripravujem aj ďalšiu dávku noviniek, no o nich nabudúce. Ak sa Vám výber páčil, nezabudnite dať o tomto článku vedieť aj svojim priateľom. Možno sa im tieto tipy budú hodiť.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This