Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 4.8.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Jean Paul Gaultier a jeho nová zábavná limitka

Jean Paul Gaultier a jeho nová zábavná limitka

Kto iný než sám Jean Paul Gaultier je schopný vystreliť si zo svojich ikon a dať im svojský dizajn? Jeho nová limitovaná edícia preslávených vôní Le Male a Classique Vás zaručene rozosmeje a poteší.

Jean Paul Gaultier a jeho zmysel pre humor

Ak ste sa niekedy zaujímali o francúzsku filmovú tvorbu a pozreli pár známych francúzskych komédií, svojský humor Francúzov Vás určite nenechal chladnými. Vo francúzskej komédií takmer nikdy dopredu neviete, aký vtipný zvrat situácie máte očakávať. A potom, keď už ten moment príde, stojí to za to. Francúzi nevtipkujú len na účet druhého, urobia si žart aj zo seba a to mi je na nich sympatické. Sympatické Vám budú aj nové parfumy Jean Paul Gaultier v krásnych obaloch, ktoré sa nedávno zapadli medzi novinky. Sú pokreslené postavičkami, ktoré síce nie sú francúzske, no presne také svojské. Postavičky, na ktorých sme sa ako deti vždy od srdca smiali a na ktorých sa smejeme dodnes – macher Pepek námorník (v anglickom origináli Popeye the Sailor) a kráska Betty Boop.

Jean Paul Gaultier Le Male Popeye a Classique Betty Boop

Jean Paul Gaultier Le Male Popeye a Classique Betty Boop

Jean Paul Gaultier Classique Betty Boop

Neviem, či si to Jean Paul kedy uvedomil, no Betty Boop vlastne vždy doslova žrala jeho módu. V rozprávkach nosí odev plný ženskosti – korzet, do ktorého Jean veľmi rád odieva dámy na mólach a do ktorého obliekol aj svoju ikonickú dámsku vôňu Classique. Keď sa malé dievča pozrie na kreslenú postavičku Betty, hneď pochopí rozdiely v obliekaní i správaní dospelých mužov a žien. Aj cez tie psie kusy a vtipné situácie vníma Betty ako ženu, ktorá má štíhlu postavu, krásne oči, nevinný noštek vyzerajúci ako gombička a ktorá sa krásne oblieka, aby sa páčila mužom. Som rada, že Jean Paul nezvolil Olive Oyl, ktorá by sa logicky k Pepkovi pýtala viac, no k parfumu tohto štýlu sa naopak vôbec nehodí. Betty v podobe kabaretnej tanečnice robí vôni najlepšiu službu.

Model Betty a vlastne i jej streštená povaha je to, čo sa mužom páči. Chcú, aby sme vyzerali reprezentatívne a sexy, no súčasne nestratili svoju dievčenskosť a bezprostrednosť. Nová limitovaná edícia orientálno – kvetinovej vône Classique Betty Boop je presne taká. Nevinná kvetinová a súčasne zvodná.

Úvodná sladkosť necháva človeka v očakávaní, čo príde. Ako keď Betty vyjde na pódium, zažmurká, sladko sa usmeje a muži naokolo zadržia dych. Tentokrát sa však vyhla vôňa predávkovaniu zázvorom a kvetom pomarančovníka. Vôňa je na prvý nástrek sladká po citrusovom sorbete a trstinovom cukre, no po rozvinutí vanilky a pižma zjemnie a pripomína osviežujúcu zázvorovú limonádu. Čo je na nej nové? Okrem sorbetu a cukru medzi novoty patrí kvet tiaré – vôňa čerstvo nakrémovanej pokožky a labdanum – vôňa tlejúcej vonnej tyčinky v rohu salónika, ktorá má povzbudiť sexuálny apetít. Ak sa Vám teda žiada Classique v jej ľahšej, no stále veľmi sexy verzii, Classique Betty Boop bude presne pre Vás. Je to však Eau de Fraiche, čo znamená, že nepatrí k tým koncentrovaným a pre svoju priemernú výdrž vyžaduje častejšie prestriekanie.

Zistite cenu vône Jean Paul Gaultier Classique Betty Boop

Jean Paul Gaultier Le Male Popeye

Postava Pepka námorníka hovorí, že máme česť s parfumom mužným. Vôňou, ktorá si vyžaduje silného muža a vlastnosťami ochrancu a bojovníka v mene dobra. Chlapíka, ktorý vie byť drsný ale tiež veľmi sladký a dobrák. No však sa pozrite na tvár Pepka, keď sa nehnevá. Nie je roztomilá? Už ako malé deti sme považovali Pepka námorníka za hrdinu a super chlapíka. No všimnite si tiež jeho štýlové oblečenie. Je to námorník a nosí prúžky, alebo košele s límcom. To je celý Jean Paul Gaultier. Aj on pre mužov navrhuje takéto mužné modely. Aká náhoda, že i jeho prvý parfum Le Male je ukrytý v plechovke presne ako Pepkov milovaný špenát. Pár streknutí parfumu a muž sa môže cítiť rovnako silný.

Aromatická fougere vôňa Jean Paul Gaultier Le Male Popeye je spomedzi všetkých vôní v kolekcii najmenej sladká, najstriedmejšia, má menej tepla, o čosi viac sviežosti a viac žiari. Povedala by som, že sa na leto hodí ešte viac než vlaňajšia novinka Le Male Summer 2015.

Vôňa je vystavaná na harmónii sladkých tónov a tónov plných sviežosti. Javí sa ako čisté námornícke tričko s gombíkovou légou, ktorá je rozopnutá pre ešte väčšiu sviežosť a umožňuje Vám do odevu veľmi rýchlo vkĺznuť. Má čosi z vlaňajšej letnej verzie i z pôvodnej Le Male. Kvety neroli (nahradili kvet pomarančovníka) a mäta dávajú vôni hĺbku. Bez nich by to nebola Le Male, pretože tvoria akési premostenie s notoricky známym základom z vanilky, santalového dreva a tonkových bôbov. Iné je srdce a srdce patrí zeleni. Zrejme malo pripomínať špenát, pretože ho tvorí hlavne horkastá šalvia s ambroxanom a nie je teda ani vyslovene svieže a ani teplé. Toto srdce mi vzdialene pripomína vlaňajšiu letnú vôňu, ale robí vôňu aromatickejšou. Nie je to len obyčajná zeleň. Žiaľ, skutočná krása a plný potenciál srdca sa ukážu až tam, kde chodí Pepek námorník najradšej – pri vode. V suchom vzduchu si nos na túto novinku rýchlo zvykne. Ak sa však chystáte ohurovať dámy pri väčšej či menšej ploche, určite ju berte so sebou. Takéto vône a odhalené hrudníky sú vždy sexy.

Zistite cenu vône Jean Paul Gaultier Le Male Popeye

Ako vidíte, Jean Paul Gaultier si odpustil ďalšiu verziu letnej Le Male a Classique so šelmami, krajinkami, prúžkami, retiazkami a kotvami. Nepodobajú sa a limitovaná edícia nevyzerá na prvý pohľad ako letná. Je však rozprávková, vtipná a o parfumoch vypovedá len to najlepšiečistú pravdu, pretože ako novinky vyzerajú, také aj sú. Ani vo svojich 64 rokoch netrpí Jean Paul Gaultier syndrómom vyhorenia a stále má skvelé nápady.

[Total: 3    Average: 3.7/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This