Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 27.8.2015 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Jednoduchý mejkap do školy za pár minút

Jednoduchý mejkap do školy za pár minút

Keď na Vás v škole čaká komplikované učivo a ťažká skúška, uľahčite si svoj život aspoň ráno a vsaďte na jednoduchý mejkap. Tieto tipy Vám pomôžu vychystať sa do školy doslova za pár minút.

Pri líčení do školy dbajte na precíznosť a pokiaľ Vás čaká ťažký deň, pokúste sa predĺžiť životnosť svojho mejkapu na maximum. V ponuke dekoratívnej kozmetiky v obchode Elnino.sk sú rôzne podkladové bázy i prípravky, ktorými Váš jednoduchý mejkap zafixujete. Dnes by som možno špeciálne pre Vás vypichla produkty dekoratívnej kozmetiky Dermacol, pri ktorých nákupe získate v e-shope krásny darček. Akcia platí do vyčerpania darčekov a žabky sú veľmi pekné rovnako ako produkty, ktoré patria ku kvalitným a nie príliš drahým, preto sa nákup vyplatí.

Dermacol pomocníci pre jednoduchý mejkap v akcii na Elnino.sk

Dermacol pomocníci pre jednoduchý mejkap v akcii  – pre viac info kliknite na obrázok

Kým sa nalíčime do školy, nezabúdame ani na hygienu. Nikdy nepodceňujte dôkladné vyčistenie a tonizovanie pleti. Nech sa akokoľvek ponáhľade, s touto procedúrou by Vás školský deň mal začať i skončiť.  Líčenie patrí len na čistú pleť, pretože každé líčidlo pečatí v póroch nečistoty. Takže preč s nimi a môžeme ísť na to.

Jednoduchý mejkap pre nositeľky okuliarov

Ak nosíte okuliare, nemusíte voliť vždy komplikované líčenie. Aj jednoduchý mejkap Vám určite pristane, no berte do úvahy, že po nalíčení a nasadení okuliarov budú Vaše oči vyzerať inak – budú menšie a nedostatky pod očami naopak väčšie.

jednoduchý mejkap číslo 1 - vhodný pre nositeľky okuliarov

jednoduchý mejkap číslo 1 – vhodný pre nositeľky okuliarov

Nevyspali ste sa v noci? Potom dávajte pozor, pretože vďaka okuliarom, ktorých diotrické sklá partiu pod očami približujú, to okamžite každý spozná. Každému bude biť do očí všetko, čo by ste chceli zakryť, čiže lesk pokožky, vyrážky, opuchy i kruhy pod očami. Pokiaľ máte unavené oči, najlepšiu službu Vám urobí o jeden či dva odtiene svetlejší korektor a v prípade lesku zmatňujúci mejkap. Zamerajte sa najmä na oblasť pod očami.

Na viečko príde očná linka v tmavej farbe. Vrelo odporúčam fixku Dermacol Bambi Black. Jej hrot je ostrý a po bokoch sa rozširuje. Takýmto hrotom hravo nakreslíte linku pár ťahmi. Pohodlne sa Vám bude pracovať aj s ceruzkou. Linku nakreslenú ceruzkou Dermacol Eyeliner & Eyeshadow možno penovým aplikátorom vytieňovať na viečka ako tiene, lebo je mäkká a nepodráždi ani citlivú pokožku viečok. Ideálna linka je vo vnútornom kútiku tenučká a smerom von sa rozširuje. Pozor na spodnú linku. Nepoužívajte tmavé farby. Radšej očko orámujte očným tieňom. Sfarbenie horného i dolného viečka laďte v nenápadných tónoch blízkych koži, čiže keď očné tiene, tak béžové, ružové, hnedé, broskyňové, marhuľové a podobné farby.

Riasenka, tá bude tým nástrojom, ktorý Vám zvýrazní oči a opticky otvorí očko. Nezabudnite na riasy a ani na svoje pery. Tie budú hlavnou dominantou Vašej tváre. Keď budete premýšľať nad farbou rúžu, na prery si vyberte nejaký nie príliš sýty odtieň. Jahôdkový rúž na pery bude fajn. Aj ružový alebo staroružový.

Ako vidíte, nechty zladené s farbou rámikov vyzerajú veľmi štýlovo, no ak si netrúfnete na rovnakú farbu, pastelovými odtieňmi lakov na nechty nepokazíte nikdy nič.  Pekne Vaše nechty vyniknú aj vtedy, keď sa ich farba zladí s rúžom. Ale to už je len taký detail. Nalakované nechty nemusia byť a najmä nie všetky školy povoľujú tohto pomocníka krásy.

Dekoratívna kozmetika Dermacol

Odporúčaná dekoratívna kozmetika Dermacol

Jednoduchý mejkap pre mladé rebelky

Je čokoľvek jednoduché nuda? Tak potom vyskúšajte tento jednoduchý mejkap a uvidíte, že aj v jednoduchosti je krása.

jednoduchý mejkap číslo 2 - roztomilý kukuč

jednoduchý mejkap číslo 2 – roztomilý kukuč pre rebelku

Modré očné tiene v zafírovej, kráľovskej i námorníckej modrej slušia majiteľkám opálenej pleti a čokoládovo hnedých očí, ale tiež na blondínke ukážu pekne, keď sa to s nimi nepreženie a keď ich zbytočne nekombinujete so širokánskymi linkami. Vytieňujte nimi celé horné viečko, pričom vnútorný kútik radšej vynechajte, alebo spojte modrý očný tieň s nejakým neutrálnym. Ten potom môžete naniesť aj pod obočie (do spodného oblúka) a rozotrieť ho smerom nadol, aby hranica tmavého a svetlého tieňa zmäkla a splynula. Mne osobne sa osvedčilo tieňovanie na podkladovou bázou natretých viečkach, no podobnú službu urobí aj púder na tvár, ktorý taktiež poslúži ako podklad.

Očnú linku vôbec nepotrebujete a ak, tak si urobte len tenkú. Spodné viečko opäť obtiahnite očnými tieňmi. Použite tenký štetec (ideálny je skosený) alebo na konci zúžený aplikátor na očné tiene. Že sa v štetcoch nevyznáte a neviete, či máte práve taký? Odporúčam článok Štetce – potreba každej maliarky natieračky, kde som podrobne vysvetlila funkcie rôznych typov štetcov.

Líčenie očí, ktoré bude pri tomto type mejkapu hlavné a naň sa bude upierať pozornosť, doplňte riasenkou a leskom na pery. Detailistka zladí farbu očného tieňa s farbou laku na nechty, alebo oblečením, ale na to už potrebujeme trošku viac času, alebo dobrý rýchloschnúci lak na nechty, alebo vysušovač laku na nechty Dermacol Rapid Dry. Stačí jedna kvapka a každý lak vyschne raz dva. Nepotrebujete tak zbierať len laky na nechty, ktoré rýchlo schnú a pracne zháňať odtiene, ale môžete také farby, aké sa Vám páčia a nehľadieť na rýchlosť schnutia.

Ešte viac pomocníkov Dermacol nájdete na stránke Elnino.sk. Kliknite a pozrite si ponuku všetkých produktov tejto značky.

Zošity, perá i ceruzky už máte určite nakúpené. Pozrite pred začiatkom školského roka aj svoju kozmetickú výbavu a pokiaľ by Vám v nej niečo chýbalo, neváhajte a príďte si na Elnino.sk doplniť zásoby. Na Elnino.sk je kvalitná kozmetika svetových značiek ako doma.

[Total: 1    Average: 3/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This