Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 13.10.2016 v Dámske vône, Pánske vône, Súťaže a akcie, Vône | Bez komentárov

Jesenná akcia Frais Monde prevonia i rozohreje

Jesenná akcia Frais Monde prevonia i rozohreje

Hľadáte dokonalú vôňu pre chladné jesenné dni? Na Elnino.sk práve prebieha jesenná akcia Frais Monde. Získajte zľavu na nákup všetkých toaletných vôd a parfumovaných olejov. Možno sa Vám zídu tipy.

Jesenná akcia Frais Monde

Talianske vône Frais Monde Vám spríjemnia každý deň v tomto sychravom a hmlistom počasí. Na spestrenie dňa a dodanie nálady skvelo využijete ľahké toaletné vody, na dlhšie prevoňanie a povzbudenie odporúčam parfumované oleje. Jesenná akcia Frais Monde sa však týka všetkých vôní, teda i tých letných, o ktorých som písala v článku Letné vône Frais Monde so zľavou. Ak máte o niektorú z nich záujem, až do do 17. 10. 2016 alebo do vypredania zásob si môžete všetky zakúpiť s 5% zľavou.

Jesenná akcia Frais Monde zhodou okolností odporúča až štyri vône, ktoré dôverne poznám a mám ich veľmi rada. Piatu som vyskúšala hneď, ako akcia začala. Keďže informácií o vôňach nikdy nie je dosť, trošku Vám ich predstavím.

Úžasné hrejivé parfumované oleje

Parfumované oleje Frais Monde sú mojou srdcovou záležitosťou. Ich vôňa je intenzívna, trvácna,… Niektoré vydržia voňať dlhšie než parfumované vody svetových značiek a ich cena je oproti nim zlomková. Ak si chcete na jeseň nejaký zadovážiť, jesenná akcia Frais Monde Vám prichádza práve vhod. Skúste trebárs tieto vône.

Parfumovaný olej Frais Monde Almond, Spa Fruit Green Apple And Amber a Leaves

Parfumovaný olej Frais Monde Almond, Spa Fruit Green Apple And Amber a Leaves

Parfumovaný olej Frais Monde Almond

Spolu s vôňou ruží v cukre Turkish Delight patrí Almond Perfumed Oil (taliansky Mandorla) k mojim must-have jesenným parfumom v gurmánskom štýle. Aj keby ste neboli milovníkmi tohto štýlu, u vône Almond sa nemusíte obávať nadmernej sladkosti. Ona veru taká nie je. Náznaky marcipánu v nej sú, hoci nie je tvorená priamo mandľovými tónmi. Dojem sladkých orieškov vytvára ambra, vanilka a med v spojitosti s prvkami dreva, ktoré dávajú oleju príznačnú horkosť mandle. Cítim však výraznú zeleň. Keď privoniam bližšie, vlhký vetiver a pačuli mi prídu až veľmi dominantné a z toho mi vychádza, že táto mandľa je ešte nie úplne zrelá. Avšak aj napriek tejto sviežosti celkovo pôsobí vôňa Almond na pokožke ako dobre vyzretá vôňa, ktorá zahreje a poteší zmysly pravých gurmánov.

Parfumovaný olej Frais Monde Spa Fruit Green Apple and Amber

Olej s vôňou zeleného jabĺčka a ambry Spa Fruit Green Apple and Amber Perfumed Oil som vyskúšala ako jeden z prvých olejov a urobil na mňa skvelý dojem. Ja ju milujem a s pokojom Angličana by som ju odporúčala aj mužom. Na mužskej pokožke sa ponáša na niečo medzi slávnou vôňou Hugo Boss No. 6 a Yves Saint Laurent Kouros Silver (ktoré si občas aj ja streknem na seba). Z dámskych by mi zasa pripomínala DKNY Be Delicious Juiced, akurát táto nemá kvety, je menej pikantná a sladšia, teda na jeseň ako stvorená. Green Apple and Amber (taliansky Mela Verde e Ambra) sa otvára šťavnato a plynulo prechádza do živicovo – medovo – ovocnej kompozície, ktorá je rázna a budí rešpekt. Ak milujete parfumy s tónom ambry, skúste tento.

Parfumovaný olej Frais Monde Leaves

Jesenná akcia Frais Monde prináša aj jednu veľmi zaujímavú vôňu. Opísať Vám parfumovaný olej Leaves bude výzva. Vonia ako lístie, ale ani by som nepovedala, že to zelené, čo sa už len silou vôle drží na stromoch a postupne mení farby. Napriek tomu však súhlasím s názvom. Sú to listy všetkého možného druhu pomiešané s miazgou stromov, vôňou dreva, niektoré aj trošku od hliny a iné ešte v plnej zelenej farbe. Ak Vám je známy dámsky parfum Dsquared2 She Velvet Forest Wood, tak si z neho vezmite všetku zeleň, miazgu a sviežosť. Z vône Prada Prada Amber zasa vytiahnite Orient. Zemitosť, živice a medovo sladkú vôňu na prechádzke alejou. Jedine takto môžete mať predstavu o dokonalej vôni listov vo všetkých farbách jesene – vôni Leaves (taliansky Foglie). Je svieža a predsa aj trošku sladká.

Toaletné vody ideálne na jeseň

Keď netúžite po intenzite, vyskúšajte toaletnú vodu. Budete ju aplikovať častejšie, ale s tým sa musí u toaletných vôd vždy rátať.

Jesenná akcia Frais Monde a toaletné vody Amber Gris a Mango Bark so zľavou

Jesenná akcia Frais Monde a toaletné vody Amber Gris a Mango Bark so zľavou

Vôňa Amber Gris

Jesenná akcia Frais Monde asi narobila mnohým ľuďom chute skúšať nové vône a práve toaletná voda sa medzičasom vypredala. Keby ste však chceli vyskúšať vôňu šedej ambry Amber Gris (taliansky Ambra Grigia), k dispozícii máte parfumovaný olej. Voňavý tón ambergris už bol na tomto mieste rozoberaný. Ide o tón, ktorý vonia živicou, akoby ho niekto vyťažil zo stromov, no jeho domovom je more (tento materiál je originálne živočíšneho pôvodu), preto v ňom nájdete aj akúsi šedosť a chlad pripomínajúci drevo, ktoré sa dlho máčalo vo vode. Toaletná voda bude rýchlejšie prchať a preto v nej spoznáte len tú teplú stránku. Mne pripomína čerstvo vybrúsenú a navoskovanú podlahu. Pikantná vôňa dreva sa v toaletke pomiešala so živicou. Olej sa však zaujímavo rozvíja a mení. Hneď po styku s teplom Vašej kože sa javí ako toaletná voda, no postupne sa teplo vytráca a o slovo sa hlási more a ako keby som cítila vlhkosť vetivera i pačuli. V tejto fáze začína pripomínať pánsku orientálnu fougere vôňu. Olej preto odporúčam len sebavedomým a ráznym ženám, no môžu ho nosiť aj muži. Toaletnú vodu unesie ktokoľvek. Nebolí z nej hlava.

Toaletná voda Mango Bark

Priznám sa, že k tejto vôni som si musela nejakú dobu hľadať cestu. Asi to bolo tým, že som očakávala tropické ovocie a niečo v štýle vône Roberto Cavalli Exotica, no vôňa Mango Bark (taliansky Corteccia di Mango) je úplne iný žáner. Spočiatku Vás doslova odvalí zmes dreva, kde sladučkú dužinu dozretého manga nájdete len s ozaj veľkou fantáziou. Skôr než dužinu čakajte kôstku a ešte aromatickejšiu kôru nedozretého plodu. Pripomína mi hlučný úvod vône Calvin Klein Eternity, v ktorom kričí frézia. Ale nie je všetko tak, ako sa zdá. Mango Bark sa rozvíja smerom k drevu. Klasické ovocné tóny sú umiernené a výsledkom je decentne drevitá vôňa plná čistoty (ako Hugo Boss Boss Woman, len bez kvetov), ale stále dosť výrazná na toto obdobie. Spolu s vôňou Leaves sú tieto dve krásky v konečnom dôsledku najjemnejšími vôňami, ktoré jesenná akcia Frais Monde ponúka.

Kliknite pre kompletnú ponuku vôní Frais Monde

Užívajte si jeseň s talianskymi vôňami, ktoré Vám spríjemnia každý deň! A pozor, lebo jesenná akcia Frais Monde platí do 17. 10. 2016 (23:59 hod.) alebo do vypredania zásob. Tak sa poponáhľajte, aby Vám tú Vašu vôňu ostatní nevykúpili.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This