Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 13.10.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Jesenný duel Chopard a Guerlain

Jesenný duel Chopard a Guerlain

Takýchto súperov náš jesenný duel ešte nevidel. Postavili sa nám proti sebe dve sladučké vône a obidve sú orientálne. Vyhrá sladká balzamiková vôňa Chopard alebo ešte sladšia vôňa Guerlain?

Vyrovnaný jesenný duel

Naozaj je ťažké rozhodovať, ktorá vôňa vyhrá jesenný duel. Tieto dva sladké parfumy sú na tom rovnako. Aspoň čo sa týka sily a neskutočnej výdrže týchto vôní i obdobia, na ktoré boli určené. Obidve môžete nosiť najmä na jeseň a v zime. Meteorológovia ohlasujú včasnejší príchod zimy, nuž neradno sa spoliehať na nejaké oteplenie. Už definitívne nadišiel ten čas, kedy pomaly vymieňame šatník a vyhadzujeme z neho von ľahké vzdušné odevy. Keď vykročíme do ľadového rána, na krku chceme mať hrejivý kašmírový šál, na sebe teplý sveter, v ruke téglik s kávou a na tele vôňu, ktorá bude s týmto všetkým dokonalo ladiť. Myslite na to, že v tom chlade väčšina parfumov zanikne, nebuďte preto prekvapená, že Vašu letnú vôňu necítite. Tak to má byť. V lete vyhráva toaletná voda, jeseň je obdobím, kedy by mala dostať prednosť koncentrovanejšia parfumovaná voda a výrazným vonným profilom. Jesenný duel tohto týždňa preto odštartovali parfumy teplé, sladké, výrazné, ktoré keď preniknú cez všetky tie vrstvy oblečenia, budete sa cítiť i voňať výborne. Nuž pozrime sa na ten jesenný duel a zhodnoťme vône.

Chopard Casmir parfumovaná voda

Jesenný duel štartuje veľmi silná vôňa od značky Chopard – vôňa Casmir. Na jednej večernej párty, kde som si ako na zlosť zabudla doma aplikovať vôňu, ma kamarátka zaviedla do kúpeľne a ponúkla mi vzorku jednej omamnej orientálnej vône. Že vraj je to môj štýl. Milujem sladké vône, no tá jej, už si nespomínam na značku, bola na mňa až príliš ťažká a takmer sa mi z nej urobilo nevoľno. Slušne som odmietla. Potom však prišiel jeden zimný slávnostný večer, keď som vyparádená, no tiež zababušená v hrubom oblečení stála na mraze a čakala na ohňostroj. Po ohňostroji sme sa všetci nahrnuli do veľkej miestnosti, kde zábava pokračovala. A vtedy som si spomenula na vzorku a hovorila si: „Ako by sa teraz hodila.“

A to je presne prípad vône Casmir. V istých momentoch by mohli kvôli Vám evakuovať autobus, či vedľajšie krídlo budovy, kde pracujete, lebo by z nej ľudia omdlievali, no sú okamihy, na ktoré sa bude pri rozumnom dávkovaní perfektne hodiť. Keď sa na veľkej párty ležérne natiahnete na gauči a zažmurkáte na prísediaceho, verte, že nebude chcieť byť v inej spoločnosti než tej Vašej.

Jesenný duel a balzamiková sladučká vôňa Chopard Casmir

Jesenný duel a balzamiková sladučká vôňa Chopard Casmir

Casmir je vôňa plná kontrastov a neustále prekvapuje. Luxus, nostalgia, atraktivita, horúca vášeň a za cenu, ktorá ani nestojí za reč. No však sa pozrite, koľko stojí… Najviac z nej cítim ambru, poriadne sladké tropické ovocie a vanilku. Kvetinové srdce s jazmínom, konvalinkou a pelargóniou sotva niekto identifikuje, respektíve rozozná jednotlivé kvety. Jediná zdanlivá ľahkosť, ktorá tu je, pochádza prekvapivo od zemitých tónov ambry. Sladké ovocie sa pridáva skôr na stranu krémovej vanilky a nie je tu nič, čo by im bránilo, aby prerazili tých niekoľko vrstiev oblečenia a silno i dlho voňali.

Vydrží aj po tom, čo sa skrútite vo svojej posteli do klbka a zaspíte spánkom spravodlivých. Dovolím si povedať, že táto vôňa prežije aj v práčke. Ako som však spomínala, orientálno – vanilkový Casmir nie je vôňou na bežný večer pri rezni so šalátom či polotovare z mikrovlnky a tričku. Jedine, že by ste ho podávali na zlatých tanieroch. Casmir považujem za výstrednú vôňu, ktorá si vyžaduje prinajmenšom portské a čosi naozaj dobré na zahryznutie. Ani to predsa nejedávate a nepijete každý deň. Žiadne kvietočky, žiadne svieže ovocie. Takých vôní je dosť, ale Casmir je len jeden.

Guerlain L´Instant parfumovaná voda

Orientálno – vanilkovú vôňu L´Instant by som prirovnala k inej klasike značky Guerlain, k vôni Mitsouko. Nie vôňou, ale efektom. Jesenný duel bez tejto krásnej vôní na jeseň si ani neviem predstaviť. Podobne ako Mitsouko, aj L´Instant je silno špecifická vôňa, ku ktorej si musíte vybudovať vzťah a možno si treba na ňu trošku aj zvyknúť a „dorásť“ na ňu, aby ste ju vedeli plne oceniť.

Aj táto vôňa sa najlepšie vyníma v chladnom počasí a čím väčší časový odstup od momentu, kedy ju aplikujete až po vstup do spoločnosti, tým lepšie. Ona svoju krásu ukazuje postupne a najlepšie jej svedčí pomalé zahrievanie na koži. Vtedy vynikne harmónia všetkých tónov. Teda rozhodne nie nastriekanie čerstvo po kúpeli, žiadne rozotieranie a šúchanie zápästí o seba a ani ťažký prst na rozprašovači. To vôňu Guerlain L´Instant a vo všeobecnosti väčšinu vôní skôr zabíja.

Jesenný duel a medovo sladká vôňa Guerlain L´Instant

Jesenný duel a medovo sladká vôňa Guerlain L´Instant

V istých ohľadoch mi Guerlain L´Instant pripomína vôňu Prada Amber. Cítim vlhké zelené nôty od bergamotu, ktorý azda ani nemôže byť zelenší (no stále nie taký zelený úvod ako má Prada, no tá zasa nemá také silné srdce) a je tam troška mandarínky. Srdce vône je veľmi ženské, zmyselné a možno až trošku živočíšne. Jazmín, pár lupienkov ylang – ylang a na vrchnu magnólia. Môže Vám pripadať veľmi sexy a taká provokatívna, ale ani po rozvinutí nikdy nebude vulgárna. Magnólia hrá akoby hru na bubáka. Poznáte to, skloníte sa k bábätku, zakryjete oči dlaňami a potom oči odkrývate so slovami „Kuk – kuk“. Raz sa ukazuje, potom sa ráz celej vône zmení a zasa ju evidujeme. Takže takto sa ona zahráva s tým jemne drevitým základom, v ktorom sladký med s vanilkou vytvorili zaujímavý elixír aj s teplou ambrou a santalovým drevom.

Ako sa vyjadruje sám výrobca Guerlain, L´Instant je urodzeným strážcom, uhrančivým väzniteľom i ochrancom snov. Úplne Vás dostane a po čase sa rozvinie do sladkej medovo – vanilkovo – citrusovej vône, ktorá mi čiastočne pripomína aj vôňu Calvina Kleina Euphoria Gold, ibaže táto je viac kvetinová a môžete ju v pohode nosiť aj cez deň. Je sladká, ale nie ulepená a ani detinská. Ja by som to s ňou riskla i na jar a leto, ak by nebolo moc teplo, alebo v lete vsadila na toaletnú vodu Guerlain L´Instant.

Ktorá z vôní vyhrá náš jesenný duel? To už čoskoro zistíte na fan stránke parfumérie Elnino.sk.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This