Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 12.5.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Jil Sander a Elizabeth Arden a slnko

Jil Sander a Elizabeth Arden a slnko

V osobnom živote sa dámy Jil Sander a Elizabeth Arden zrejme nestretli. Ich parfumy sa však stretnú v napínavom dueli. Ktorý si uchmatne svoje miesto na slnku? Bude to vôňa Sun alebo Sunflowers?

Ani jedna z týchto dám nezačínala s vôňami. Dlho dlho sa uberali úplne iným smerom. Jil Sander sa venovala móde, zatiaľ čo Elizabeth mala záľubu v líčení a kozmetike. Dnes sa však majetok nimi založených spoločností odhaduje na vysoké cifry, v ktorých istú časť príjmov tvoria i parfumy.

Jil Sander a jej koncept energie

Keď sa povie slovo „dizajn“, nemeckú dizajnérku Jil Sander okamžite zaradíme medzi minimalistky. Parfumy Jil Sander sú naoko presne také, ako aj jej modely. Majú úplne jednoduchý flakón, charakterizujú ich čisté línie a menej farieb. Skrátka moderná záležitosť. V ich vnútri by ste podľa tohto obalu čakali buď čosi úplne retro, alebo nejakú hypermodernú kompozíciu, ktorá nebude pre každého. A tu prichádza moment prekvapenia. Vône Jil Sander majú efekt, ako keď sa rozospieva speváčka Sky Ferreira alebo Lana Del Rey. Úvod týchto vôní (i skladieb týchto speváčok) nepôsobí príliš moderne. Pýtate sa seba, či je ich tvorca z tohto desaťročia. No ako tóny gradujú, zistíte, že je tá melódia súčasná a príjemná. Pripomína Vám niečo, čo ste zažili len nedávno.

Jil Sander Sun toaletná voda

Jil Sander Sun toaletná voda

Slnko v podaní Jil Sander Sun

Tvorca vône Sun – Pierre Bourdon – v sladkom vanilkovom základe parfumu zachytil srdečnosť slnečného svetla, ktoré dopadá na poodhalené zmyselné ženské telá a príjemne ich šteklí. Tieto vlastnosti kombinuje s tým, čo nám vlastne pri mori pomáha vydržať to inak neznesiteľné teplo. Je to svieži vlhký vetrík, ktorý udržiava všetko, vrátane Vášho odevu a vlasov, v neustálom pohybe. Duje do plachiet lodí, premiestňuje ľudí, ktorí sa v letúnoch tešia pohľadu na pláž z výšky, pohybuje vodami mora a vytvára príťažlivé vlnky aj vo Vašich vlasoch. Vôňa Jil Sander Sun začína veterno a miestami aj polooblačno so zrážkami ako monzúnový dážď z citrusového ovocia a popadaných pomarančových kvetov. Možno si poviete, že sa Vám to nezdá originálne. Vanilka, tonkové bôby a vanilkou voňajúci benzoín však rýchlo zaženú prehánky. Rozohrivajú vôňu ako slnko ohrieva chodníček pokrytý lupienkami tých najzmyselnejších kvetov. Vzrušujúci ylang-ylang spojil svoje sily s ružou, pridala sa aj konvalinka s karafiátom, no vanilkový heliotrop vyliezol po priečkach orientálnej kvetinovej hitparády až na prvé miesto. Po tých ostatných kvetoch už ostal len jemný púdrový finiš ako ten piesok, ktorý na chodníčkoch tak lahodí Vašim bosým nohám, keď po ňom ladne kráčate vo vzdušnom odeve. Dámska vôňa Jil Sander Sun by sa mohla stať voňavou hymnou Vašej letnej dovolenky.

Vanilkou podfarbenú vôňu leta – Jil Sander Sun zakúpite na Elnino.sk. K dispozícii je tiež dezodorant, sprchovací gél a telové mlieko.

Žiarivá Elizabeth Arden

Ani elegantná Kanaďanka a dcéra britských emigrantov – Elizabeth Arden – sa nevenovala parfumom od samého začiatku svojej kariéry. Elizabeth si každý pamätá ako ženu inovátorku, ktorá strávila večnosť v laboratóriu, kde študovala zložky a ich účinok na pokožku. V skorších rokoch sa teda oveľa viac preslávila kozmetika značky Elizabeth Arden. Hoci zakladateľka značky nevenovala rovnaký čas parfumom a ich výroba sa rozmohla paradoxne až po jej smrti, želanie Elizabeth, aby boli všetky vône elegantné, zmyselné a mladistvé súčasne,  si vzali parfuméri k srdcu. Značka Elizabeth Arden neponúka vyslovene športové vône. Skôr by ste našli vône do práce, na voľný čas a najmä zvádzanie, pretože to parfumom Elizabeth Arden naozaj ide. Dáma používajúca parfum Elizabeth Arden vždy pôsobí elegantne a žiarivo.

Elizabeth Arden Sunflowers toaletná voda

toaletná voda Elizabeth Arden Sunflowers

Elizabeth Arden Sunflowers a slnečnice

Pri vôni Sunflowers si možno predstavíte lány zlatožltých slnečníc, ale to len dovtedy, kým budete držať v rukách škatuľku. Po jej otvorení sa budú Vaše predstavy odvíjať od vône, pretože obal veľa podnetov na snívanie neposkytuje. Zahoďte však predsudky, privoňajte a razom sa stanete hrdinkou, ktorej dobrá víla darovala tajomnú skrinku. V nej sa nachádza fľaštička ozvláštnená veľmi zaujímavým žiarivým obsahom, s ktorým porazíte temnotu s chladom a prinesiete ľudstvu svetlo a teplo. Vôňa Elizabeth Arden Sunflowers je kategorizovaná ako teplá kvetinovo – ovocná, no ja by som dodala, že je tiež svieža akvatická. Našťastie. Broskyňové úvodné tóny posilnené silným základom zo santalového dreva a machu sa Vám azda dostanú až pod kožu a budú voňať dlhé hodiny pri nezmenenej intenzite. Základ pevne uchopil i kvetinové srdce a bráni mu zavoňať intenzívne a príliš vysoko vyskakovať. Neporadil si akurát s ovocím. Na to by potreboval iné „páky“. Všetky ostatné tóny sú v rovnováhe ako deň a noc aj so svojou vytrvalosťou. No okrem ťažkej broskyne je tu našťastie ešte niekto a ten niekto nedovolí, aby Vás vôňa zmorila ako teplo na Sahare. Šťavnatý melón Vás už od samého začiatku drží v bezpečí oázy. To on pridáva ten akvatický tón, ktorý síce neberie vôni jej teplo, zato Vás však úspešne chráni pred fatamorgánami a iným blúznením, aby ste v jeho ľahkom opare vnímali všetky tóny presne také aké sú a nie skreslene. Pridáva k pohľadu na realitu akési svieže „HD rozlíšenie“. Elizabeth Arden Sunflowers nevonia ako slnečnice, no povznáša dušu a vytvára dobrú náladu, akoby boli rozkvitnuté slnečnice priamo pred Vami.

Cenovo dostupnú vôňu Elizabeth Arden Sunflowers zakúpite na Elnino.sk za ani nie 10 EUR. Kliknite a vyskúšajte ju.

Dnes som Vám predstavila dve vynikajúce vône na leto, ktoré však môžete začať nosiť už teraz na jar. Ktorá z nich rozžiari Váš deň? Bude to vôňa Jil Sander alebo Elizabeth Arden? Ak sa neviete rozhodnúť, zdieľajte tento článok, nech Vám priatelia poradia, ktorá z nich sa viac hodí k Vašej osobnosti.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This