Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 10.5.2016 v Dámske vône, J - M, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

John Galliano Parlez-Moi d´Amour

John Galliano Parlez-Moi d´Amour

John Galliano to nemal ľahké. Keď mal šesť rokov, rodičia sa presťahovali zo Španielska do Anglicka. To však neumlčalo jeho tvorivého ducha a ani kontroverzný umelec sa nebráni rozprávať o láske.

Rebelský i nežný John Galliano

John Charles Galliano, známy ako zakladateľ značky John Galliano, sa už od malička musel pasovať so životom. Vyrastal v prísne katolíckej rodine a jeho mama – učiteľka tanca – sa vyžívala v jeho zvláštnom obliekaní. Keď sa k outfitom pridala jeho hanblivosť a nesmelosť, John sa stal priam ideálnym terčom posmeškov od jeho spolužiakov.

Ale poznáte príslovia ako „Odriekaného chleba najväčší krajec“, „Zakázané ovocie najviac chutí“… Čím menej lásky John Galliano dostával, tým viac jeho ctižiadostivosť rástla a čím viac ho držali nakrátko, tým revolučnejšie myšlienky sa v ňom rodili a kreativita sa dostávala na povrch. Dnes je John Galliano známym rebelom a má za sebou mnoho úspechov i ocenení v oblasti módneho dizajnu. Už podľa jeho dlhých vlasov a odvážneho oblečenia vidíme, že John Galliano vie byť teatrálny a nemá s tým žiadny problém. Nedajte sa však pomýliť jeho konaním a homosexuálnou orientáciou. John miluje ženy a ženskosť je jeho ústrednou témou. Chce, aby boli všetky ženy zvodné. Medzi jeho najznámejšie výroky patrí tento.

„Štýl znamená dať si večerné šaty do McDonaldu, dať si topánky na podpätkoch a ísť hrať futbal. Je to o osobnosti, sebadôvere a zvodnosti.“ – John Galliano

Nech je John Galliano akokoľvek drsný na prvý pohľad, pre ženy chce to najlepšie a dobre rozumie ich potrebám. Aj keď sa môžu zdať mužskému svetu občas čudné. Pre svoj prvý zamilovaný parfum Parlez-Moi d´Amour načerpal inšpiráciu v rovnomennej romantickej pesničke Edit Piaf. Vie, že my, ženy, potrebujeme komunikovať. A hlavne keď ide o lásku. Možno i preto je dnes parfum John Galliano Parlez-Moi d´Amour hodný ženy túžiacej po láske a milujú ho dámy na celom svete.

Jeho prvá zamilovaná vôňa z roku 2010, toaletná voda Parlez-Moi d’Amour je postavená na typickej extravagancii Johna. John Galliano si povedal, že chce modernú pižmovú vôňu pre rockovú princeznú, ktorá je tak trošku stratená v časopriestore. Ocitla sa v poriadne starej budove bez moderných vymožeností a keď chce niekomu vyznať lásku, musí to urobiť pekne po starom – napísať list. A keďže zamilované listy zvyknú aj voňať, pretože ich rady parfumujeme, celý tento koncept dáva perfektný zmysel. My, ženy, sme rafinované a poriadne ten list postriekame parfumom, nech nás ten muž z toho papiera cíti a túži po nás.

Úplne prvá toaletná voda John Galliano Parlez-Moi d´Amour

Úplne prvá toaletná voda John Galliano Parlez-Moi d´Amour

 

Vôňa začína sladko. Cítim čučoriedky a kandizované lupienky ruží, kde cyprus na pozadí dáva dotyk čerstvej zelene. Nie je to preto cukríková vôňa pre malé dievčatá, ale ani vintage cyprusová vôňa. Hoci je hrdinka Taylor Momsen uväznená v nejakom salóniku, z parfumu nebudete cítiť starožitný nádych. Toaletná voda John Galliano Parlez-Moi d´Amour a aj všetky ďalšie edície patria medzi kvetinovo – ovocné parfumy. Drevité tóny (vyostrené cyprusom a zatemnené pačuli) vyvažuje moderné pižmo. Vôňa nielenže pôsobí mladistvo (ružová obáločka, ružová známka), ale i žensky a veľmi súčasne. Ak si dáte parfum na dámsku jazdu, prvé rande alebo aj do školy či práce, určite neurobíte chybu.

O rok neskôr sa na trhu objavila parfumovaná voda John Galliano Parlez-Moi d´Amour. Ako napovedá ružový flakónik, koncept je ružovejší o pridaný malinový tón. Niekto by si povedal, že bude aj dievčenskejší, ale to by sa mýlil. Mne naopak príde parfumovaná voda zrelšia a teplejšia než toaletná voda. Je sladká ako malinový sirup s vanilkou a ruže s čučoriedkami sa jej len jemne dotkli. Tu ja čučoriedky necítim až tak výrazne. Cyprus vystriedala elegantná levanduľa a vetiver. Dávajú celku viac drevitosti a spolu s vanilkou tvoria trio, ktoré by som volila na chladnejšie jarné i jesenné dni. V lete by mohla niekoho obťažovať. V porovnaní s toaletnou vodou totiž vystupuje parfumovaná voda Parlez-Moi d´Amour do popredia a je vskutku rázna a vášnivá.

John Galliano Parlez-Moi d´Amour Encore vo fialovo-modrom flakóniku opäť nezaprel teatrálnosť. Predstavte si, že by Taylor mala staršiu sestru a aj tá si zmyslí, že chce nájsť svojho dokonalého muža. Je staršia a chce sa prirodzene vydať skôr. Zohrá preto dokonalé predstavenie a úplne svojho fešáka zhypnotizuje. Keby bola na javisku, zožala by úspech a standing ovation za svoj bravúrny výkon a diváci by si určite vyžiadali prídavok. Vidieť svadbu a ako kráča k oltáru cestičkou z lupienkov kvetov. Jej snaha priniesla ovocie a preto modrý flakónik pojal staré známe čučoriedky a pridali sa aj slivky mirabelky. Celé je to však aj o kvetoch. Niektoré momenty cítim viac kosatec, ružu a gardéniu, inokedy sladký ovocný džem na vareške zo santalového dreva (ďalšia nová zložka). Táto vôňa sa drží blízko pri koži a trošku mi pripomína Versace Woman. Nič detinské. Toto je počin dospelej ženy, ktorá si dobre uvedomuje svoje prednosti.

Spolu s predošlou vôňou Encore prišla aj svieža verzia John Galliano Parlez-Moi d´Amour Eau Fraiche. Tá nás vráti na začiatok tohto článku do doby, než Taylor začala písať list už známemu mužovi a len sa ho snažila získať. Alebo naopak. Talor a aj jej sestra sú už pod čepcom, ale tí ich fešáci akosi zaspali na vavrínoch. Treba v nich prebudiť vášeň, preto dámy začínajú flirtovať ostošesť a pripomínať im svoju mladosť. Zabudnime na čučoriedky a radšej skúsime kyselkavé biele ríbezle kombinovať s lupienkami kvetov grapefruitu a citrusovo – drevitý akcent umocníme zázvorom. V úplne prvej vôni som zázvor necítila, hoci bol uvedený ako tón hlavy, no keď nám z kompozície zmizla všetka sladkosť, nahráva kvetinám i cyprusovej esencii na smeč a pekne i sviežo spolu ladia. Nenašli ste v predošlých vôňach zaľúbenie? V porovnaní s ostatnými je vôňa John Galliano Parlez-Moi d´Amour Eau Fraiche len minimálne sladká a predsa pripomína lásku. Skúste túto sviežu vôňu čistoty, pretože aj čistota a úprimnosť citov je jedným z atribútov skutočnej lásky. Túto poslednú vôňu by sme mohli chápať aj ako odpoveď na zoznamovací inzerát, veď zelená je farbou nádeje. Určite odpíše.

Ešte stále sa Vám zdá John Galliano drsný? Ja si myslím, že takto rozprávať o láske nedokáže hocikto. Parfumy John Galliano sú zmyselné a vášnivé, zároveň však tajomné a zvodné. Ak túžite po láske, vône Parlez-Moi d´Amour  Vás určite oslovia. Ak túžite po akomkoľvek originálnom kúsku do vašej zbierky, pozrite celú akciovú ponuku parfumov John Galliano. Až do 16. 5. 2016 (23:59 hod.) alebo do vypredania zásob môžete na Elnino.sk nakúpiť parfumy John Galliano už od 6,68 €! To je dobrá cena na takéto prepracované vône. Zdieľajte článok, možno Vás ňou niekto poteší ako darčekom z lásky.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This