Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 8.8.2018 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Jour d´Hermes od úsvitu do súmraku

Jour d´Hermes od úsvitu do súmraku

Dámsku vôňu Hermes Jour d´Hermes nemôžete nemilovať. Táto na pohľad jednoduchá, mäkká, vyvážená a moderná kráska plná sviežosti citrusov i žiarivých kvetín spĺňa všetko, čo si dámy tajne želajú.

Vôňa na úsvite dňa

Ranné brieždenie je jedna z najkrajších častí dňa. Vychádzajúce slniečko poráža tmu a osvetľuje krajinu svojimi prvými lúčmi. Romantické duše a ranné vtáčatá si prídu na svoje. Z úsvitu oči nebolia, všetko pôsobí mimoriadne harmonicky. Už prvý náznak svetla v izbe dáva nádej, že príde krásny slnečný deň.  A tak módny dom Hermes uviedol vôňu, ktorá zachytáva práve tento pocit prvých trblietavých ranných lúčov slnka. Dal jej meno Hermes Jour d´Hermes.

Jour d´Hermes plná kompromisov

Kvetinový parfum Jour d´Hermes bol zostavený tak, aby jeho vonné vrstvy spoločne nažívali v symbiotickom súzvuku. Ani jedna z nich nekričí, nežiada o pozornosť a samotné zloženie je veľmi jednoduché. Nejednoznačne identifikovateľné zloženie umožňuje každej nositeľke individuálny zážitok z vône.

Zloženie parfumu
Hlava ► ovocný tón
Srdce ► biely kvet
Základ ► ambra, pižmo

Viem, že by som nemala hodnotiť jednotlivé zložky, ale nedá mi nevypichnúť aspoň to, čo môj nos zaznamenal. Moje zmysly si hneď v úvode podmanili šumivé nôty citrusov (zrejme citróna a grapefruitu). Ovocný šalát potom ozdobia biele kvety, medzi ktorými je určite gardénia, magnólia, jazmín a možno i trošku kvetu tuberózy a pomaranča. Ich medový nektár ma neustále dostáva svojou sladkosťou doladenou pižmom do úplnej dokonalosti. Príjemnejší ranný životabudič si neviem predstaviť.

Hoci je vôňa jemná (a bohužiaľ výdrž je len niečo medzi 4-5 hodinami), je neskutočne čarovná. Podľa môjho názoru môže byť Jour d´Hermes vôňou presne pre tých, ktorým citrusové parfumy pripomínajú osviežovače vzduchu či lapače telesného pachu pri športe. Táto kráska sa k nim nezaradí. Tu sa citrusy rýchlo upokoja, ostrosť príznačná pre športové parfumy zmizne, ale i tak poskytnú kompozícii jej príznačnú sviežosť po celý čas.  Čo viac by sme potrebovali na leto?

Jour d´Hermes by sa mohla teoreticky hodiť i ženám s romantickým a večne mladým srdiečkom a tým, ktorým kvetinové parfumy väčšinou nesedia. Buď im je z nich ťažko, alebo si ich nosy naopak prirýchlo zvyknú na vonné zložky a tak svoju vôňu po chvíľke prestanú cítiť. Záleží však na krvnom obehu, pH pokožky a ďalších okolnostiach, ako sa vôňa vykryštalizuje a čo vynikne. U niektorej nositeľky sa v závere viac ukážu drevité tóny, iné dámy môžu najviac cítiť kvety v pižmovom závoji.

Tipy na ďalšie prekrásne letné vône značky Hermes

Vyskúšajte osvedčenú súhru moderných a klasických tónov, akú vám vedia ponúknuť iba parfumy Hermes z kolekcie, ktorá je celá inšpirovaná prírodou. Záhrady plné stromov, kríkov, pestrých kvetov v záplave zelene im dali do vienka schopnosť parádne osviežiť telo i ducha.

Vône Hermes sú neskutočne čarovné a verte, že nielen Jour d´Hermes, ale každá jedna uviazne vo vašej pamäti. Tá všadeprítomná romantická nálada vás doslova pohltí a vy sa jej nebudete chcieť vzdať.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This