Pages Menu
FacebookRss

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 6.12.2018 v Novinky, Vône | Počet komentárov: 1

Joy by Dior v úlohe elixíru na dobrú náladu

Joy by Dior v úlohe elixíru na dobrú náladu

Nechajte sa vtiahnuť do žiarivého sveta Joy by Dior a okúste aj vy na vlastnej koži jemnú a zmyselnú vôňu novej parfumovanej vody od preslávenej značky Christian Dior. Je to horúci hit sezóny!

Explodujúca esencia citrusov, ohromujúcich kvetín a krémového pižma, to je delikátna dámska vôňa Joy by Dior. Brilantná a veľmi živá novinka roku 2018 už teraz mizne z regálov parfumérií treťou kozmickou rýchlosťou. Naozaj sa niečím podobá na jej pánsky ekvivalent Dior Sauvage? Tak sa na to pozrieme.

Bude Joy by Dior ďalší bestseller?

Nech nechodím ako psík okolo horúcej kaše, musím hneď na úvod prezradiť, že novinka od Diora exceluje vo výdrži. Asi sa to dalo čakať, veď módny dom Christian Dior si na kvalitu parfumov potrpí. A nebude žiadna náhoda, že dizajn flakónika prispôsobil inej ikonickej vôni – Christian Dior Sauvage. Majú čosi spoločné.

S úsmevom si spomínam na hlasy ľudí, ktorí tvrdili, že je Sauvage úplne obyčajná a až „príliš mainstreamová“ vôňa (Pozn.: mainstream = tovar s vysokým obratom, ktorý sa vyrába podľa vkusu väčšiny a náročnejší zákazníci ho môžu považovať za málo originálny). Vraj s ňou výrobca Christian Dior nešiel ani do najmenšieho rizika a nedal do nej ani kúsok fantázie. Podobne dopadol aj chudák Hugo Boss so svojimi ďalšími edíciami Boss Bottled. Popritom však bolo vidieť, ako sa flakóniky predávajú a odchádzajú z nášho obchodu jeden za druhým. Pánska vôňa Dior Sauvage sa v predajnosti začína rovnať bestselleru Fahrenheit a to už je čo povedať.

Tento rok prišla na trh nová parfumovaná voda Dior Sauvage a čo sa stalo? Situácia sa opakuje. Každý druhý chlap ju chce.  Takže čo na tom, že je to mainstream? Aj napriek prvým zmiešaným dojmom sú dnes oba pánske parfumy Sauvage bestsellery. A Joy by Dior má podobné rozporuplné ohlasy. Je to totiž dielko nespútané, veselé… čo by ste od luxusnej vône nečakali. Nie od vône módneho domu takého zvučného mena.

So silou kvetov

Cesta k novej vôni bola v skutočnosti jednoduchšia, než by ste možno očakávali. Ak ste parfumér a chcete mať istotu, že vytvoríte bestseller, najlepšie je vychádzať z kompozície už existujúcich bestsellerov značky. Z každého vezmete to najlepšie, zamiešate a hotovo. Aj takto mohol vyzerať postup, ktorý Francois Demachy – expert a svetová špička medzi parfumérmi – zvolil k vytvoreniu vonnej pyramídy.

ZLOŽENIE:
Hlava ► bergamot, mandarínkovo-pomarančová aróma
Srdce ► broskyňa, jazmín, cassis, ruža z Grasse
Základ ► pačuli, céder, santalové drevo, biele pižmo, benzoín

Nech je pravda akákoľvek, týmto počinom nemohol nič pokaziť. Ženy milujú citrusy pre ich sviežosť. Majú sa cítiť romanticky? Dajte im kvetiny a budú spokojné. Veď kto už len môže ofrfľať kvetiny ruže z vychýrenej oblasti Grasse? Takto namixované srdce nie je príliš ťažké. Francois ho spravil výrazné, dlhotrvajúce, ale zároveň nijako neobťažujúce. A ako povestná bodka, ktorá stojí aj za ohromujúcou výdržou vône Christian Dior Joy by Dior, hrejivé santalové drevo s dominantným mäkkým bielym pižmom.

A záhada viac nie je záhadou…

S kolegynkou sme sa zhodli, že bohaté kvetinové srdce bolo zrejme inšpirované klasikou Dior J’Adore. Úvodné citrusové akordy sa tak trošku snažia naviazať na slávu Miss Dior. Ba prisahala by som, že posledné dve hodiny bolo cítiť i niečo medzi marshmallows, karamelom, čím sa mi pripomenula Miss Dior Cherie. To dosť vysvetľuje fakt, prečo je Joy by Dior na trhu len chvíľku a už v predajnosti šliape na päty obom ikonám.

Dovolím si tvrdiť, že osud parfumovanej vody Joy by Dior bude rovnaký ako osud Sauvage. Bude to bestseller. Sú totiž dva druhy ľudí. Prvá polovica si najskôr dôsledne premyslí svoj outfit, zladí k nemu vôňu, účes, líčenie, doplnky a až potom to všetko aplikuje na seba. Druhá polovica populácie nepotrebuje nad vecami príliš premýšľať a koná impulzívne. Títo mimoriadne akční ľudkovia by nad špecifickým kúskom ohrnuli nos. Viac ocenia ľúbivé a variabilné vône, ktoré nikto z nás nemusí riešiť. Strekneme ich na seba a ich zloženie sa samo zladí s nespočetným množstvom outfitov. K strohej elegancii, športovému looku, k slávnostnému outfitu i k odevu na voľný čas. To je vlastne i tajomstvo úspechu spomínaných línií Boss Bottled a Dior Sauvage. Dajú sa nosiť 365 dní i večerov v roku. Veď to je ideálne, nie?

Ak ste od novinky Joy by Dior očakávali niečo viac nóbl a hľadáte vôňu na mimoriadne príležitosti, možno budete sklamaní. Stále je tu ale obrovský počet ľudí, ktorým mainstream maximálne vyhovuje. Parfum Joy by Dior možno nenahradí živé legendy Diora, ale rozhodne bude patriť hitom nadchádzajúcej sezóny, ktoré ucítime v slovenských uliciach.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

1 komentár

  1. Ďakujem za skvelý tip 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This