Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 24.1.2019 v Poradňa, Starostlivosť, tvár, Vône | Bez komentárov

K-Beauty, nový trend v boji proti nedokonalostiam

K-Beauty, nový trend v boji proti nedokonalostiam

Vo svete kozmetiky sa objavil nový trend zvaný „K-Beauty“. Čo vlastne tento pojem znamená a aké benefity z neho plynú pre tých, ktorí bojujú s akné, čiernymi bodkami a rozšírenými pórmi?

Ľudia milujú skratky. Či už označujú ingredienciu, technológiu alebo typ produktu, sme schopní si ich zapamätať, pretože väčšina pri vyslovení pekne znie. Aj slovo K-Beauty je ľubozvučné. V tomto prípade však nejde o novú značku kozmetiky ani produkt.

Čo znamená K-Beauty

K-Beauty je skrátená verzia pojmu Korean Beauty (v preklade Kórejská krása) a je akousi východnou rutinou v starostlivosti o pleť, ktorý bola poznačená kórejským vplyvom. Odlišný prístup kórejských žien ku kráse  vidieť v e-shopoch i na fórach, kde sa najčastejšie spomínajú krémy proti nerovnomernej pigmentácii a rôzne liečivé zázraky. Pomerne dosť sa líši od toho nášho. Zatiaľ čo východ míňa svoje úspory na starostlivosť o pleť, aby nebolo čo prekrývať, západ sa sústredí len na dekoratívnu kozmetiku. To sa môže vypomstiť najmä tým, ktorí trpia akné. U aknóznej pleti je čoraz ťažšie nájsť dobrý produkt, ktorý dokáže prekryť vyrážku v štádiu hojenia a pritom nevysušiť, nepodráždiť a nespraviť pleť ešte horšou.

Vaša rutina (nielen) proti akné

K-Beauty nemusí nutne označovať kozmetiku s pôvodom z Kórey, Japonska alebo Číny… Keď si dokážete nájsť svojich obľúbencov v prípravkoch z Británie, Francúzska, Čiech či Poľska, bude to výborné.  Medzi vychýrených špecialistov západu patria experti značky Clinique. V radoch tejto britskej značky nájdete všetko potrebné pre svoju K-Beauty rutinu. Aj muži, pre ktorých je tu špeciálny rad Clinique for men.

Nič nepokazíte ani s líniami týchto značiek:

Rozhodne sa oplatí využívať viacero prípravkov od tej istej značky. Ich línie sú navrhnuté odborníkmi tak, aby sa dopĺňali a čo vám nedá jeden, to druhý hravo doplní. A teraz už pristúpme k vytvoreniu ucelenej starostlivosti v zmysle K-Beauty.

Čistenie

Čistenie pleti patrí medzi povinné kroky ráno i večer. Nie je nutné ho odkladať až na čas pred uľahnutím do postele. Čím skôr zbavíte pleť nánosov kožného mazu a nečistôt, tým lepšie. Na tento úkon môžete využiť čistiace micelárne vody, gély, krémy, mlieka i emulzie. Čo vám vyhovuje. I mastná pleť však potrebuje jemné zaobchádzanie, preto zabudnite na drasticky vysušujúce čistiace prostriedky.

Tonizovanie

Kórejské ženy venujú starostlivosti o pleť množstvo času. Veľmi slávnou metódou K-Beauty je metóda 7-Skin, pri ktorej sa po vyčistení pleti aplikuje až 7 druhov rôznych toník a esencií na nemastnej báze. Môžete mať aj menej druhov, ale budete ich vrstviť. Medzi jednotlivými aplikáciami si vyhraďte aspoň 2-  3 minúty na vstrebanie každej vrstvy. Metóda pomáha upokojiť, oživiť a poriadne rehydratovať suchú pleť i normálnu pleť so sklonom k zvýšenej tvorbe mazu. Možno ste to ešte nečítali, ale nezdravý lesk je reakciou, ktorou sa pleť bráni pred stratou vlhkosti. Mastná pleť so sklonom k akné je teda v podstate smädná pleť.

Ak sa na vrstvenie necítite, alebo nemáte čas, kúpte si jedno tonikum a použite ho aspoň raz. Ľudia si myslia, že čistením pleť dokonalo pripravia na ďalšiu výživu. Nie je to tak. Tonikum slúži ako primer. Nielenže odstráni posledné zbytky mejkapu a nečistôt, ale taktiež stiahne póry, uzamkne v nich vlhkosť a upokojí pleť. Japonci a Kórejci nedajú na ne dopustiť a ich najlepším pomocníkom pri aplikácií sú prsty alebo rozprašovače. Nie tampónik, ktorý vypije polovicu dávky.

Hydratácia

Kedysi stačil ľuďom pohľad na čistú, matnú pleť a na pokračovanie nepomysleli. Tieto zlozvyky sa našťastie postupne vytrácajú a po vyčistení pleti automaticky siahame po ďalšej starostlivosti ako sú hydratačné gély, emulzie, séra, oleje a krémy. Pokiaľ si chcete počet krokov v starostlivosti zredukovať, zvoľte sérum. Obsahuje najvyššiu koncentráciu látok osožných pre pleť.

Peeling

Pre kórejské ženy menej znamená viac. Peeling aplikujú dvakrát, nanajvýš štyrikrát za mesiac. Pomáha pokožke zbaviť sa nánosu odumretých buniek a najviac pozornosti sústreďujú na T-zónu (čiže čelo, nos, brada). Ak sa tam pravda nenachádzajú zapálené vyrážky.

Maska

Áno, aj mastná pleť so sklonom k vyrážkam potrebuje pleťové masky. Spravte si z tohto kroku príjemný rituál. Navarte si čaj, vezmite časopis, naneste masku na plátno, priložte na tvár a relaxujte. Aspoň raz za týždeň na 15 – 30 minút si to môžete dovoliť a vaša pleť vám za to poďakuje.

Hlavným účelom a zameraním K-Beauty je taká starostlivosť o pleť, ktorá ju bude hydratovať, upokojovať, dá jej zdravú farbu a mladistvý jas.  Vaša rutina preto musí byť rutinou s troma „K“. Kvalitná, Kvalifikovaná a hlavne Kompletná, pretože len zdravá pleť môže byť prirodzene krásna.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This