Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 27.7.2016 v Dámske vône, Novinky, Pánske vône, Vône | Bez komentárov

Karl Lagerfeld Ocean View (nové parfumy)

Karl Lagerfeld Ocean View (nové parfumy)

Nakopnutý úspechom predošlých vôní vyrukoval Karl Lagerfeld s ďalšou limitovanou edíciou na leto. Jeho duo bolo inšpirované pohľadom na oceán a má ľahko zapamätateľný názov – Ocean View. Zoznámim Vás.

Bude limitka Ocean View rovnako úspešná?

Ja si myslím, že novinky Ocean View majú predpoklady stať sa obľúbenými. Značka Karl Laferfeld sa v našich pamätiach zapísala veľmi dobre a nová limitovaná edícia prichádza rok po úspešnej letnej limitke Paradise Bay, o ktorej som písala v článku Nové letné parfumy 2015 pre Vás. V podstate sa však jedná opäť o oživené duo Karl Lagerfeld for Her a Karl Lagerfeld for Him a parfumy majú spoločné vlastnosti i odlišnosti.

Čo majú Ocean View s predošlými edíciami spoločné, je sviežosť, svetlo a schopnosť vyvolávať určité predstavy. Zovňajšok, respektíve siluety flakónov presne zapadajú do konceptu ostatných vôní Karl Lagerfeld, no farby, tie sú úplne nové a zodpovedajú uvoľnenému životnému štýlu. Parfumovaná voda pre dámy je sfarbená v tyrkysovom gradiente, pánska toaletná voda hrá farbami oceánskej modrej.

Dámska vôňa Karl Lagerfeld Ocean View EdP

Nová dámska parfumovaná voda Karl Lagerfeld Ocean View je chic a veľmi esteticky vyzerajúca vôňa. Keď sa pozriem na ten krásny tyrkysový odtieň, okamžite si predstavím prázdniny. Prímorský vánok ku mne priveje predstavy o slnkom zaliatom pobreží. Miesto, kde moja myseľ zrelaxuje a oči si oddýchnu od počítača, pretože nemusia cieliť na konkrétny bod. S očami upretými na oceán pozerám do neznáma. Ak sa Vám aj vôňa spojí s takýmto zážitkom, vždy Vám s ňou bude príjemne.

Karl Lagerfeld Ocean View parfumovaná voda pre dámy

Karl Lagerfeld Ocean View parfumovaná voda pre dámy

Nový Karl Lagerfeld Ocean View je opojná, no nekomplikovaná kvetinovo – ovocná vôňa, ktorú vytvorili Serge Majoullier a Cecile Matton. Je len menej citrusová než tá pôvodná. Presne ako napovedá  tyrkysovo modrý dizajn so strieborným vŕškom, ktorý mne pripomína obláčiky na nebi, aj Ocean View patrí k tým ľahším vôňam, ktoré sa v lete vynesú do výšin. Má sladký ovocný úvod, kvetinové srdce a základ s hebkým pižmovým závojom, ktorý sa nedá prehliadnuť a dodáva novinke neochvejnú ženskosť.

Môj úplne prvý dojem z novinky bol taký, že bude asi veľmi sladká. Vôbec ma nezaujala, lebo úvod okamžite rozpútal tropickú búrku z liči, broskyne a ananásu. Takáto búrka môže byť na niekoho pokožke aj trošku svieža vďaka tomu liči, no nejaví sa ako oceánska, vzdušná, ozonická. Neskôr ale ukázala novinka aj svoju príťažlivejšiu stránku. Tú kvetinovú. Jazmínové, ružové a magnóliové srdce odpútalo moju myseľ od prázdnin nedospelej školáčky a konečne ma priblížilo viac k mojej vekovej kategórii. Je oveľa viac ženské, než som čakala a ľahko prilieha k základu z jemnej vanilky,  krémového santalového dreva a pižma. V tomto štádiu už vôňa Karl Lagerfeld Ocean View nie je taká hlučná, ba povedala by som, že už sa dá nazvať aj elegantnou, zmyselnou a vôňou s tou potrebnou dávkou romantiky.

Ani sladká, ani príliš suchá či púdrová. Karl Lagerfeld Ocean View má zo všetkého niečo. Trošku púdrových kvetov, dreva, primeranú dávku sladkosti a šťavnatosti ovocia, krémový základ. Nie je to nič, s čím by ste vystúpili z davu, aj výdrž je na parfumovanú vodu priemerná, ale ak bude vonku čo len trošku teplo a vlhko, čo na jar, v lete i na jeseň býva, bude sa Vám dobre nosiť.

Karl Lagerfeld Ocean View – pánska EdT

Keď sa pozriem na flakónik pánskej vône, vidím presne to, čo videl aj človek, ktorý navrhoval dizajn. Toaletná voda Karl Lagerfeld Ocean View prechádza plynule od bielej farby piesku na súkromnej pláži až k modrej farbe oceánu. Tam, kde je voda najhlbšia, má modrá farba najväčšiu intenzitu. Viem si živo predstaviť, čo mám za chrbtom. Niekde za mnou bude určite luxusná vila, alebo domy luxusného letoviska v ostrovnom raji a okolo len šíry Tichý oceán.

Pánska toaletná voda Karl Lagerfeld Ocean View

Pánska toaletná voda Karl Lagerfeld Ocean View

Ak sa dámska novinka podobala na svoje predchodkyne nejakými tónmi (magnólia, ruža, broskyňa, drevo), pánska limitovaná edícia je každým rokom iná. Mne to príde, že sa od seba viac líšia než tie dámske, no napriek tomu má aj pánska novinka niečo, čo ju s tými ostatnými spája a vďaka čomu ich zaradíte do jednej rodiny. Ich spoločnou vlastnosťou je drevitosť a prítomnosť zeleného jabĺčka v kompozícii.

Podobne ako sa odlišovala vôňa Paradise Bay od pôvodnej sviežim finišom, tak aj Ocean View patrí k sviežim drevito – aromatickým parfumom. Ani jedna a ani druhá nemá toľko sladkosti ako Karl Lagerfeld for Him, hoci ani tá nebola vyslovene ťažká. Ak by som mala túto novinku k niečomu prirovnať, asi by som jej nenašla dvojníčku. Vzdialene mi po odmyslení prevahy citrusov pripomína Mandarino di Amalfi od Toma Forda a to je – ako určite uznáte – úplne iná cenová kategória a miláčik ľudí. Takže Ocean View by sa mohla tiež páčiť aspoň z polovice tak ako ona.

Úvodné tóny mandarínky, bergamotu a fialkových lístkov zrežírovali krásne a čisté intro pre príchod rozvíjajúceho sa srdca z mäty, jabĺčka a chutného lesného ovocia. Nestáva sa často, aby sa lesné plody vyskytli v nejakej pánskej vôni a robili ju takou ovocnou. Práve takýmito netypickými a sofistikovanými charakterovými prvkami sa parfumy Karl Lagerfeld líšia od bežných mainstreamových vôní. Drobné ovocie a jablko príjemne kontrastujú so zeleňou mäty, bergamotu, no svedčí im to. Neviem ako Vám, no mne sa už samotné spojenie jablka a lesného ovocia vždy veľmi páčilo.

Na samom konci Vás Ocean View zahalí do aromatického vetivera a drevitých tónov kašmírového dreva a takto celá kompozícia aj končí. Byť mužom, rozhodne by som sa toho ovocia nebála a odvážila sa ju aspoň vyskúšať.

Vône Karl Lagerfeld Ocean View nájdete na Elnino.sk. Zistite cenu.

Novinky z letnej kolekcie Karl Lagerfeld Ocean View nasali uvoľnenú letnú atmosféru. Posmeľujú nás, aby sme sa tešili zo svojho života a hľadiac na horizont videli svoju svetlú budúcnosť. Podobne ako iné tohtoročné novinky v ponuke Elnino.sk, ani tieto nie sú prvoplánovo oceánske, no ak sa odvážite spustiť z očí bezpečný breh a dať si chvíľku pauzu od bežných akvatických vôní, môžu Vám spríjemniť leto.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This