Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 10.3.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Keď kvety ovládnu svet jarných vôní

Keď kvety ovládnu svet jarných vôní

Ako vonia jar a ako nám vedia kvety na jar zlepšiť náladu, to nemusím popisovať. Narcisy, tulipány, primulky, fialky… všetky kvety budú kvitnúť a voňať, no my dnes pozornosť venujeme jednému špeciálnemu.

Už čoskoro náš zrak začnú priťahovať krásne kvety magnólie. Čím je táto drevina taká špeciálna? Pokiaľ magnóliu nepoznáte, no niekedy ju uvidíte, rozhodne budete vedieť, že je to ona. Jej nežné ružové kvety totiž pučia skôr než listy a práve tým je taká pozoruhodná. Jej veľké kvety trónia na jej konároch skoro na jar a nádherne voňajú. Vy si ich teraz môžete priniesť domov bez toho, aby ste tú krásu museli trhať. Magnólia je totiž kvetinovým tónom, ktorý majú spoločný oba dámske parfumy: Kenzo Ca Sent BeauNina Ricci L´Air.

Kvety magnólie, zdroj: http://bit.ly/1F6AuOD

Kvety magnólie, zdroj: http://bit.ly/1F6AuOD

Intezívne voňajúce kvety Kenzo

Milujete kvety? Zabudnite na klasické ľahké kvetinové vône, ktoré na Vás budú na jar vyskakovať spoza každého rohu od každej dámy. Kvety majú najväčšiu silu, keď sú nazbierané do jednej kytice a pôsobia na zmysly spoločne. Vyskúšajte prenikavý a jedinečný parfum Kenzo Ca Sent Beau, ktorý  predstavuje silnú a intenzívnu vôňu kvetov.

Inšpirácia a dizajn Kenzo Ca Sent Beau (EdT)

Dámsky parfum Kenzo z roku 1989, ktorého pôvodný názov znel nie veľmi originálne „Kenzo for women“ sa neskôr premenoval na „Ca Sent Beau„, čo v preklade znamená „to vonia krásne“. Táto úžasná vôňa sa zrodila zrejme niekde uprostred rozkvitnutnej botanickej záhrady, kde majú kvety možnosť vládnuť spoločne a nie ako jednotlivci. Za vznikom vône nestál nikto iný ako sám Kenzo Takada. Pán Takada svojím parfumom prepožičiava francúzsky šarm a japonský zmysel pre čistotu a jednoduchosť. Vždy sa snaží o spojenie východnej kultúry a hodnôt s tými našimi. Dizajn flakónu znázorňuje kvet vykvitajúci na okrúhlom kameni. Tento dizajn vychádza z japonského umenia feng šuej. Okrúhle kamene sú vnímané ako materiál, ktorý dláždi cestu ku kvetinovej kráse a pôsobí ako ochrana.

Kvety v nadvláde: Dámska vôňa Kenzo Ca Sent Beau

Kvety v nadvláde: dámska vôňa Kenzo Ca Sent Beau

V toaletnej vode Kenzo Ca Sent Beau nie magnólia až taká extrémne silná, nelimituje vyznenie ostatných zložiek. Povedala by som, že jej tvorca, Kenzo Takada, zvolil zlatú strednú cestu, aby sa vzájomne nepobila s ostatnými zložkami. Nachádza sa v úvode spolu s gardéniou a sú vo vzácnej rovnováhe. Srdce je zložené z karafiátu, lesnej ľalie a koriandra. Buket je jasný kvetinový, ide o klasický kvetinový nektár z tuberózy, ylang-ylang, ruže a jazmínu ale súčasne zaujímavý, lebo kvety sprevádza množstvo tónov: mydlový, broskyňový, orientálny a sladkastý. Základ, ktorý dodáva vôni potrebnú hĺbku a výdrž, je u Ca Sent Beau tvorený santalovým a cédrovým drevom, machom v objatí vanilky.

Kliknite a pozrite ponuku Elnino.sk, v ktorej má vôňa Kenzo Ca Sent Beau svoje čestné miesto.

Vzdušne ľahká kvetinová vôňa Nina Ricci

Možno nie sú silné vône tým, čo na jar vyhľadávate. Možno máte radšej sviežosť a oku lahodiaci pohľad na zeleň a voňavé kvety si viac užijete z bezpečnej vzdialenosti, aby Vás z nich nebolela hlava. Keby ste si mohli vybrať, stanete sa vtáčikom a pozriete si svet z vtáčej perspektívy. Nina Ricci L´Air bude v takom prípade parfum pre Vás ako stvorený.

Inšpirácia vzduchom a la Nina Ricci L´Air (EdP)

Dámska vôňa Nina Ricci L´Air osloví tých, ktorí majú radšej vzdušné vône evokujúce prechádzku či let na čerstvom vzduchu. Jar je pokojným obdobím, keď sa všetko prebúdza k novému životu. Vtáčiky veselo poletujú, stavajú si hniezda, aby priviedli na svet mláďatá. Všetko je v pohybe, pretože na sviežom vzduchu je radosť byť a hýbať sa. Po veľkom úspechu flakónu L’Air du Temps (viac o nej v tomto článku) s holubicami sa značka rozhodla pokračovať v tejto téme a aj nový vrchnáčik vône L’Air zdobí párik vtáčikov.

Vzdušne ľahké kvety vo flakóne Nina Ricci L´Air od Elnino.sk

Vzdušne ľahké kvety vo flakóne Nina Ricci L´Air

Vôňa je však kompozične o čosi jednoduchšia. Nový nástupca ponúka ešte romantickejší a ešte jemnejší  pohľad do sveta parfumov. Prezentovaná je ako vzdušná a kvetinová esencia, kde sa vzájomne prepletajú tóny kvetín, ktoré si našli miesto v základe, srdci i hlavy vône. Zimolez, jazmín a magnólia sa splietli do kvetinového venca s púdrovou a elegantnou fialkou.  Najskôr sa Vám budú zdať tieto tóny trošku silné, no ony sa usadia, ako keď sa vtáčiky zahniezdia a spustia svoj nádherný spev. Dajte jej čas, aby sa jej mierne pikantné tóny mohli rozležať. Potom pochopíte, že neprináša migrénu, ale božský pokoj a eleganciu.

Kliknite a pozrite ponuku Elnino.sk, v ktorej je vôňa Nina Ricci L´Air v troch objemových verziach.

Každá dáma miluje kvety a každá ich miluje v inej koncentrácii, no medzi týmito dvoma kvetinovými vôňami by ste si určite vedeli vybrať. Ktorá to bude?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This