Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 21.7.2016 v Poradňa, Styling, vlasy a nechty | Bez komentárov

Konský chvost – hustý, dlhý, skrátka dokonalý

Konský chvost – hustý, dlhý, skrátka dokonalý

Existuje mnoho účesov, no starý dobrý konský chvost zrejme nikdy nevyjde z módy. Nosíme ho pri športe, do práce, no s malými obmenami s ním môžeme i na párty. Ako dosiahnuť, aby vyzeral dokonalo?

Konský chvost nie je žiadna veda

Aj Vás pobavili či udivili videá, ktoré sa šíria na internete a ukazujú, ako vynaliezaví oteckovia nechajú v hadici vysávača zmiznúť vlasy svojich malých ratolestí a potom jediným šikovným pohybom vzopnú vlasy gumičkou? To vyzerá ľahko, ale takto my určite postupovať nebudeme, pretože predmetom dnešného článku je dokonalý konský chvost. Tým nemyslím konský chvost, z ktorého nikde netrčí žiadny voľný vlas. Toto snáď máme už dávno zvládnuté. Dnes si ukážeme niekoľko trikov a pomocníkov, ktorí zaručia, aby bol konský chvost dlhší, hustý a aby si dokázal udržať svoj objem. Nuž poďme teda na to.

Žiadne ťahanie a ničenie vlasov

Hlavným predpokladom pre dokonalý konský chvost sú husté, lesklé a zdravé vlasy. Dbajte preto o správne a hlavne šetrné česanie. Spomínate si na rozprávky, kde si krásne devy počítali, koľkokrát prešli po pramienku kefou? Nejde o žiadny výmysel, má to svoj význam. Kartáčovanie vlasom pomáha, pretože ich zbavuje rôznych nečistôt a vyhladzuje pramene. Omnoho menej sa tak poškodzujú a štiepia.

Mnohí z nás robia tú chybu, že po umytí vlasov nepočkajú, kým vlasy perfektne uschnú a už do nich idú hrebeňom alebo kefou. Tvrdia, že po vyschnutí by sa im rozčesávali ešte horšie. Je síce pravda, že uschnuté vlasy sa rozčesávajú horšie, no ak nemáte kefu so špeciálne upravenými štetinkami, potom ani netušíte, čo svojim vlasom činíte. Vlasy sú krehké a v mokrom či vlhkom stave nit jednoduchšej cesty k ich rozštiepeniu a zničeniu, než je rozčesávanie. Ak sa bojíte čakať, použite kondicionér, alebo kefy na vlasy Tangle Teezer, ktoré rozčesú aj mokré vlasy.

Tangle Teezer The Original

Tangle Teezer The Original

Pre milovníčky plávania a vlasových masiek je tu i kefa Tangle Teezer Aqua Splash Hairbrush, ktorú môžete používať aj priamo v sprche. Rožčesala by aj ovečku a dobre sa ňou vyčesávajú zbytky prípravkov na vlasy. Keď sme už pri tých ovečkých, nedá mi nespomenúť kefy Tangle Teezer Compact Styler Hairbrush s osobitými dizajnami. Mne osobne sa najviac páči kefa z edície Shaun The Sheep s ovečkami. Je to fakt milá vecička.

Tangle Teezer Shaun The Sheep kefa na vlasy

Tangle Teezer Shaun The Sheep kefa na vlasy

Objem vlasov bez stôp po gumičke

Gumičky do vlasov sú samostatnou kapitolou. Nemám ich rada, pretože ničia vlasy a konský chvost kvôli ním stráca objem. Môžete vlasy akokoľvek načechrať, natupírovať, no ony ich ťahajú k sebe, preto sa z chvosta úctyhodnej hrúbky už po krátkom čase stane vypĺznutý štetec. Keď sa navyše v lete spotím a vlasy rozpustím, nechajú za sebou odtlačok a vlasy vyzerajú, ako keby boli „prelomené“. A to ani nehovorím, akú krátku životnosť niektoré gumičky do vlasov majú. Použijete ich trikrát, štyrikrát a už ich môžete zahodiť. Buď sa vyťahajú, pretrhnú sa, alebo sa nejako inak znehodnotia. Riešením sú vlasové gumičky Invisibobble.

Invisibobble - konský chvost bez odtlačených miest

Invisibobble – konský chvost bez odtlačených miest

Na gumičky Invisibobble neplatí nič z uvedeného. Gumičky Invisibobble (na rozdiel od tých bežných) môžete nosiť i ako náramok na ruke. Normálnu gumičku by som na ruku nenavliekla. Jednak ako náramok nevyzerá a jednak by som ju zničila. Gumičky Insisibobble nezničíte. Keďže sú dokonale pružné a vytvorené do tvaru špirály, po nosení na ruke neostanú roztiahnuté, nezanechajú vo vlasoch žiadne odtlačené miesta, zlomy a môžete sa pokojne aj poriadne zapotiť. Uchytia Váš konský chvost pevne, ale pružne a vlasy nelámu. Váš objem vlasov tak ostane zachovaný a vlasy budú stále vyzerať ako husté.

Skúste revolučné gumičky Invisibobble a nakúpte ich na Elnino.sk za super ceny. 

Akcia sa vzťahuje na celú značku Invisibobble a platí do 25. 7. 2016 (23:59 hod.) alebo do vypredania zásob.

Ďalšie optické triky pre dokonalý konský chvost

Keď to nejde nijako, nehádžte flintu do žita. Poradím Vám dva triky, ako z pomerne krátkych vlasov urobiť jeden zdanlivo dlhý konský chvost a ako znásobiť objem vlasov v gumičke aspoň dvojnásobne.

Ilúzia dlhých a hustých vlasov

Prečo jeden, keď môžete mať rovno dva chvosty? Nie, teraz nemyslím dva zapletené vrkoče a ani roztomilé chvostíky a la Bambuľka po stranách. Chcem Vám ukázať, ako vytvoríte dojem, že sú Vaše vlasy dlhšie než v skutočnosti sú. Vtip spočíva v rozdelení vlasov na dve časti.

"Dvojitý" konský chvost, Zdroj: Makeup.com, cit. 29. 1. 2013; http://goo.gl/Cprs3M

„Dvojitý“ konský chvost, Zdroj: Makeup.com, cit. 29. 1. 2013; http://goo.gl/Cprs3M

Najskôr oddelíte vlasy na temene a po stranách (ja ich vždy stočím a pripnem štipcom), potom spravíte zo zvyšných vlasov klasický konský chvost a na samý koniec len spustíte a rafinovane vzopnete vlasy z vrchu hlavy. Tie prekryjú spodnú gumičku a efekt chvosta rozprávkovej kobylky je na svete. 🙂 Jednoduchý trik, vďaka ktorému vlasy rázom vyzerajú aspoň raz tak husté.

S Linziclip to ide aj bez tupírovania

Spomínate si na pomôcku značky Linziclip? Tento vskutku originálny  krásny štipec do vlasov som predstavila v článku Styling k moru za pár okamihov a hovorila som o jeho veľmi účinnom spevnení účesu. Nech máte vlasy akokoľvek dlhé a akokoľvek husté, štipce Linziclip ich vedia udržať pokope. Stačí si vybrať správnu veľkosť.

Linziclip - perfektný konský chvost do sekundy

Linziclip – perfektný konský chvost do sekundy

Pre dnešný trik však nebudete potrebovať tie veľké ani stredné, ale je potrebný jeden malý štipec na vlasy Linziclip Mini. Presne taký, ako som si kúpila v poslednom výpredaji.

Linziclip mini štipec do vlasov

Linziclip mini štipec do vlasov

Aby sme vyčarili dokonalý objem, budete potrebovať jednu gumičku do vlasov, jeden malý štipec do vlasov a možno zopár sponiek (tak 2 -3). Pri procese vytvárania sa Vám bude hodiť ešte jeden väčší štipec, ktorým vlasy na chvíľku vzopnete nahor. Pri vytváraní Vám môže pomôcť video youtuberky, ktorá si hovorí Kayley Melissa.

Ako vyčariť dokonalý konský chvosť s pomocou Linziclip, Zdroj: Youtube / Kayley Melissa, cit. 16. 1. 2015; https://goo.gl/mlmQyx

Ako vyčariť dokonalý konský chvosť s pomocou Linziclip, Zdroj: Youtube / Kayley Melissa, cit. 16. 1. 2015; https://goo.gl/mlmQyx

Aj pri tomto účese musíme vlasy najskôr rozdeliť na dve časti. Tentokrát neoddelíme len vlasy od čela a z bokov, ale celú hornú polovicu hlavy. Zo spodných vlasov potom urobíme klasický konský chvost. Ten prstami rozdelíme na dve časti, hornú polovicu prichytíme rukou, presne doprostred medzere pripneme štipec a vlasy pustíme. Štipec udrží vlasy viac od seba a vytvorí dojem, že je vo chvoste oveľa viac vláskov.

V dokončovacej fáze už treba len rozpustiť vlasy z hornej polovice, môžeme / nemusíme predtým ešte jemne natupírovať vlasy na temene a všetky spojíme so spodným chvostom. Použijeme pri tom buď gumičku (ideálne Invisibobble, ktorá neťahá), alebo oddelíme jeden pramienok, ktorým celý konský chvost obtočíme a koniec pramienka pripneme sponkami. Dobré je zapnúť ich do kríža, koniec tak lepšie uchytíte. A to je celá veda.

Nezabudnite, že najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta, ale ani pohľad na ženu, ktorej konský chvost veje vo vetre, nie je pre mužov na zahodenie. Nastriekajte do vlasov nejakú krásnu vôňu ako bonus a budete neskutočne sexy. Však prečo neurobiť pre svoj účes všetko, keď sa im to tak páči? 😉

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This