Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 28.7.2016 v Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Kozmetika Guerlain a to najlepšie na leto

Kozmetika Guerlain a to najlepšie na leto

Značková high-end kozmetika Guerlain sa právom radí medzi najobľúbenejšie značky a nielen kvôli svojej príjemnej parfumácii, ale za svoje dobré meno vďačí i kvalite. V čom sú produkty výnimočné?

Svetoznáme parfumy a kozmetika Guerlain

Značka Guerlain sa zapísala do nášho vedomia hlavne vďaka nenapodobiteľným parfumom. Ktorý parfumér by chcel napodobiť legendárny parfum Shalimar, Samsara,  perfektný pánsky parfum L’Homme Ideal Cologne, či moje obľúbené vône La Petite Robe Noire, mal by smolu. Taká paráda sa skopírovať nedá. Parfumy Guerlain vždy boli, sú a budú originálne.

O každej jednej z týchto vôní som už písala a všetky články, v ktorých sa spomína vôňa alebo kozmetika Guerlain, nájdete pod štítkom Guerlain.

No v kvalite nezaostáva ani spomínaná kozmetika Guerlain. Jej produkty pleťovej kozmetiky a rovnako dekoratívna kozmetika, sa môžu pýšiť prekrásnymi a luxusnými obalmi. V nich sa zasa skrýva dômyselne navrhnutá kozmetika s perfektným zložením. Do sveta dekoratívnej kozmetiky Guerlain prispel hneď niekoľkými revolučnými produktmi, ktoré úplne zmenili pohľad na svet kozmetiky. Kultovým produktom je aj bronzer Guerlain Terracotta 4 Seasons a púder Guerlain Lingerie De Peau.

Bronzer Guerlain použiteľný po celý rok

Ani sa nečudujem, že sa vo svete každých 30 sekúnd predá aspoň jeden bronzer  Guerlain Terracotta 4 Seasons Bronzing Powder! Prečo po ňom túži každá kozmetická maniačka? Aké má výhody?

Rad Terracotta 4 Seasons má v ponuke hneď niekoľko farebných kombinácií. Od 00 Nude odtieňa, pomocou ktorého len veľmi decentne zvýrazníte kontúry tváre a dodáte tvári veľmi jemný efekt opálenia, až po sýty odtieň 08 Ebony, vhodný prevažne pre krásky so snedou pleťou.

Jednotlivé odtiene (zdroj oficiálne stránky značky Guerlain)

Jednotlivé odtiene (zdroj oficiálne stránky značky Guerlain)

Guerlain Terracotta 4 Seasons vďaka svojim 4 použitým odtieňom umožňuje meniť odtieň podľa jednotlivého ročného obdobia, prípadne použiť univerzálnu zmes všetkých štyroch. Keď som vyberala kombináciu odtieňov z ponuky, môj výber padol na odtieň 04 Moyen – Blondes.

Bronzer Guerlain Terracotta 4 Seasons

Bronzer Guerlain Terracotta 4 Seasons

Možno by som využila aj odtieň 03 Sheer Brunettes, no tento pre blondínky mi príde univerzálnejší. Ja som celoročne bledá, takže mne stačí štetcom zakrúžiť, naniesť všetky štyri a hotovo. Ak si však želáte len jednu farbu (teraz v lete by sa väčšine z nás pýtala tá najtmavšia), vezmite si radšej menší štetec.

Väčšina bronzerov, ktoré poznám, dávajú pleti viditeľné falošné opálenie. Buď sú v nich neprirodzené hnedé akcenty a líčka vyzerajú ako špinavé, alebo chytajú do oranžova. Bronzer Guerlain Terracotta 4 Seasons je však úplne iný – perfektne priľne k pleti vďaka ultra jemnému prášku, odtieň pôsobí viac než prirodzene a dá sa vrstviť, čím stupňujete intenzitu. Aj výdrž musím pochváliť. Síce by som ho nenazvala vodeodolným, no bežné denné nosenie v lete s prehľadom zvláda. Nevytvára zhluky, nevysušuje pokožku a ani z nej nezmizne naraz. Ako je to možné?

bronzer Guerlain Terracotta 4 Seasons Bronzing Powder

bronzer Guerlain Terracotta 4 Seasons Bronzing Powder

Bronzer Guerlain Terracotta 4 Seasons neobsahuje lacnú trblietavú sľudu, obsahuje prášok z rýdzeho zlata, vďaka ktorému sa môže bronzer pochváliť nielen pridanými antioxidačnými účinkami, ale hlavne jedinečným zlatistým prežiarením pleti bez zbytočného a neprirodzeného trblietania. Čo Vás možno prekvapí, je jeho matný finiš, avšak bez vysušovania, čomu vďačíme za prítomnosť hydratačného hyaluronátu sodného. Má teda oproti konkurenčným bronzerom, s ktorými sa dámy lesknú ako diskogule, výrazný náskok.

Bronzer Guerlain bol vytvorený v súlade s modernými inováciami, s dôrazom na vysokú kvalitu a výnimočný pocit luxusu, aký kozmetika Guerlain zvykne ponúkať vždy. Má jemnú vôňu s typickým francúzskym šarmom a SPF 10. Možno sa Vám to zdá málo, no keď k nemu pridáte svoj denný krém a možno mejkap, extra ochrana už nie je potrebná. Ako vidíte, bronzer má nádherný dizajn a jeho obal môžete pre ešte väčší pocit luxusu a pohodlia nosiť v zamatovom vrecúšku. Povrch sa tak nepoškriabe. Za tento luxus si človek musí priplatiť, jeho cena je vyššia, no rozhodne sa oplatí zainvestovať.

Zistite cenu bronzera Guerlain Terracotta 4 Seasons

Kompaktný púder Guerlain Lingerie De Peau

Kozmetika Guerlain vyniká aj v iných produktoch na tvár. Mojim obľúbeným púdrom je kompaktný púder Lingerie De Peau Nude Powder Foundation. Z tohto radu mám aj mejkap (viď fotografia, kde už vidieť aj mierne opotrebenie, pretože ho už nejaký týždeň používam), ale o tom si pohovoríme niekedy nabudúce.

Kozmetika Guerlain a moji obľúbenci z radu Lingerie De Peau

Kozmetika Guerlain a moji obľúbenci z radu Lingerie De Peau

Možno Vás prekvapila jednoduchosť balenia púdru. Prezradím, že nejde o klasické balenie, ale o náplň. Náplň do kompaktného púdru Lingerie De Peau totiž vychádza výrazne lacnejšie, kúpila som ju za výpredajovú cenu a perfektne mi pasuje do inej púdrenky. Nemala som teda dôvod kupovať balenie so zrkadielkom, keď už doma jedno mám a kozmetika Guerlain vždy k náplniam pribaľuje i kozmetickú hubku. To je perfektné, nie? Môžete ušetriť veľa peňazí a získať špičkový voňavý produkt.

Keby ste potrebovali zistiť, či bude pasovať aj Vám, uvádzam rozmery mištičky s púdrom: dĺžka 6cm, šírka 4,8, hĺbka 0,4cm.

Kozmetika Guerlain i tu prináša špičkový kozmetický výrobok. Podobne ako bronzer 4 Seasons, aj on obsahuje hydratačný hyaluronát sodný, no aby som nezavádzala, nečakajte dokonalo hydratovanú pleť. On len vďaka tomuto zloženiu nekonzumuje z pokožky vlhkosť, čím si drží farbu i zachováva vlastnosti. Odporúčala by som ho skôr na normálnu a zmiešanú pleť. Môže byť i lesklá.

Guerlain Lingerie de Peau Nude Powder Foundation, Zdroj: Mostlysunnyblog.com, cit. 16.10.2014 (http://goo.gl/tCrRiN)

Guerlain Lingerie de Peau Nude Powder Foundation, Zdroj: Mostlysunnyblog.com, cit. 16.10.2014 (http://goo.gl/tCrRiN)

Pri nákupe som siahla po odtieni 13 Rose Naturel. Váhala som medzi týmto a odtieňom 05 Beige Foncé. Podľa monitora by ste tipovali, že odtieň 13 bude tmavý, ale on sa mierne prispôsobí. Zato odtieň 05, ten má mierne teplý podtón a ja potrebujem chladné až neutrálne.

Kompaktný púder Lingerie De Peau jemnú hodvábnu textúru a na pokožke sa javí doslova neviditeľný. Nevytvára fľaky, nepraská, netvorí hrudky, keď sa ho počas dňa náhodne dotknete, alebo sa chcete len prepúdrovať. Jeho finiš je krásny. Nepotrebujem extra dávku korektora na viac pigmentované partie tváre, pretože pleť zjednotí krásne, čo niekedy predvediem na konkrétnom líčení. Nie je to super vysoké krytie (na väčšie nedokonalosti mám mejkap s korektorom z tohto istého radu), ale to by potom nevyzeral prirodzene. Tento stredne krycí efekt sa mi páči a je tak akurát. Nie je matný, nekryje umelo ako nejaká omietka, ale ani príliš nežiari. Pre mňa je to majstrovský kúsok hodný každého utrateného centa.

Zistite cenu púdru Lingerie De Peau Nude Powder Foundation

Investícia do produktu, ktorý sa stane základom vašej kozmetickej taštičky po celý rok, sa rozhodne oplatí. Kozmetika Guerlain Vám dopraje kvapku luxusu, veľa kvality a stojí za vyskúšanie.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This