Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 10.11.2015 v Dekoratívna kozmetika, J - M, Novinky, Značky od A po Z | Bez komentárov

Kozmetika MAC ako novodobý kult krásy

Kozmetika MAC ako novodobý kult krásy

Kozmetika MAC má milióny fanúšikov. Odkiaľ sa tento fenomén krásy vzal? Prečo túto kozmetiku podporuje napríklad Lady Gaga, Fergie, Madonna, Rihanna alebo jej aktuálna tvár – Miley Cyrus?

Filozofia spoločnosti

Od ľudí pohybujúcich sa v módnej brandži by človek čakal znalosť aktuálnych trendov a prácu v zabehaných šľapajách, no nie je to ani zďaleka tak. Značka MAC nesleduje, ona udáva trendy a pre milióny vizážistov i módnych blogerov je kozmetika tejto značky akýsi svätý grál. Vždy si v nej môžete nájsť niečo, čo iná značka neponúka, preto niet dámy, ktorej by meno „MAC“ niečo nehovorilo. I slogan značky hovorí za všetko.

,,Rešpektujeme unikátnosť a individualitu všetkých vekových kategórií, rás i pohlavia.
Udávame trendy líčenia v oblasti fashion po celom svete.
Sme komunita profesionálnych make-up artistov, ktorí sa snažia vyniesť svoju kreativitu, ideály a vízie na svetlo sveta.“

Kozmetika MAC Vás behom okamihu premení na bábiku alebo nežnú vílu! Zdroje: http://bit.ly/1LRtbNo ; http://bit.ly/1XSbNxf

Kozmetika MAC Vás behom okamihu premení na bábiku alebo nežnú vílu! Zdroje: http://bit.ly/1LRtbNo ; http://bit.ly/1XSbNxf

Zrod kultu krásy MAC

Kozmetika MAC bola založená v Kanade v roku 1994. Zakladateľov Franka Toskana (módny artista a fotograf) a Franka Angela (vlastník módneho salónu a stylista) dlhodobo frustroval nedostatok kvalitného make-upu. Keď fotografujete krásu vytvorenú za nejakým účelom, mejkap musí disponovať určitými vlastnosťami, aby na fotografii vyzeral rovnako dobre ako v skutočnosti. Spomeňme napríklad dobrú farebnú sýtosť tónov, ktoré sa na fotke nestrácajú ani nekričia, správny odraz svetla, odolnosť oteru i vode… Ktorá modelka by sa chcela na fotografii lesknúť ako diskoguľa a mať z dvoch výrazne namaľovaných očí dve čierne machule? Kto už niekedy fotografoval líčenie alebo dekoratívnu kozmetiku, dobre vie, o čom hovorím a aká je to námaha získať fotografiu zachytávajúcu produkt či výsledný mejkap vo vernej podobe. Nech sa snažíte ako chcete, vždy sa objektív vždy pohltí časť farby a skreslí výsledok. Kvalitný mejkap je preto nutnosť, nie len potreba.

A tak sa zakladatelia hrali v pohodlí svojho domova a experimentovali. Dá sa povedať, že kozmetika MAC, respektíve jej prvotiny boli prakticky „ukuchtené“ v ich vlastnej kuchyni, odkiaľ ich distribuovali do salónu a predávali vizážistom. To sa dostalo do pozornosti módnym magazínom, celebritám a o celosvetovú popularitu bolo postarané.

Prečo kozmetika MAC a nič iné?

Značka MAC nás vyzýva, aby sme boli odvážni a kreatívni. Veľkou prednosťou je široká ponuka farebných odtieňov, úžasná pigmentácia, super výdrž a vysoká kvalita kozmetiky, ktorá je ako stvorená pre módne fotografovanie. Kozmetika MAC je dokonalou voľnou pre svadobné líčenia a samozrejme nie je testovaná na zvieratách. Značka sa tiež angažuje v charitatívnych činnostiach, ako je napríklad boj proti AIDS. Neraz sa stalo, že výťažok z predaja niektorého z produktov poputoval na nejaký dobročinný účel.

A ktoré produkty by som odporúčala ja a ktoré produkty majú celosvetovo najväčší ohlas? Rozhodne tieto.

  • Za seba odporúčam očný krém MAC Mineralize Charged Water Moisture Eye Cream. Táto kofeínová očná starostlivosť s bohatým zložením z proteínov, rastlinných výťažkov, jemných olejov a darmi mora hydratuje jemnú pokožku, minimalizuje vrásky a poskytuje dlhodobú hydratáciu. Na dobre vyhladenej pokožke sa potom oveľa lepšie aplikujú líčidlá a nič neprezrádza Váš skutočný vek.
  • Za púder MAC Blot Powder Pressed by dali ruku do ohňa viacerí maskéri. Je perfektne jemný, takže nikdy nezvýrazňuje šupinky, netvorí hrudky a podobne ako vyššie spomínaný púder bráni lesku.
  • Kolekcia tváreniek MAC Sheertone je špeciálne navrhnutá tak, aby sa prispôsobila tónu pleti. Má jemnú konzistenciu a dodá tak pleti zdravý nádych bez toho, aby ste pôsobili zmaľovane. Je možné ju pekne vrstviť a stupňovať farbu.
  • Rúž MAC Mineralize Rich Lipstick a iné rúže tejto značky patria medzi absolútne top produkty MAC. Keď nič iné, rúž určite vyskúšajte. Tento je skôr hydratačný a má ultra krémovú konzistenciu, takže poteší pery so sklonom k suchosti.
  • Lesk na pery MAC Lipglass Lip Gloss urobí doslova sklenený efekt na perách, ako vidieť na druhom obrázku s líčením. Lesk na pery môžete používať samostatne, alebo ním pretrieť ceruzku či rúž na pery. Efekt dlho vydrží. Vďaka jojobovému oleju a vitamínu E lesk pery jemne zmäkčuje a zjemňuje.

Máte medzi touto kozmetikou nejakého svojho favorita, alebo je niečo, čím Vás kozmetika MAC špeciálne láka a chceli by ste to vyskúšať? Podeľte sa o svoj názor v diskusii.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This