Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 8.6.2016 v Novinky, T - Z, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Kozmetika The Body Shop #vegan #crueltyfree #parabenfree

Kozmetika The Body Shop #vegan #crueltyfree #parabenfree

Značka The Body Shop bola donedávna dostupná len tým, čo veľa cestovali. Dnes sa situácia mení a obchod Elnino.sk sa ju rozhodol zaradiť do svojej ponuky. Spoznajte všetky dôvody, prečo tak urobil.

Že som dala do nadpisu článku hashtagy, to nie je žiadna náhoda, je to zámer. Práve tieto pojmy totiž najlepšie vystihujú filozófiu značky The Body Shop. Jej predstaviteľom nie je ukradnuté životné prostredie ani život zvierat a ľudí na tejto planéte.

Ani nám to nie je jedno. Uvedomujeme si, že doba sa zmenila. Dnes už ľudia nechcú žiť len pre dnešok, alebo ako sa u nás hovorí – žiť v štýle „Po nás potopa“. Jasne vnímame následky ľudskej činnosti. Vidíme, aký dopad mala aktivita niektorých skupín na životné prostredie a život ako taký. Sme svedkami prírodných katastrof, priemerný vek dožitia klesá, na svete je čoraz viac chorôb (aj kožných) a čoraz väčšia bieda. Už to nie je len o tom, aby sme sa mali dobre MY  a hocikde inde na svete nech si žijú ako chcú. Všetko sa nás dotýka.

Že čo má s týmto kozmetika a či dokáže jedna malá značka The Body Shop ovplyvniť život? Budete sa čudovať, ale dokáže.

Kozmetika The Body Shop a jej etika, zdroj: http://bit.ly/11b9VYK

Kozmetika The Body Shop a jej etika, zdroj: http://bit.ly/11b9VYK

The Body Shop so srdcom na pravom mieste

Čo je na tejto kozmetike výnimočné je v prvom rade jej koncept krásy – teda zloženie a obal. Značka The Body Shop používa pri výrobe prírodné látky a svoje produkty predáva v recyklovateľných obaloch. Preto môžu túto kozmetiku používať aj osoby citlivé na niektoré chemické ingrediencie a dopad produkcie i dopad konzumácie na životné prostredie je minimálny. Dnes už sú predsa kontajnery na triedený zber kade tade.

Značka The Body Shop netestuje svoju kozmetiku na zvieratách. Navyše vniesla do kozmetického priemyslu princípy Fair Trade, ktoré spočívajú v podpore menších výrobcov z celého sveta. Podobnú stratégiu zvolila aj Donna Karan, o ktorej ste mohli čítať v článku o kolekcii čistých vôní Pure. Donna sa špecializuje na vonné ingrediencie, The Body Shop sa prirodzene zameriava na ingrediencie pre starostlivosť o telo a jeho zdravie, ako olej moringa, satsumas (mandarínka), para orechy, organický sójový olej alebo olej zo semien maruly.

Aby ste si mohli všetko toto dopriať aj Vy a nemuseli robiť v starostlivosti žiadne kompromisy, preto sa aj e-shop Elnino.sk rozhodol rozšíriť ponuku o ďalšie produkty značky The Body Shop. V ponuke je telová kozmetika i kozmetika pre zdravú pleť. Všetky produkty majú nádhernú vôňu a ošetrujúce zloženie.

Najlepšie produkty tejto značky

Medzi top výrobky, ktoré rozhodne musíte vyskúšať, patria legendárne telová maslá, vďaka ktorým vlastne značka prerazila a urobila dieru do sveta. Chápem, že chcete vyskúšať čo najviac vôní! V ponuke je napríklad darčekový set štyroch telových masiel The Body Shop v krásnom darčekovom balení. Telové maslá The Body Shop majú aj menšie verzie a sú dostupné v cene už okolo 3,50 €.

V portfóliu značky nájdeme aj produkty, ktoré sa starajú o jemnú pokožku tváre. Mňa ako osobu, ktorá sa stále presúva z miesta na miesto, najviac zaujala darčeková sada s vitamínom E, ktorá obsahuje všetko, čo denne používam. V praktickej taštičke mám denný a nočný krém, pleťové mlieko, hydratačné tonikum, očný krém a kefku na čistenie pleti. Už prihodím len zubnú kefku, pastu a môžem ísť, kam ma nohy odnesú (smiech).

Darčeková sada The Body Shop Vitamin E

Darčeková sada The Body Shop Vitamin E – super na cestovanie

Keďže milujem bambucké maslo pre jeho hydratačné účinky a ľahkosť, vrelo odporúčam aj sadu s telovým masielkom a peelingom, ku ktorej bola predvídavo pribalená aj rukavica ako darček a tou si to všetko vmasírujete. Super nápad. Bambucké maslo je vhodné pre všetky typy pleti. Už viem, aký darček kúpim kamarátke na narodeniny.

Darčeková sada The Body Shop Shea Duo Kit

Darčeková sada The Body Shop Shea Duo Kit

Máte aj Vy skúsenosti s nejakým výrobcom, ktorému nie je budúcnosť budúcich generácií ľahostajná? Zaujala Vás značka The Body Shop? Ja už sa hotujem čo najskôr kúpiť ten darčekový set na cesty a set s bambuckým maslom. Čo z ponuky sa najviac páči Vám?

[Total: 5    Average: 1.2/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This