Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 23.8.2016 v Dámske vône, Poradňa, Vône | Bez komentárov

Kráľovná kvetín v novej a modernej podobe

Kráľovná kvetín v novej a modernej podobe

Stará a dobrá kráľovná kvetín nikdy nevychádza z módy. Extrakt z ruže rozmazná a prevonia Vašu pleť, preto i tento rok oslavuje veľký návrat a chytá akoby druhý dych. Objavte jej zázračné účinky.

Nič nevonia krajšie ako teplý letný vzduch presýtený esenciami ruže. Vždy, keď kráčam okolo záhrady našich susedov, musím sa pristaviť pri ich plote s popínavými ružami. Zastavím sa a aspoň trikrát sa zhlboka nadýchnem. Aj Vy by ste sa v ružiach najradšej kúpali a neviete sa nasýtiť ich vône?

Kde sa zabývala kráľovná kvetov

Extrakt z ruže si cenili už starí Rímania a veľmi radi ho pridávali do parfumov i kozmetiky, no tento rok zažíva kráľovná kvetín hotovú renesanciu. Zatiaľ čo vlani som predstavovala len pár jemne ružových parfumov (viď článok Ako trpezlivosť ružové parfumy priniesla), už od začiatku roka sa romantická a povznášajúca ruža vyskytuje v rôznych podobách. Parfumové novinky s kvetom ruže rátajú. Raz je akoby usušená a vylisovaná v knižke, potom čajová, neskôr zasa silná a opulentná.

Chcete vedieť, ktorá krajina je v spracovávaní vône a farieb ruže najlepšia a ktorá značka sa oprávnene môže nazývať kráľovná? Takých značiek i krajín je viac, no bezkonkurenčne najlepší sú Taliani a Francúzi. Až tri tohtoročné talianske novinky už teraz medzi dámami bodujú na plnej čiare. Je to vôňa Dolce & Gabbana Dolce Rosa ExcelsaGiorgio Armani Si Rose Signature a nová edícia s vôňou červených ruží Red Rose od značky Frais Monde.

Ja osobne oceňujem môj nový prírastok do zbierky parfumovaný olej Frais Monde Tuskish Delight – ktorý vonia ako kráľovná kvetín v cukre – iným menom Rosa Loukoum.

kráľovná kvetín v cukre - Frais Monde Turkish Delight alebo Rosa Loukoum

kráľovná kvetín v cukre – Frais Monde Turkish Delight alebo Rosa Loukoum

Mimochodom, názov Turkish Delight pochádza z rovnomennej pochúťky pripravovanej zo škrobového sirupu, cukru a kvalitnej ružovej vody. Ak na túto sladkosť narazíte, rozhodne ju musíte ochutnať, alebo ju aspoň ovoňajte. Je sladká a delikátna presne ako vôňa Frais Monde.

Z vôní si však stále veľmi dobre vedie aj Dolce & Gabbana The One Rose. Vyskúšať odporúčam aj francúzske novinky predstavené v článku Vyjdi, vyjdi, slnko… – vône L´Artisan Parfumeur Rose Privée a Guerlain Aqua Allegoria Rosa Pop. Francúzski majstri nezaostávajú a v originalite nie sú o nič horší než Taliani.

Kozmetika s vôňou a farbou ruží

Kráľovná kvetín sa nestratí ani v oblasti krásy. Vidieť ju môžeme napríklad vo vlasovej kozmetike a stylingových prípravkoch. Nech sa to zdá akokoľvek čudné, ružový olej je veľmi vhodný aj pre mastné vlasy. Nezaťažuje dokonca ani tie jemné. Vyskúšajte.

Ak Vám ruža vo vlasoch nestačí, a radšej by ste boli, keby kráľovná kvetín peľhala Vašu pokožku, nech sa páči. Natrite si ruky ružovým krémom na ruky a do vane si pre ešte väčšiu pohodu nasypte voňavú soľ. Ak máte pleť jemnú ako ružové lupienky a problém ju vyčistiť bez podráždenia a začervenania, siahnite po najpredávanejšom produkte značky Nuxe. Micelárna voda Nuxe Micellar Cleansing Water je celosvetovo najobľúbenejší produkt v dennej starostlivosti o pleť. Nevysušuje, nedráždi, skrátka luxus, aký si zslúžite.

Aby ste imidž a la kráľovná dotvorili aj mejkapom, zakončite voňavý rituál s ružovou a červenou farbou na perách a líčkach. Môžete ju nosiť aj na nechtoch, veď dekoratívna kozmetika nepozná limity, ale uznajte, že červeň na tvári predsa len vyzerá lepšie a viac sexy. Taliani dobre vedia, že tvárenky, rúže, lesky na pery Vás urobia krásnou aj keď letný bronz vybledne. Medzi produktmi talianskej značky Collistar je ružová farba ako doma. Ak už nechcete nosiť rúž, lebo si naň povedzme netrúfate, dajte si aspoň tónovací balzam. Nahé pery nie sú IN. Doprajte im hydratáciu, starostlivosť ružového oleja a náznak farby s balzamom Guerlain Kiss Kiss Roselip Lip Balm. Bozkávanie Vašich plných a krásne mäkkých pier sa stane pre Vašu lásku príjemnou povinnosťou.

Kráľovná kvetín v kozmetike a parfumoch uzavrie a zakonzervuje leto vo Vašej pamäťovej stope na celý zvyšok roka. Aj keď všetky ruže odkvitnú, alebo ich spáli mráz. A nielen to. Vedeli ste, že ružová farba je ideálna na upokojenie? V istej väznici ňou vymaľovali steny v celách najagresívnejších väzňov. Ako títo drsní chlapi vošli do cely, hneď sa utíšili. Nie je žiadnou náhodou, že dievčatká s ružovými izbičkami sú mierumilovné princezné. Využívajte silu ruže a ružovej farby i Vy. Vždy, keď sa budete cítiť melancholicky alebo nahnevane, siahnite na poličku, vezmite svoj milovaný produkt a Váš život sa opäť dostane do tej správnej koľaje.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This