Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.11.2015 v Vône | Bez komentárov

Kvetinové inšpirácie (voňavé dámske novinky)

Kvetinové inšpirácie (voňavé dámske novinky)

Kvetinové vône boli, sú a vždy budú obľúbené, no v zime si kvetín veľa neužijeme. Nevyháňajte svoju lásku po kyticu ako Marušku do lesa spríjemnite si dlhé čakanie na Vianoce týmito novinkami.

Kvetinové inšpirácie z prírody

Naše preferencie, čo sa týka vône, sa rôznia, no v jednom sa určite zhodneme všetky. Či už sú to ruže, jazmín, fialky, pivonky či ľalie, krásnu a bohatú kyticu žiadna z nás neodmietne. Majú však jednu nepríjemnú vlastnosť – ich životnosť je obmedzená. To sa však netýka parfumov. Kvety dávajú parfumom unikátnu vôňu a nezameniteľný prvok ženskosti a v týchto novinkách si ich naozaj užijete na dlhý čas. A v riadnej koncentrácii, pretože každá z týchto vôní je v koncentrácií EdP (parfumovaná voda).

Balenciaga B. Balenciaga Skin

Vôňu Balenciaga B. Balenciaga Skin radíme medzi kvetinovo – drevité pižmové parfumy. Aká je a v čom sa líši od vône z minulého roka? Povedala by som, že ešte delikátnejšia, nežnejšia než jej staršia sestra a omnoho bohatšia na kvetinové tóny. Dámsky parfum Balenciaga – B. Balenciaga nás zložením akoby pozýval na zelené lúky a lesy, novinka má bližšie k ľudským obydliam, bližšie ku koži i k srdcu ženy milujúcej kvety. Už dizajn v púdrovej ružovej napovedá, že ide o elegantnú vôňu. Táto elegancia rozmaznáva Vaše zmysly mäkkými tónmi kvetov pivonky a konvalinky, ktorá svojou vôňou plnou sviežosti zasa dokonalo ladí k zelenému čaju. V závere Vás Balenciaga B. Balenciaga Skin presvedčí o tom, že je tiež veľmi intímna a ako dobre začala, tak dobre aj končí.  Hodvábne jemný, diskrétny a jemne drevitý záver Vás rozhodne očarí svojou prirodzenou krásou.

Gucci Bamboo

Ak by som mala popísať kvetinové vône ako je novinka Gucci Bamboo, asi by mi nestačili bežné skupiny. Bamboo ťažko niekam zaradíte, pretože sa neustále mení. Pripomína mi východné umenie. Pestré mandaly, vôňu orientálnych aromatických tyčiniek rozplynutú vo veľkej miestnosti a tak trošku aj bambus, čo vlastne vyplýva aj z názvu. Medzi voňavými tónmi by ste však bambusový tón hľadali márne. Vôňa sa otvára i končí diskrétne. Cítite jemné kvetinové tóny, ktorým bergamot daroval sviežosť a rezkosť. Potom sa vôňa rozvíja viac do kvetín a dreva. Bergamot sa porúčal a v tejto fáze už cítiť aj vanilku. Nie omamnú ani príliš sladkú, skôr jemnú vanilku ako nejaký vanilkový krém. Tento dojem vytvára santalové drevo. Vôňa Gucci Bamboo zrejme nebude patriť medzi kasové trháky, no dobre sedí na pokožke a nikdy nekričí.

Escada Joyful Moments

Presne ako uvádza oficiálny popis, kvetinovo – ovocná vôňa pre dámy Escada Joyful Moments je zrodená z momentov, ktoré nás nikdy nenechávajú chladnými. A to teda doslova. Joyful Moments vyjadruje potešenie zo života, radosť a nehynúci optimizmus. Mne osobne pripomína moment, keď sa po sparnom dni trošku ochladí, otvoríte okno a do izby sa v momente prederie chladnejší vzduch, ktorý Vás osvieži. Ešte stále je Vám teplo a nedá sa riadne dýchať, no cítite veľkú úľavu a veríte, že ten ďalší deň bude ešte lepší. Vôňa Escada Joyful Momens sa otvára explóziou ovocia. Tento ovocný sorbet sa príjemne roztápa na Vašej pokožke. Po pár minútach sa začnú znenazdajky objavovať kvety, akoby ich priniesol vetrík cez to otvorené okno. Damascénska ruža, pivonka však nevoňajú sviežo. Voňajú sladko ako medovovanilkový nektár v základe tohto parfumu, ktorý tiež dáva vôni nejaké tie náznaky tepla.

Bottega Veneta Knot Eau Florale

Medzi ďalšie kvetinové parfumy patrí i novinka Bottega Veneta Knot Eau Florale. Ak potrebujete niečo kvetinové, čo vonia čistotou, nevinnosťou (a páči sa Vám i vôňa Chloe EdP), potom musíte túto novinku vyskúšať. Oproti pôvodnej vôni Knot je menej aromatická. Viac nežných kvetín, menej aromatickej levandule a citrusov. Keď privoniam, okamžite pomyslím na skoré zimné ráno. Vonku zima, no ja si dám teplú sprchu, natiahnem pulóver, navoniam sa a cítim sa dobre. Takéto kvetinové parfumy spadajú presne do tej kategórie vôní, s ktorými sa cítite blažene a romanticky. Pivonka, ruža, citrusový nádych a stopa dreva. Iné parfumy Bottega Veneta sú razantnejšie a vyžadujú silnú osobnosť, no týmto by sa človek polial hoci i celý. Bottega Veneta Knot Eau Florale je jednoduchá krása pre každú dámu na každý deň.

Lalique Amethyst Eclat

Po ikone od značky Lalique (Amethyst – 2007), ktorá sa preslávila široko ďaleko, prichádza ďalšia ikona. Novinka v sortimente Elnino.sk dámska vôňa Lalique Amethyst Eclat sa inšpirovala záhradkou plnou drobného bobuľového ovocia a kvetov. V našej záhradke kvetinovo – ovocnej kompozícii bohato kvitnú pivonky, ruže a magnólie a hneď na vedľajšej hriadke zarodili kríčky ríbezlí, malín a černíc. Pižmo dáva tejto konverzácii iskru. Aj ten dizajn tomu zodpovedá. Lesklé strieborné motívy kvetov a ovocia sa na ametystovo – fialovom flakóne krásne vynímajú. Šťava z ovocia len zalieva kvety a dáva im život. Lalique Amethyst Eclat obsahuje o čosi menej ovocia než Amethyst, no výber padol na sladšie ovocie a šťavnatá hruška s malinou sa nám postarali o poriadne sladké privítanie. Ako keď príde celebrita a SBS sníme červený povrázok, aby mohla vôjsť. Lalique Amethyst Eclat bude Váš súkromný VIP vchod do raja ovocia a kvetín.

DKNY Be Desired

Aj novinka od Donny Karan DKNY Be Desired patrí medzi kvetinové ovocné parfumy, no hoci som si myslela, že neprekvapí, táto prekvapila. Donna upustila od hriešnej Evy s jablkom a ukazuje úplne nový prístup k radu Be Delicious. Aj keď ucítite zeleň, už to nie je zelené jablko a vlastne jablko ani nečakajte. Vonia po bylinkách, kvetoch a dreve. Jablko nám nahradilo pár kvapiek arómy citrusov, ktoré krásne zapasovali k sviežej zeleni i srdcu, ktoré tvorí lotos, turecká ruža a jazmín. Novinka nesladne a ničím nepripomína sladkú ovocnú detskú kozmetiku. Naopak, Be Desired si drží svoju sviežosť po celý čas a pripomína mi čas strávený v parku. Takže žiadna nerozvážna slečna Eva v rajskej záhrade, ale konečne elegantná pani Eva. Veľké plus.

kvetinové pastelové snívanie

kvetinové pastelové snívanie

Milujete kvetiny, zlepšujú Vám náladu a v ich voňavom opare doslova kvitnete? Ak chcete aj voňať tak dobre ako vyzeráte, nie je čo riešiť. Vyskúšajte jednu z týchto kvetinových noviniek, alebo navštívte stránku Elnino.sk a pozrite aj ďalšie novinky z aktuálnej ponuky.

Páčia sa Vám tieto tipy? Neváhajte a dajte o nich vedieť aj svojim priateľom zdieľaním tohto článku.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This