Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 27.10.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Kvetinové parfumy s temnou magickou mocou

Kvetinové parfumy s temnou magickou mocou

Aký odkaz prinášajú čertovsky dobré a opojné kvetinové parfumy Bvlgari a Christian Dior? Keď sa pozrieme na ich flakón, bude to jasné. Je temný a čierny ako noc, ktorá nás poľahky zvedie.

Nie všetky kvetinové parfumy sú nežné

Kvety, tie najviac zraniteľné diela prírody, z ktorých niektoré neznesú ani len dotyk ľudskej ruky… Ich vôňa je jemná, diskrétna a ľahká. No teraz si predstavte, že sa naraz ocitnete sťa šibnutím čarovného prútika v kvetinárstve, kde sa v desiatkach váz naskladaných v rade vynímajú pestré kytice. Aj tieto kvety pôsobia tak krehko a zraniteľne, ako materiál, z ktorého majú kvetinové parfumy od Diora a Bvlgari vyrobené obaly, ale len naoko. Ich omamná vôňa sa rozlieha po celej miestnosti a doslova nám káže, aby sme sa ich dotkli, odniesli si ich domov,  kde budú všetkých členov rodiny i hostí tešiť svojou krásou. To by mohol byť dôvod, prečo dostali tieto úžasné kvetinové parfumy taký tmavý obal. Možno sa snažia vypovedať o sile týchto vôní. Azda chcú parfumy presne to isté, čo si žiadajú kvety. Vlastne i ženy túžia po rovnakej pozornosti. Aj my sme ako kvety a tieto omamné kvetinové parfumy zariadia, že sa k nám muži budú správať galantne a pozorne.

Bvlgari Jasmin Noir

Značka Bvlgari mala zaujímavý nápad. Parfuméri chceli arabský jazmín (inak nazývaný ako jazmín Sambac) –  jednu z najdominantnejších kvetín – postaviť do novej úlohy a dať mu rôzne tváre. Jazmín tvorí v parfumoch ženský i mužský prvok. Určite ste sa s ním neraz stretli v pánskych a unisex parfumoch. Jazmín vie byť žiarivý , vzdušný a môže dýchať zeleňou. No pridajte k jazmínu koreniny, zvýšte jeho koncentráciu a ukáže Vám svoju temnú stránku. Dobre si spomínam, ako som ho mala v kvetináči a už ako začal kvitnúť, tých pár kvietkov prevoňalo celú kanceláriu tak, že až kolegovia idúci po chodbe otvárali dvere a vypytovali sa, kto má nový parfum. Bola to veľmi silná vôňa na tak malý kríček. Pre kvetinové parfumy  teda predstavuje jazmín jasnú výhru, pretože jeho pekná vôňa upúta pozornosť každého človeka. Mužov i žien.

Bvlgari Jasmin Noir patrí medzi orientálne kvetinové parfumy

Vôňa Bvlgari Jasmin Noir patrí medzi najkrajšie orientálne kvetinové parfumy

Vôňa Bvlgari Jasmin Noir vsadila na obľúbenosť tohto kvetu a okolo jazmínu sa točí celá kompozícia parfumu, ale určite nie na začiatku. Hoci patrí Jasmin Noir medzi medzi orientálne kvetinové parfumy s omamnou silou a dymovým finišom, úvod parfumu je zelený a veľmi svieži. Prirovnala by som ho k čerstvo rezaným kvetom gardénie, ktorým ste práve skrátili stonky. Gardénia už sama o sebe dýcha zeleňou, no tu jej tón zelenej miazgy ešte pridáva na sviežosti. Tak isto sa javí na papieriku alebo na oblečení. Po zjemnení úvodu sa objaví jazmín, drevo, na pozadí odoznie tón sladkého drievka a vôňa sa stane elegantnou. Sladké drievko jej dáva hĺbku.

Na pokožke sa objavuje aj ďalší aspekt Bvlgari Jasmin Noir. Je to príjemný orieškový podtón mandle. Mandle mi prídu také zadymené. Ako keby ich niekto opražil nasucho na panvici, potom ich zomlel, pomiešal s tonkovými bôbmi a vytvoril akýsi sladký marcipán. Keď budete kráčať ulicou za nočnou zábavou, nenechajte tento parfum doma. Bude sa za Vami niesť ako vo vetre vlajúci šál a možno Vás nejaký fešák podľa tejto vône bude hľadať. Orieškové tóny muži milujú. Ešte i na tom šále ho budete cítiť pekných pár dní. Rozhodne ide o majstrovský kúsok, ktorý je unikátny a vďaka nemu nesplyniete s davom.

Christian Dior Poison

Za pomenovaním „Poison“, čo v preklade znamená „jed“, nehľadajte žiadny marketingový ťah. Sotva by mohol Christian Dior vymyslieť výstižnejšie meno pre túto vôňu. Nie je to však ten druh jedu, z ktorého padnete na zem a už nevstanete. Toto je vôňa, ktorá sa Vám dostane pod kožu. Doslova sa Vám vleje do žíl, bude v nich kolovať a akonáhle poklesne dávka, budete ju chcieť doplniť. Na obale by malo byť varovanie, že spôsobuje závislosť. Samozrejme to bol len žart. Christian Dior Poison nie je narkotikum, no patrí medzi kvetinové vône, ktorých krásu a silu naozaj neporazí nič. Museli by ste nájsť jedine dostatočne silný protijed. Napríklad Jasmin Noir.

Medzi najslávnejšie kvetinové parfumy patrí legendárny Christian Dior Poison

Medzi najslávnejšie kvetinové parfumy patrí legendárny Christian Dior Poison

Podobne ako u vône Bvlgari, ani dámsky parfum Christian Dior Poison by ste nemali odsúdiť podľa prvého dojmu. Už podľa obalu ho vieme spoľahlivo zaradiť do éry osemdesiatych rokov, kam aj fakticky patrí. Vôňa prišla na svet v roku 1985 a je to presne taký ten výrazný, korenistý a sladký div, ktorý vtedy točil celým svetom. A niekto by z nej okamžite kýchol a porúčal vôňu starej mame. Ale to by sa poriadne mýlil. Sladká myrha, inak nazývaná ako oppoponax a sladký med, totiž nie je tým jediným, čo sa z tejto vône neskôr vykľuje. Toto nie je parfum na voľný čas, je to vážený parfum pre vážené dámy.

Úvod vône je taký zvláštny korenistý. Spomínaný oppoponax sa mieša s koriandrom a práve toto môže niekoho odradiť. No vôňa plynulo prechádza do srdca, kde sa už pridávajú ovocné tóny lesného ovocia a tuberózy. Pikantnosť ostáva, no vôňa sa prehlbuje, sladne o pomarančový med a potemnieva, ale zároveň sa zjemňuje na niečo luxusné. Tu prichádza ten zvláštny pocit. Považujem ju za orientálnu, ale v skutočnosti sa to stále točí len okolo kvetov tuberózy, ktorá je ústredným motívom.

Vôňa Poison je komplexná, skvelo vyvážená a záhadná ako tajomná dáma v tmavom rúchu, ktorá by mohla byť rovnako rafinovanou čarodejnicou ako i zakliatou princeznou, ktorá sa s pomocou čarovného nápoja chystá získať srdce mládenca a vyslobodiť sa z prekliatia. Keď ju ovoniam, tiež ma dokáže preniesť cez Tichý oceán do mesta New Orleans, kde si v prítmí baru a bezpečí čalúneného kresla pri poháriku vychutnávam jazzovú muziku. Tie emócie, ktoré z tejto hudby idú, sú totiž silné a človek je z nich až taký omámený. Ak by mal byť vôňa Poison Vašim kúzlom, tak by ste si si mali dávať pozor na dávkovanie, lebo aj ona má riadnu silu a tiež vie omámiť. Mladé devy z nej asi nebudú unesené, toto je ťažšia vôňa skôr pre dospelé dámy, ktoré zbožňujú klasiku. Vôňa Dior Poison nie je nič syntetické, presladené a ani ulepené, zato veľmi silné a úplne perfektné na jeseň a zimu.

Nielen táto, ale obidve kvetinové vône (teda jedna z nich orientálno – kvetinová) sa dokonalo hodia do tohto počasia, majú perfektnú výdrž, úctyhodnú silu a ja osobne by som mala problém určiť, ktorá z nich je krajšia. No i tak ma zaujíma, ktorú by ste si zvolili Vy. Ak v tom máte jasno, zanechajte komentár.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This