Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 4.4.2016 v Dámske vône, Vône | Počet komentárov: 1

Kvetiny sú zachránené, voňať budeme my

Kvetiny sú zachránené, voňať budeme my

Kvetiny na hriadkach nechajme pekne na pokoji. Predstava voňavej domácnosti je lákavá, no nebolo by lepšie, keby sme sa zdrojom vône stali my? Duel proti sebe postavil dva vskutku úžasné parfumy.

Kvetiny a krehká i dočasná krása

Kam patria kvetiny? Každý si ich rád dá do vázy, ale uznajte, že omnoho krajšie sú v záhrade. Kto pestuje kvetiny len pre kytice, alebo sa mu v záhradke rozmnožia, ten ich má mnoho a môže trhať, strihať či rezať hlava nehlava. A môže sa do nich aj vyvaliť  ako moja psia slečna.

Kvetiny fialky a moja strapatá psia slečna

Kvetiny fialiek a moja strapatá psia slečna Viki

Kto si všimne, keď nejaké kvetiny z takéhoto bohatého koberca vytrhnete? Keď sa však pozerám na krásny zakvitnutý stromček obďaleč, je mi ľúto z neho odlomiť čo i len halúzku. Radšej sa doma vytešujem z jazmínu v kvetináči. Už pomaly odkvitá, no jeho biele kvetiny ešte stále šíria svoju omamnú vôňu. Nie je lepšie je nechať kvetiny, nech si pekne kvitnú vo svojom prostredí? Budú nás tešiť dlho. Radšej buďme zdrojom vône my. Aspoň sa okolo nás bude točiť všetka pozornosť. Verím, že aj Vikinka narobila veľký rozruch, keď sa objavila medzi psami a jej kožúšok voňal fialkami.

Duel zámerne do súboja naverboval vône obohatené zeleňou a tónmi dreva. Je to preto, aby Vás z čistej kvetinovej esencie nebolela hlava, preto ostali kvetiny aj lístočkami a konárikmi. Žiadne mdloby, dnes len sviežosť a čisté potešenie.

DKNY Be Delicious Eau So Intense

Keď už som začala fialkami, rovno pri nich aj ostanem a predstavím vôňu DKNY Be Delicious Eau So Intense, v ktorej našla svoje miesto fialka aj ďalšie jarné kvetiny. Ak by som mala opísať príbeh tejto vône, bolo by to jednoduché. Presne ako nás učili v škole, toto je učebnicový príklad príbehu, ktorý má úvod, jadro, záver a nikdy sa v ňom nestratíte. Najskôr sa rozvonia ovocie, potom prídu kvety a nakoniec sa ukáže drevitý záver, v tomto prípade len jemný.

DKNY Be Delicious Eau So Intense EdP od Elnino.sk

DKNY Be Delicious Eau So Intense EdP

Táto parfumovaná voda je taká kyslejšia a má len veľmi mierny náznak sladkosti. Len toľko, čo je schopná prebrať od drevitých tónov a ambry. Inak je to typická kvetinovo – ovocná vôňa, ktorá sa po celý čas pohybuje len v rozsahu tónov kvetín a zelene. Túto jej čistotu ešte viac umocňuje konvalinka a svieža magnólia. Nezabudnime ani na fialku, ktorá má tiež výrazný podiel na tomto pocite. Niekto ju necíti vôbec, no ja ju vnímam dosť výrazne, nakoľko sa na mojej pokožke kyslé tóny rýchlo strácajú a kvetiny vynikajú.

Táto kompozícia nechce byť sladkým jabĺčkom. Je v prvom rade zeleným jablkom s dôrazom na slovo „zelený“ a teda možno ani nepoviete, že Vám pripomína jablko. Určite nie také, aké by ste čakali. Čo to znamená v praxi? Už som to vysvetľovala pri inej vôni z tejto kolekcie, kde sa kládol dôraz a a stupňovala sladkosť jablka. Ale to bolo sladké jablko a teda to bolo v poriadku. Keď však zahryznete do takého zeleného jablka, nepoviete, že je sladké. Hneď si uvedomíte, že je kyslé. To je výrazný rozdiel oproti iným odrodám.

Ale zelené jablko má aj iné vlastnosti. Jeho šupka chutí zeleňou a je mierne drevitá. Určite vám neuniklo, že tieto jabĺčka sa ťažšie ohrýzajú než červené alebo žlté. Ak nemáte dobré zuby, tak sa do zelených jabĺk radšej nepúšťajte a pokiaľ chcete vyslovene sladké vône, Be Delicious Eau So Intense z kolekcie Be Delicious nebude pre Vás. No kto potrebuje parfum na jar a sladké parfumy DKNY mu vyslovene liezli na nervy, mal by vyskúšať tento. Je úplne iný. Menej dievčenský, viac ženský. Možno si ho zamilujete.

Chcem zistiť cenu parfumu Be Delicious Eau So Intense

Bvlgari Mon Jasmin Noir L´Eau Exquise

Ak Vám jabĺčka nevoňajú a ste skôr milovníčkou čajových vôní, usporiadajte pre priateľov záhradnú oslavu a navoňajte sa touto kvetinovou vôňou Mon Jasmin Noir L´Eau Exquise od módneho domu Bvlgari. Ona sa na slávnosti a chvíľky pohody priam pýta. Nikdy nepôsobí násilne, nikdy neobťažuje a vždy privolá žiadanú pozornosť okolia, no Vás rozptyľovať nebude. Kto pravidelne číta moje články, určite mu neuniklo, že som o nej už písala v článku Zelená vôňa i kozmetika má zelenú. Jazmínový zelený čaj so šťavou citrusov.… Spomínate si?

Bvlgari Mon Jasmin Noir L´Eau Exquise toaletná voda od Elnino.sk

Bvlgari Mon Jasmin Noir L´Eau Exquise toaletná voda

Táto vôňa je mojim jarným favoritom. Pripomína tie čisté, svieže a na dotyk krehké kvetiny jazmínu. Máte strach sa ich dotknúť, aby Vám neostali v dlani. Nedajte sa však pomýliť a nezačnite zháňať všetky jazmínové vône Bvlgari. Parfum Bvlgari Jasmin Noir a parfum Mon Jasmin Noir sú výraznejšie. Jazmín totiž ako taký ani náhodou nepatrí medzi nenápadné kvetiny. Jeho kvetena šíri okolo seba silne omamnú vôňu a hoci mne silné vône imponujú, veru boli časy, keď som aj ja musela kvetináč preložiť do inej miestnosti, lebo rozptyľovali moju pozornosť. To ale nie je prípad Mon Jasmin Noir L´Eau Exquise. Čajová zeleň celú vôňu zjemnila a citrusy jej dali cveng rannej rosy. Normálne si budete želať, aby už bolo leto a mohli ste chodiť bosé ako víly.

Chcem zistiť cenu tejto krásnej vône Bvlgari

Duel na Elnino.sk prináša naozaj ťažký súboj. Medzi týmito intenzívnymi kráskami sa neviem rozhodnúť ani ja sama. Ktorú si vyberiete Vy?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

1 komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This