Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 2.11.2016 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

La Petite Robe Noire Intense pod rúškom noci

La Petite Robe Noire Intense pod rúškom noci

Novú dámsku vôňu Guerlain La Petite Robe Noire Intense zahaľuje flakón vo farbách noci. Čím nás prekvapí nová a najsladšia vôňa z kolekcie La Petite Robe Noire? Je novinka naozaj až taká intenzívna?

La Petite Robe Noire inak, než ju poznáte

Módny dom Guerlain neustále prekvapuje. Kolekcia „malé čierne“ sa nám v jeho réžii utešene rozrastá a na rozdiel od niektorých iných značiek, značka Guerlain sa nesnaží budovať dobrú povesť noviniek na podobnosti jednotlivých vôní. Aby som to dokázala, porovnám novinku La Petite Robe Noire Intense s ostatnými sestrami. Nachystala som pre Vás malý prehľad.

Originálna vôňa La Petite Robe Noire

Guerlain La Petite Robe Noire EdP

Guerlain La Petite Robe Noire EdP

Úplne prvá vôňa – La Petite Robe Noire parfumovaná voda – uzrela svetlo sveta v roku 2009. Smernice však donútili výrobcu zmeniť kompozíciu a od roku 2012 je na trhu nová verzia parfumovanej vody. Viac o nej ste mohli čítať v článku Akcia Guerlain… Aby toho nebolo málo, v ten istý rok sme na Slovensku uvítali aj toaletnú vodu. Ale žeby boli podobné? Ani náhodou. Ak sa aj orientálne vanilkové parfumované vody zhodli v gurmánskych tónoch horkej mandle a sladkej vanilky, ku ktorej EdP z roku 2012 pridala dôvtipný, moderný ovocný nádych od čiernej čerešne a lahodných lesných plodov, toaletná voda šla úplne opačným smerom.

Guerlain La Petite Robe Noire toaletná voda

Guerlain La Petite Robe Noire toaletná voda

Toaletná voda úplne vyhodila mandle z hry, pridala kyslé jabĺčko a tón napodobňujúci prírodnú zeleň. Komu sa EdP zdala sladká a príliš silná na deň, k dispozícii bola odrazu krásna denná verzia. Toaletná voda La Petite Robe Noire sa dá nosiť po celý rok, no najmä na jar a na jeseň.

La Petite Robe Noire Couture EdP

článku Parfumy na vysokej škole štýlu som Vám predstavila aj limitku z roku 2014, parfumovanú vodu La Petite Robe Noire Couture, ktorá sa výrazne odlišovala od svojich predchodkýň svojou odvážnou osobnosťou a všestrannosťou. Je najmenej sladká.

Guerlain La Petite Robe Noire Couture

Guerlain La Petite Robe Noire Couture

Ak by sme mali deliť parfumy na vône na deň a na večer, limitka je chameleón. Sladká a mladistvá vôňa mandlí s čerešňami niekam zmizla a pred mojim nosom sa objavilo niečo vyzretého, zemitého (výrazný tón pačuli) s osobitými drevitými tónmi vetivera a machu. Výrobca uvádza, že v úvode kompozície sa nachádza malina. Tá sa však práve pre pár kvapiek bergamotu mojim zmyslom miestami javí ako čerešňa. Tento prírastok má teda vskutku zaujímavý úvod, no ani omylom nečakajte ďalšieho gurmána. Radí sa medzi cyprusovo – ovocné vône a má dve až tri hodinky dlhšiu výdrž než pôvodná EdP, ktorá na mojej pokožke rozvoniavala cca 8 hodín. Výrobca končí výrobu tejto vône. Vyskúšajte ju, kým je dostupná. Utratené peniaze nebudete ľutovať.

La Petite Robe Noire Eau de Fraiche

Šatičky “Ma Robe Petales”, alebo najsviežejšia vôňa z kolekcie – Guerlain La Petite Robe Noire Eau de Fraiche Vás prekvapí tým, ako na Vás rozkvitne. Sladkosťou aj výdržou sa podobá na toaletnú vodu z roku 2012, no táto nie je kvetinovo ovocná, ale kvetinová zelená.

Guerlain La Petite Robe Noire Eau De Fraiche

Guerlain La Petite Robe Noire Eau De Fraiche

Z pôvodnej ovocnej skladby odstúpilo do pozadia drobné červené ovocie aj vanilka. Eau de Fraiche verzia je najjemnejšia vôňa z kolekcie. Veľmi vyčnievajú citrusy pomiešané s mandľami a pistáciami, ale tak trošku dezertný úvod plynulo prechádza do tónov kvetov jazmínu a zelene. Tento životabudič si našiel najviac obdivovateliek medzi mladistvými dámami, no aj dámy po tridsiatke ho nosia s veľkou hrdosťou, lebo do teplých jarných a letných dní je ako stvorený.

Novinka La Petite Robe Noire Intense

Krok bližšie k elegancii, rafinovanosti, ženskosti a tajomnosti. Povedala by som, že nový parfum Guerlain La Petite Robe Noire Intense skryl všetku dievčenskosť v jesennej hmle a temnote noci. Tomu bol prispôsobený aj flakón. Všimnite si ten model šiat na ňom.

Guerlain La Petite Robe Noire Intense

Guerlain La Petite Robe Noire Intense

Skoncovali sme so šatami ku krku. Ideme v šľapajách vône Guerlain La Petite Robe Noire Couture, ktorá nechala ženu hrdo vykračovať ako pávicu, no šaty s odhalenými stehnami meníme na šaty s odvážnym výstrihom. Presne také, aké mala Marilyn Monroe v obľube. Tento na pohľad romantický strih šiat totiž intenzívne dráždi zmysly. Rovnako ako nový parfum.

Predstavte si Marilyn s dezertom z cukrovej vaty. Že Vám to k nej vôbec nepasuje a muži by si o nej vôbec nemysleli, že je sexy? Tak teraz pozor! Nový intenzívny parfum La Petite Robe Noire Intense naozaj začína intenzívne sladko a ovocne. Úvodný tón cukrovej vaty s vôňou čučoriedky vyniká sladkosťou. Nejde však o lacnú cukrovú vatu z jarmoku len oklamanú čučoriedkovou arómou. Žiadne umeliny. Michelinovský kuchár hodil na panvicu čučoriedku spolu s typickou krémovou vanilkou, pridal trošku malín a pár kvapiek bergamotovej šťavy. Zmes naaranžoval do hniezda z cukrových vlasov. Žiadne podradné menu, ale čistý luxus.

Kým sa bude sladkosť vo vzduchu doslova rozplývať ako sladký opar z cukrárne, Váš nos identifikuje voňavé kvety z maximálne ženského srdca Guerlain La Petite Robe Noire Intense. Pár ľudí hovorilo, že najviac vnímajú jazmín, mne stále chodí po rozume ruža. Ruža, hoc len v slabších náznakoch, je akousi stálicou celej kolekcie a jej neodmysliteľnou súčasťou. Neha, romantika a vášeň ruže pozvoľna prechádzajúca do delikátneho drevitého záveru zo santalového dreva, vanilky a extra prídavku pačuli. S kvetmi si tieto ingrediencie rozumejú.

Celá kompozícia pozostáva zo samých silných a maximálne sofistikovaných elementov. Ja by som túto sexy vôňu určite nenosila v lete, pretože mi príde dosť sladká a ťažká. Výdrž? Rovnaká ako La Petite Robe Noire Couture. Pretancujete s ňou celú noc. Kvetinovo – ovocná a gurmánska novinka Guerlain La Petite Robe Noire Intense je bezpodmienečne najťažší a najsilnejší kúsok v kolekcii ideálny na jarný či jesenný večer i zimný čas. Ako napovedá názov, ide o skutočne intenzívny kúsok.

Všetky parfumy značky Guerlain si môžete zakúpiť v parfumérii Elnino.sk

Verím, že som týmto článkom objasnila všetky rozdiely a dostatočne priblížila charakter jednotlivých vôní z kolekcie La Petite Robe Noire. Už viete, ktorú z nich si vyberiete?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This