Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.8.2016 v Mejkap, Poradňa | 2 komentárov

Lacná riasenka s prekvapivo dobrými výsledkami

Lacná riasenka s prekvapivo dobrými výsledkami

Riasenka za niečo vyše 3 EUR? Tak to je naozaj lacná riasenka, o ktorej kvalite by nejedna dáma zapochybovala. Ja nie, pretože ja viem o riasenkách značky Rimmel London svoje a všetko Vám prezradím.

S láskou k značke Rimmel London

Pri menovaní, aké všetky produkty som už vyskúšala, by ste ma mohli bez zaváhania nazvať Rimmel maniačkou. Milujem kozmetiku Rimmel London. Mojou najväčšou láskou sú laky na nechty, očné linky vo farbách od výmyslu sveta, farebne dobre vyhovujúce mejkapy a špeciálne riasenky. Okrem Supercurler 24hr a niektorých vodeodolných som vyskúšala hádam každú jednu. Riasenky z edície Wonderful, Extra, Volume Flash, Scandal Eyes… čo riasenka, to lacná riasenka s cenou, ktorá nikoho nezruinuje, no efekt milo prekvapí. Dnes Vám bude predstavená ďalšia lacná riasenka tejto značky.

Lacná riasenka, akú by ste možno ani neskúšali

Kozmetika Rimmel London vždy prekvapí nielen nízkou predajnou cenou, ale aj kvalitou riaseniek. Už roky rokúce vyrába jednu riasenku, ktorá si naozaj zaslúži prívlastok „lacná riasenka“. Vlastne ide o celú edíciu, ktorú nazvime pre poriadok menom „Extra“, pretože každý nový produkt má toto slovíčko v názve. Úprimne, aj ten obal niekomu môže pripadať trošku lacný (stále ten istý obal, len dizajn iný a občas zmení kefku), ale tak som to nemyslela. Riasenky majú totiž extrémne nízku cenu. Až takú nízku, že by Vám to mohlo byť podozrivé. A ja som ich vyskúšala všetky.

Začala som s Extra Super Lash. Táto lacná riasenka sa dá kúpiť dodnes, akurát má iný obal a mierne zmenené zloženie (tá najnovšia je hustejšia a lepšie drží). Potom prišla Extra Wow Lash, neskôr sa objavila Extra Pop Lash i pôvodná riasenka Extra so zaoblenou kefkou – Extra Super Lash Curved Brush. Najnovším prírastkom v edícii je riasenka Rimmel London Mascara Extra 3D Lash a všetky ich nájdete v ponuke riaseniek tejto značky na Elnino.sk zoradené ako prvé.

Riasenka Rimmel London Mascara Extra 3D Lash

Chcete za málo peňazí veľa muziky? Vyskúšajte najnoviu 3D riasenku z edície – Rimmel London Mascara Extra 3D Lash. Možno by Vám nenapadlo, že aj lacná riasenka v cenovej kategórii môže s riasami niečo urobiť, no ja Vás ubezpečujem, že môže. A aj urobí.

Prekvapivo lacná riasenka Rimmel London Mascara Extra 3D Lash

Prekvapivo lacná riasenka Rimmel London Mascara Extra 3D Lash

Najnovšia z riaseniek má nový typ kefky v podľa mňa úplne optimálnej veľkosti. Ide o patentovanú 3D kefku s jemnými štetinkami, ktorá zachytí aj tie najmenšie riasy a dokáže ich rovnomerne obaliť pigmentom. Preto je jej cena o čosi vyššia, ale stále nie astronomická. Plastová kefka riasenky sa skladá z dvoch častí. Plochá časť dodáva riasam objem a zaoblená časť má za úlohu riasy rozčesať a oddeliť. Všimnite si aj ten zúžený koniec. Bez problémov sa dostanete aj do vnútorných kútikov očí. Rátajte však s tým, že budete musieť kefku s nadbytkom farby na konci občas otrieť o hrdlo nádobky. To je ale u väčšiny produktov na riasy normálna vec.

Riasenka Rimmel London Mascara Extra 3D Lash - kefka so zúženým koncom

Riasenka Rimmel London Mascara Extra 3D Lash – kefka so zúženým koncom

Náplň riasenky Rimmel London Mascara Extra 3D Lash je ľahká. Pri prvej vrstve si ani neuvedomíte, že ste riasy niečím natreli. Budete vidieť výsledok, ale nebudete ho pociťovať na váhe rias. Ak nenanesiete farbu vyslovene lajdácky, žiadne zaťažené ani pozliepané riasy nečakajte. Výsledkom budú natočené, perfektne oddelené a nadvihnité riasy bez žmolkov. A po celý deň. Neopadáva, netvorí machule.

Druh kefky a zloženie i konzistencia náplne jasne predurčil jej použitie. Ide o objemovú riasenku, nakoľko práve to zvýraznenie jemných rias, ktoré nám pravidelne dorastajú, vyčarí požadovaný objem. Ak však máte riasy veľmi husté alebo kratšie a rovné (môj prípad), skôr než objem si všimnete ich zvýraznenie a predĺženie. Líčenie s riasenkami z tejto edície je totiž veľmi jemnučké a ani najnovšia Extra 3D Lash nie je výnimkou.

oči nalíčené Rimmel London Extra 3D Lash

oči nalíčené Rimmel London Extra 3D Lash

Pre výraznejší efekt (ako na fotke) odporúčam nanášať riasenku Rimmel London Extra 3D Lash v dvoch vrstvách. Nebude Vás to stáť žiadny extra čas navyše. Rýchlo sa nanáša aj zasychá. A ako rýchla je aplikácia riasenky Extra 3D Lash, tak je snáď ešte rýchlejšie a ľahšie jej odlíčenie. Nepotrebujete odličovače odolného mejkapu, stačí aj obyčajná micelárna voda, čím predídete podráždeniu očí.

Avšak moje skúsenosti sú také, že každá jedna super lacná riasenka z edície Extra sa dá vrstviť. Môžete si tak regulovať, či chcete len bežné každodenné líčenie, alebo o čosi dramatickejší efekt. Najvyšší odskúšaný počet vrstiev? S Extra Wow šli aj 4, ale to už bolo ozaj na hranici. V pohode stačí dať 1 – 3 vrstvy. Klasická Extra Super Lash patrí k univerzálnym riasenkam na každodenné líčenie a každý typ rias. Tá so zaobleným kartáčikom Curved Brush bude vyhovovať dáme, ktorá chce riasy len jemne zvýrazniť a vytočiť dohora. Extra Pop Lash má zasa najvýraznejšiu a najtmavšiu čiernu farbu. Najnovšia riasenka Rimmel London Extra 3D Lash zasa najlepšie namaľuje a predĺži jemné riasy. Ani jedna nevytvorí vyslovený „wow efekt“, no každá je v niečom skvelá a na bežné denné líčenie sú ako stvorené.

Pozrite si celú ponuku riaseniek značky Rimmel London

Neviem, či ste si to niekedy všimli, ale nielen kozmetika Rimmel London, ale aj produkty Astor, Bourjois Paris, L´Oreal Paris, Max Factor a iné značky sú v obchode Elnino.sk lacnejšie minimálne o tretinu. Porovnajte ceny a aj Vy uvidíte ten rozdiel. Ak by som však mala zoradiť niekoľko značiek podľa obľúbenosti, značka Rimmel London by sa medzi menovanými vyskytla rozhodne na prvom mieste.

Rimmel London je značka, s ktorou by mohlo začať každé mladé dievča, ktoré sa práve začína líčiť. Ušetrí veľkú časť vreckového a bez problémov si z nich poskladá kompletnú výbavu na líčenie. Už ste vyskúšali riasenku Rimmel London Extra 3D Lash?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

2 komentáre

  1. Hm, podle přiložené fotky, řasenka nic moc. Nelíbí se mi nalíčení……..

    • Mala som viacero lepších a detailnejších fotografií, žiaľ, v dôsledku zlyhania techniky som o ne prišla. Ako uvádza popis obrázku, ide len o skúšku riasenky, lebo na sofistikované líčenia očí už neostával čas. To však nemení nič na veci, že riasenky Rimmel London z tohto konkrétneho radu sú aj pri svojej nízkej predajnej cene (obvykle do 4 EUR) prekvapivo dobré. Možno nepredstihnú high-end kúsky, ale čo by sme chceli za 4 eurá, však?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This