Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 11.8.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Ľadové vône – krásky inšpirované letom

Ľadové vône – krásky inšpirované letom

Po tropickej noci ešte tropickejší deň a čokoľvek ľadové nám padne vhod. Ľadové nápoje, mrazené pochúťky, nuž prečo si nedopriať aj ľadové vône? Krásky Davidoff a Elie Saab sa hlásia do služby.

Davidoff Cool Water Coral Reef Edition

Heslo značky Davidoff pre limitovanú edíciu Davidoff Cool Water Coral Reef, ktorú uviedli minulý rok, znie: „Objavujte zázraky oceánov.“ Nehľadajte však za tým len prostú snahu o originálny dizajn, pretože v tomto výroku sa skrýva oveľa lepšia myšlienka. Predstavitelia značky Davidoff totiž uzatvorili dohodu s National Geographic Society a podporili tak dobrú vec. Výťažok z predaja vôní z tejto novej edície poputoval na ochranu svetových morí. Kúpou vône preto človek nielen vonia ako more, ale tiež pomáha chrániť bohatstvo našej modrej planéty.

Davidoff Cool Water Coral Reef Edition od Elnino.sk

Davidoff Cool Water Coral Reef Edition – ľadové osvieženie inšpirované oceánom

Pánska vôňa Davidoff Cool Water a rovnako dámska verzia Cool Water mali vo svete vynikajúcu odozvu. Možno o tom neviete, no pánskou Cool Water vonia aj samotný princ Charles so synom Harrym, takže keď píšem o vynikajúcej povesti, vôbec nepreháňam.  Parfumy Davidoff a všetky edície tejto slávnej vône oslovujú širokú skupinu ľudí, ktorí si radi počkajú na každý nový prírastok, pretože ich spoločnou vlastnosťou je sviežosť a vskutku dobrá cena. Väčšinou sa s výberom parfumu vmestíte do 20 – 30 EUR. Ani táto nie je výnimkou.

Ľadové vody a hĺbky oceánu

Davidoff Cool Water Coral Reef je žiarivá a mäkká ako svetlo slnka, ktoré sa derie cez hladinu a pokúša sa preniknúť do najväčšej oceánskej hĺbky. Vôňa začína sviežo, ako keď z člnka s rozpálenou palubou skočíte rovno do sviežej vody, aby ste si zatancovali vo vlnách a dopriali ľadové schladenie. Akvatické tóny melóna sú jemné a neobťažujúce. Až sa k tomu pridá konvalinka so svojimi citrusovými nuansami (tie by ste možno nečakali), vôňa naberá ozón, ako keby v oceáne ešte pred malou chvíľou zúril hurikán, ktorý priniesol z výšin všetku sviežosť a teraz ju ponúka Vám. Dojem krútňavy umocňuje bohatá aróma koreňa kosatcaCool Water Coral Reef patrí do rodiny kvetinovo – ovocných vôní s jasnou dominanciou kvetov. Nečakajte ani sladkosť, ani ovocnú stopu. Viac než melón ucítite citrusové podtóny a zo šťavnatého ovocia si vôňa osvojila len tú neskutočnú sviežosť, preto pôsobí tak prirodzene. Pripomína monzúnový dážď v tropickom raji.

Ľadové osvieženie, čistota a veľmi ľahké dýchanie. To je Davidoff Cool Water Coral Reef. Kliknite a objednajte si vôňu na Elnino.sk.

Elie Saab Le Parfum Resort Collection

Edícia Resort Collection prevzala svoje meno a inšpiráciu z kolekcie oblečenia libanonského módneho dizajnérka Elieho Saaba. Kolekcia mala byť akousi medicínou, ktorá mala vyliečiť zimnú depresiu a potlačiť melancholické stavy z chladu. Ako on sám hovorí, táto vôňa bola vytvorená, aby evokovala „… pobrežie Amalfi, chuť leta stráveného na jeho brehoch a hladké kĺzanie luxusných jácht po hladine mora.“. Zatiaľ čo vôňa Davidoff Cool Water Coral Reef Vás chcela zlákať do hĺbky, Le Parfum Resort Collection Vás pozýva, aby ste radšej pobudli na palube či terase, nechali sa osviežovať vetrom a rozmaznávať svoje zmysly ovocím, ktoré Vám podajú spolu s koktailom.

Elie Saab Le Parfum Resort Collection od Elnino.sk

Elie Saab Le Parfum Resort Collection – svieže ľadové citrusy

Elie Saab Le Parfum Resort Collection

Elie Saab Le Parfum Resort Collection

Keď sa pozriete na dizajn obalu a vizuál, ktorým sa parfum uvádza a ovoniate ho, určite aj Vy dostanete rovnaké myšlienky, ako tvorca, Francis Kurkdjian a tím dizajnérov. Povievajúce šaty v nebeskej modrej farbe nevypovedajú o klasike, ale o niečom, čo je svieže. Originálna verzia Le Parfum bola výsostne elegantná, ťažká klasika, sladká až mierne orientálna. Vedľa nej bola verzia Elie Saab Le Parfum L’Eau Couture nositeľnejšia aj v bežné dni, ľahšia, no stále štýlová ako kostým šitý na mieru svojej nositeľke. Niečo viac ste si mohli prečítať v článku Parfumy na vysokej škole štýlu. Aj Le Parfum Resort Collection má k ľahkej verzii blízko. Aj toto je vôňa úprimná, taká do koča i do voza. A ešte o čosi hravejšia, ležérnejšia, zmyselná, sladká a exotická ako figy, jazmín a frangipani. Ale nesúďte ju podľa kompozície a ani podľa úvodu. Ten by Vám až taký svieži neprišiel.

Na palube s Elie Saab Le Parfum Resort Collection

Ak budete očakávať, že po Vás táto kvetinovo – ovocná vôňa bude celý čas strieľať sladkými ovocnými tónmi a jej tropické trio naštartované citrusmi neprestane pripomínať sladkosti a ľadové limonády z Vášho raňajkového stola na all-inclusive pobyte, to budete na omyle. Elie Saab Le Parfum Resort Collection nie je žiadna sladká vôňa typu Escada či Britney Spears. Celá sa točí okolo kvetov pomarančovníka, čo ju automaticky zaradilo do kolekcie Le Parfum. Tento tón je pre parfumy Elie Saab typický, nie ovocie. Vôňa sa nesnaží hovoriť o dovolenkových rezortoch predvídavou rečou kokosových orechov, ananásu, kvetov tiaré ani papáje a inej exotiky, ktoré by vyšumeli po pár hodinách. I keď… možno práve to zloženie vôňu predáva aj bez toho, aby ju niekto skúšal. Ona sa však zmení. Jej „Havana a Rio beach party“ nálada odíde, vôňa stíchne a nejačí ako lodná siréna. Jemne a rezko vrčí ako tichý motor luxusnej jachty. Presne tak, ako sa na štýlovú dámu patrí.

Objednajte si vôňu Elie Saab Le Parfum Resort Collection na Elnino.sk ešte dnes. Stačí kliknúť.

Ak chcete oddychovú a dovolenkovú vôňu, ktorá vonia exotikou, no nie je presladená, ale ani vyslovene citrusová a svieža, vezmite si vôňu Elie Saab Le Parfum Resort Collection. Milovníčky pohybu a dovoleniek strávených aktivitami viac ocenia ľadové osvieženie od Davidoff Cool Water Coral Reef.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This