Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 2.6.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Lancome a YSL – duel vôní, ktoré zrýchlia tep

Lancome a YSL – duel vôní, ktoré zrýchlia tep

Novinky od Lancome a Yves Saint Laurent patria medzi vône, ktoré dodajú Vašim slovám váhu. Doslova vysielajú dymové signály, komunikujú, presviedčajú. Chcete vedieť, čím? To sa dočítate v tomto článku.

Lancome a YSL – ich odtajnený recept na úspech

Výskumy vedcov preukázali, že isté vonné tóny dráždia nervový systém spôsobom, ktorý vyvoláva dojem príťažlivosti. Kde všade sa dá takéto vyžarovanie človeka využívať? Nie je žiadnym tajomstvom, že príťažlivé a zmyselné dámy majú všade dvere dokorán otvorené. Príťažlivosť rúca komunikačné bariéry, predáva nehnuteľnosti, prichádza k atraktívnym ponukám, … skrátka získava ľudí na svoju stranu. Môžete byť dobrou rečníčkou, môžete byť skvelá obchodníčka, môžete byť krásna žena, no ak viete konať so šarmom a zmyselnosťou, vyhrali ste jackpot. Značky Lancome a Yves Saint Laurent  akoby to predpokladali a do svojich vôní pridávajú práve tie tóny, ktoré na Vás strhnú želanú pozornosť. Na vášnivý večer vo dvojici sú ako stvorené, no vedia toho oveľa viac.

Vôňu Lancome La Nuit Tresor som Vám už predstavila v minulom článku Noc a deň vo voňavom podaní parfumov. Než teda prikročím k vysvetleniu, ako je to s tým zrýchleným tepom, predstavím v skratke aj vôňu YSL Black Opium.

Lancome La Nuit Tresor parfumovaná voda od Elnino.sk

Lancome La Nuit Tresor EdP

Vôňa praniliek a kvetov – Lancome La Nuit Tresor – je k zakúpeniu v e-shope Elnino.sk vo viacerých objemoch. Kliknite a pozrite ponuku.

Yves Saint Laurent Black Opium

Orientálno – korenistá vôňa Black Opium sa na celosvetovom trhu i v ponuke Elnino.sk objavila na jeseň v roku 2014. Je nutné zmieniť, že aj za tie necelé mesiace, čo bola medzi nami, stihla medzi ľuďmi vyvolať dostatočne veľký rozruch, aby ešte v tom istom roku získala ocenenie The Fifi Awards ako najlepšia novinka roku 2014. Toto sa tak často nevidí.

Yves Saint Laurent Black Opium EdP (parfumovaná voda)

Yves Saint Laurent Black Opium EdP

Ako už napovedá slovo „Opium“, ide o zmyselnú vôňu s vplyvom. Všetky parfumy Yves Saint Laurent s týmto názvom sú orientálne. Ľudia ich opisujú ako zmyselné, trošku ťažšie a ja by som povedala, že sú to nezmary. Na pokožke totiž vydržia celú večnosť. Black Opium ale nie je ten druh Orientu, ktorý by dráždil nosy silnými vôňami živice alebo veľmi pikantného korenia. Jeho svieži úvod z hrušky, pomarančových kvetov a ružového korenia až tak riešiť nebudete. Táto vôňa je o myseľ aktivujúcej káve a závane zmyselného jazmínu, ktorý má jemný korenistý švih. Práve korenie vôňu nedrží len pri tele, ale ju posiela ďalej do éteru ako anténa. Tento obláčik je však dobre uzemnený vanilkou, takže nečakajte, že by sa mal rýchlo vypariť a zmiznúť vo výšinách ako balón, ktorý dieťa neustriehlo. Vôňa sa zakráda, chvíľami sa plazí pri zemi, chvíľami sa dvíha k nebu ako dym z pačuli so stopou zelene. Black Opium je vôňa sladká, ale nie taká, že by Vám z nej bolo zle, pretože káva Vás vždy vzpruží a postráži ten „wow“ efekt zmyselnosti a záhadnosti, ktorý získate aj bez urputnej snahy.  Skôr by som ju odporúčala nosiť na večer a v chladnejšie obdobia, no nič s ňou nepokazíte ani na obchodnom rokovaní a všade, kde vystupujete pred ľuďmi. Avšak pozor, rovnako ako Lancome La Nuit Tresor, ani Black Opium nie je vôňa do malých miestností. Potrebuje priestor pre seba i pre Vašu pôsobivú prezentáciu. No a teraz už prezraďme, čo voňavé tóny Lancome a YSL o Vás vypovedajú.

Aj krásnu a zmyselnú vôňu  Yves Saint Laurent Black Opium nájdete na Elnino.sk.

Myšlienka ako základ doplnená Lancome a YSL

Výsledky v úvode spomínaných výskumov boli jednoznačné. Muži i ženy sa v prostredí, kde sa tieto vône vyskytovali, cítili výnimočne. Zrýchlil sa im tep, dych, predtým uvoľnené svaly dostali dávku energie a ľudia ostali v stave plnej pozornosti.  V stave, kedy viete, že ste pre tých ďalších ľudí príťažlivou osobou, sú na Vašej strane a že si vypočujú každé Vaše slovo. Je to dané tým, že centrum pre emócie a centrum čuchu sa nachádza v tej istej sieti štruktúry mozgu, preto vôňa dokáže vyvolať u človeka spomienky a dávať priechod pocitom. Čo viac, niektoré sladké a omamné tóny dokážu potlačiť i bolesť a pôsobia nielen na myslenie, ale i na vegetatívny nervový systém. Vegetatívny nervový systém nepodlieha rozkazom z mozgu, pretože riadi činnosť vnútorných orgánov. Nedokážeme rozkázať srdcu, aby prestalo biť, nevieme ovládať vzrušenie a vlastne ani pozornosť. To vieme ovplyvniť len cez svoje zmysly. A dám aj konkrétne príklady tónov, ktoré to dokážu.

Voňavé tóny pačuli, ylang-ylang, kávy a kadidla rozviažu jazyk i tomu, kto toho bežne veľa nenahovorí. Vedci tvrdia, že budia sexuálnu energiu a rozprúdia krv, takže opatrne s dávkovaním. Ak ich Váš parfum obsahuje, určite sa v ňom nesnažte „kúpať“. U citlivejších mužov tým môžete vyvolať aj vzrušenie.  Ich ďalšou vlastnosťou je však práve aktivovanie zmyslov a vzbudenie pozornosti, čo môže byť pri zdĺhavých prezentáciách výhodou. Ak nechcete, aby ľudia počas Vášho prejavu spali, káva a trošku pačuli bude určite dobrý nápad. V Japonsku testovali vôňu kávy na veľkých skupinách. Do budov bánk nainštalovali systém, ktorý šíri vôňu a zistili, že úradníci dokázali prekonať aj poludňajší útlm a i po dobrom obede, keď zvykne ostražitosť a produktivita klesať, im to stále myslelo.

Jazmín, ruža a vanilka pôsobia trošku inak. Ak ich využívate vo svojej spálni a nečinne ležíte v posteli, upokoja Vás. Nemajú účinok, ktorý by človeka nabudil k aktivite. Naopak, otvoria myseľ pre nové zážitky. Pokiaľ začnete myslieť na more, jeho pokojné vlnky, na zelené lúky a ovečky na pastvinách, do pár minút ste v krajine snov. Pri večeri, ktorá má zakončiť vášnivo, má ich použitie iný význam. Ľudia sa v ich zmyselnom opare stávajú náchylní súhlasiť s návrhmi a robiť milé kompromisy. Sú otvorení novým nápadom, vidia väčší priestor pre realizácie snov, teda tieto tóny vo všeobecnosti otvárajú brány myslenia, nie relax ako taký. Ak sa to s nimi nepreženie (áno, aj priveľa vône kávy môže niekoho uspať), človek vo Vašej prítomnosti je vtiahnutý do Vášho prejavu a neunikne mu jediné slovo.

Spomínaná vôňa kávy s vanilkou a vôňa praliniek i kvetov a la Lancome rozhodne neurazia nikoho. Podľa mňa vône Lancome La Nuit Tresor a Yves Saint Laurent Black Opium našli dieru na trhu a konečne ju zaplátali so svojim riešením, ktoré bude vyhovovať väčšine. Pritiahnete s nimi pozornosť i komplimenty.

Ak ste sa orientálnym parfumom vyhýbali, osmeľte sa a využívajte ich na prezentáciu svojich krásnych nápadov. Dajte slovám dôraz a nebojte sa žiadať naplnenie svojich snov. Teraz už viete, že opojných parfumov sa nemusíte báť. Tieto vône Lancome a Yves Saint Laurent majú zmyselných tónov dostatok, no prítomnosť kadidla, vanilky a jazmínu neznamená, že by mali nimi niekoho zničiť ako rana z dela. Ich efekt bude závisieť od toho, kam tým delom namierite a koľko hluku pri tom narobíte, čiže čo budete robiť a ako sa s nimi budete prezentovať. 

Už ste vyskúšali novinku od Lancome alebo novinku z minulého roku od značky YSL? Podeľte sa o svoje dojmy. A neváhajte zdieľať tento článok s priateľmi.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This