Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 20.7.2016 v Novinky, Vône | Bez komentárov

L´Eau D´Issey Summer 2016 od svitu do mrku

L´Eau D´Issey Summer 2016 od svitu do mrku

Vždy sa teším, keď mám písať o vôňach značky Issey Miyake a výnimkou nebude ani tohtoročná letná edícia L´Eau D´Issey Summer 2016. Jej flakóniky opäť hýria farbami a sú plné leta, života i energie.

Leto v znamení Issey Miyake

Neviem ako Vás, ale mňa jednotlivé vydania odjakživa fascinovali. Parfumy právom patria medzi najpredávanejšie novinky v ponuke. Všetky sa v niečom podobajú a v niečom odlišujú, no každá jedna novinka je svieža, letná, energická. Značka Issey Miyake si dáva na limitovaných edíciach záležať. Aj keď fľaštička Fabiena Barona ostáva rovnaká, mení sa obrázok. Každý rok je jeho vytvorením poverený niekto slávny a čo parfum, to unikát. Ten vlaňajší má na rováši ruská umelkyňa Yulia Brodskaya a o vôňach si môžete prečítať v článku Citrusy – Vaša nová vôňa na leto.

Tohtoročná grafika pochádza z tvorby Michelle McKinney. Michelle sa inšpirovala ovocím a hlavne slnkom, presnejšie jeho prstencom pri brieždení i súmraku. Jej sochy väčšinou bývajú práve v takomto „slnečnom“ štýle a je to veľkolepý pohľad. Niektoré jej diela môžete vidieť na stránke Thisiscolossal.com.

Ak si chcete popásť oči aj na parfumoch, pozrite si pokope limitovanú edíciu L´Eau D´Issey Summer 2016, 2015 a 2014. Byť zberateľkou a mať tak každý jeden parfum, moja zbierka je vskutku pestrá a nádherná.

Ale dosť bolo o vonkajšej kráse. Pohovorme si radšej o tom, čo krásne flakóny L´Eau D´Issey Summer 2016 skrývajú vo svojich útrobách.

Dámky parfum L´Eau D´Issey Summer 2016

Leto a slnko vo fľaštičke. To je prvé, čo mi napadá, keď sa ma niekto opýta na dámsky parfum L´Eau D´Issey Summer 2016. A nielen preto, ako vyzerá jeho obal so slniečkom, ktoré ako keby vykúkalo spoza nejakej budovy. Mne i vôňa príde presne taká. Ako keď som na dovolenke, prídem na izbu, preperiem a zavesím plavky na balkón a čakám, kedy slnko prejde na našu stranu budovy a plavky mi vysuší. Potom si sadnem, vyložím nohy a vychutnám svoj ovocný šalát. Dokonalý relax. V tomto ohľade sa novinka dosť podobá na tú vlaňajšiu. Hoci je sladká a relaxačná, je výrazne čistá a svieža. Svieža ako úsvit.

Issey Miyake L´Eau D´Issey Summer 2016 pre dámy

Issey Miyake L´Eau D´Issey Summer 2016 pre dámy

Tóny grapefruitu a sviežeho liči na Vás okamžite vrhnú všetku svoju sviežosť, ale pozor, lebo ony nie sú sladké. Sú horko-kyslé a presne ako grapefruit a ako úvod limitovanej edície z roku 2015.

Potom sa úvodné ovocie rozplynie na pokožke a na svetlo sveta príde tropický koktail. V pravom slova zmysle, pretože ho tvorí exotické ovocie pitahaya, guava a marakuja. Posunú vôňu do sladkých končín, no nemusíte sa ich obávať. Aj keď si na nich pochutnávate, sú sladké len na prvý dotyk jazykom, lebo potom ukážu svoju kyselkavú chuť. Kto ich pozná a kto ich jedol, dá mi za pravdu. Ani túto vôňu nespravia super sladkú a to aj napriek neveľkej pomoci vanilky. Tá sa veru v tejto kompozícii javí ako drevitá a aj ďalšie drevité tóny (najviac cítim cédrové drevo) ju dosť ju držia pri pokožke, čo je oproti vlaňajšku rozdiel.

Údajne kvetinovo – ovocná, no pre mňa hlavne ovocná dámska vôňa L´Eau D´Issey Summer 2016 je typická vôňa na letný deň. Nečakajte dlhú výdrž, tá bude skôr u niektorých ľudí priemerná, no veľmi intenzívne Vám pripomenie leto a dovolenku v exotickom letovisku, čo nikdy nie je zlá predstava.

Pánsky parfum L´Eau D´Issey Summer 2016

Aj aromatický a ovocný parfum pre mužov, ktorý sa celým menom volá L’Eau d’Issey Pour Homme Summer 2016, má dizajn v podobnom duchu ako dámska vôňa. Ak bola dámska verzia brieždením a prichádzajúcim teplom, pánska verzia L´Eau D´Issey Summer 2016 je nástupom sviežej letnej noci a súmrakom.

Issey Miyake L´Eau D´Issey Summer 2016 pre pánov

Issey Miyake L´Eau D´Issey Summer 2016 pre pánov

Podľa zloženia L´Eau D´Issey Summer 2016 by ste čakali rovnaký chlad ako má vôňa z roku 2015. Zloženie všetkých letných vydaní je totiž rovnaké. Ale to by ste sa mýlili. Pomer vonných tónov sa však líši a každá vôňa vyvoláva trošku iný dojem.

Z ovocia to bude opäť to typické kiwi, grapefruit a ananás, kto Vám predvedie svoju živosť a vitalitu. Aby ale nebola výsledkom nejaká unisex voňavka, Alberto Morillas popri kuchtení nezabudol pridať do pomyselného hrnca aj štipku koriandra muškátového orieška a usadiť vôňu na drevený stolec z vetivera a cyprusu. Tentokrát vôňu nevyrobil až takú aromatickú ako vlani, toho korenia bolo „přiměřeně – přiměřeně“. Mne sa zdá, že ju skôr pri servírovaní porozlieval a cítim viac dreva. 🙂

Jemná nadvláda dreva nad citrusmi je fajn. Tohtoročná limitka tak nemusí byť len na slnku, novinke svedčí i tieň. Vôňu nevyužijete len pri plážovom volejbale s priamym slnkom osvetľujúcim Vaše bicepsy, ale si ju môžete vziať aj na večerné pochôdzky a nosiť celé leto, babie leto… až kým stromy nezačnú zhadzovať svoje listy. Snáď budeme mať krásnu skorú jeseň a snáď si zadovážite dostatočne veľké balenie L´Eau D´Issey Summer 2016, nech máte čím voňať po celý čas.

Kompletná ponuka parfumov Issey Miyake

Limitovaná edícia Issey Miyake L´Eau D´Issey Summer 2016, podobne ako tie predošlé, nepatrí k akvatickým, no i tak sa perfektne hodí k letu pre svoj osviežujúci efekt. Či už tieto parfumy zbierate pre krásne flakóniky, alebo chcete len novú letnú vôňu, tieto novinky Vás nesklamú.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This