Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 15.12.2015 v Dekoratívna kozmetika, Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Lesk na pery ako ho určite nepoznáte

Lesk na pery ako ho určite nepoznáte

Veľmi dlho som si myslela, že ja lesk na pery nikdy nebudem používať. Vždy som bola fanúšičkou inej dekoratívnej kozmetiky. Doslova ma otravovali, ale len dovtedy, kým som neodhalila ich druhú tvár.

Lesky na pery – cenné či bezcenné?

lesk na pery Dermacol Glitter Lip Gloss

lesk na pery Dermacol Glitter Lip Gloss

Vždy som sa čudovala kamarátkam, ktoré používali lesk na pery. Ony naň nedali dopustiť a pre ne neprichádzalo do úvahy vyjsť z domu bez ligotavých pier, no mňa ten lepivý mazľavý pocit otravoval a preto som leskom nevedela prísť na chuť. Teda nie úplne doslovne, pretože z dekoratívnej kozmetiky sú to práve lesky na pery, ktoré disponujú obrovským množstvom vôní a chutí. Ja osobne som ale preferovala kozmetiku, ktorá do pokožky pier vsiakne a len ich hydratuje, poprípade i nafarbí, čo väčšinou lesk na pery neurobí. A chcela som poriadnu výdrž. Čiže je úplne jasné, že u mňa bol jasným favoritom rúž na pery alebo balzam. Dnes sa na tento produkt pozerám úplne inak a vysvetlím Vám, čím sú konkrétne tieto lesky výnimočné.

Lesk na pery Artdeco Hydra Lip Booster

Povedal Vám niekto niekedy, že lesk na pery nedokáže hydratovať? Tak to sa veľmi mýlil. Pravda, na trhu sú i také produkty, ktoré okrem farby a lesku neurobia nič, no práve tento lesk od značky Artdeco dokáže pery zmäkčiť a dodať im na dlhú dobu vlhkosť. Dokonca som mohla bokom odložiť svoje balzamy a ostať len pri lesku. Lesk obsahuje výplňové hyalurónové sféry, ktoré zacelia drobné vrásky i trhliny a dokážu nielen pritiahnuť ale aj udržať v perách vodu.

Lesk na pery Dolce & Gabbana The Lipgloss Sheer Shine

Tomuto lesku od značky Dolce & Gabbana by som ubrala jedinú hviezdičku za jemnú lepivosť. Moje dlhé vlasy veru z času na čas dostanú menší náter. Ak sa lesk aplikuje cez rúž, jeho výdrž je otázna (záleží, aký rúž je pod ním), no samotný na perách predstihol všetky ostatné lesky, čo som kedy skúšala. Vôbec nevysušil pery a spoľahlivo držal svoju farbu. Úplne najpredávanejší odtieň je 60 Nude, ale ľudia si pochvaľujú aj iné farbičky.

Lesk na pery Estée Lauder Pure Color Gloss

Ligotavý náter Estée Lauder Pure Color Gloss bol vôbec mojim prvým high-end produktom na pery. Je to práve on, kto ako prvý zmenil môj názor na lesky na pery. Všetky moje dovtedajšie lesky lepili vlasy, lepili pery, nič nevydržali a najmä ma neustále nútili si pery o seba otierať. Neboli mi skrátka príjemné. Ako som si dala jemnú vrstvu tohto hladkého zázraku, do pár minút som naň zabudla a nič na ňom na nerozptyľovalo. Lesk Pure Color Gloss dostanete v neskutočne krásnej paletke odtieňov a nikdy som nemala problém nájsť si medzi nimi nejaký, ktorý sa mi páčil. Jeho mokrý efekt navyše zväčšil moje pery aspoň o dve čísla.

Lesk na pery Rimmel London Vinyl Max Lipgloss

Na relatívne lacnom lesku na pery Vinyl Max ma prekvapil efekt zväčšenia pier. Bezprostredne po aplikácii ucítite v perách také mravčenie. Niekomu môže byť aj nepríjemné, no dá sa to vydržať. Pery sa potom pôsobením výplne mierne nafúknu. Trblietavé častice vytvárajú druhotný efekt zväčšenia pier. Výčitky mám azda voči aplikátoru. Nemyslelo sa na majiteľky veľmi malých pier. Pre ne mohol byť aj menší. Lesk je tiež mierne lepkavý, no ani tento nepatrí k tým, ktoré by Vaše pery zlepili dovedna. Podľa mňa je to dobrá kvalita za dobrú cenu.

Lesk na pery L´Oreal Paris Shine Caresse Lip Gloss

Ako posledný spomeniem zázrak, ktorý na trh prišiel relatívne nedávno a odvtedy ho už stihli vyskúšať tisícky žien na Slovensku i v Čechách. Lesk Shine Caresse nepatrí k tým leskom, ktoré by perám dávali výnimočnú dávku hydratácie ani farby. Ak chcem intenzívnu farbu, musím ho dať viac, no potom zasa kratšie vydrží. Najviac sa mi teda osvedčilo používať ho s rúžom alebo fakt len ako jemný lesk, no záleží na odtieni. Samotný má veľmi slušnú výdrž a minimálnu lepivosť. Jeho dobrou vlastnosťou je, že farba nezmizne z pier naraz, ale jemne bledne, takže jeho pekný efekt trvá.

Čo z tohto výberu vyplýva? Mali by sme zabudnúť na predsudky. Kým nejaký kozmetický produkt úplne odpíšeme, mali by sme vyskúšať viac produktov rovnakej kategórie. Nie je lesk ako lesk. Zatiaľ čo jeden pery vysušuje, iný lesk dodá perám úžasný pocit hydratácie. Niektorý ich možno zlepí a bude Vás po celú dobu nosenia otravovať, no sú aj také, ktoré od momentu aplikácie prestanete riešiť a odmenou Vám budú nielen pekné plné pery, ale tiež pekná fabrička, ktorá navyše vydrží.

[Total: 1    Average: 3/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This