Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 2.6.2015 v Poradňa, Vône | Bez komentárov

Letná láska alebo 3 triky, s ktorými ju získate

Letná láska alebo 3 triky, s ktorými ju získate

Nie je pravidlom, že každá letná láska musí mať krátke trvanie. Oplatí sa preto poznať super voňavé triky, ktorými vyvoláte záujem privoňať si k srdcu vône na Vašej pokožke, ale tiež o záujem o Vaše srdce.

Letná láska a triky pre Váš (i jeho) lepší pocit

Keď ste nafintená, vlasy uhladené, tvárička svieža a krásne namaľovaná a aj napriek tomu si stále pripadáte ako Škaredá Betty, niečo nie je v poriadku. Počúvajte svoju intuíciu a nenechajte sa uchlácholiť myšlienkou, že predsa nie je až také dôležité byť stopercentná. Tu už nejde o to, či Vám niekde z účesu odstávajú vlasy, alebo máte očnú linku na jednom oku o milimeter dlhšiu ako na druhom, ide o Váš pocit, ktorý je zo všetkého najdôležitejší. Keď sa dáma cíti dobre vo svojej koži, muži to vnímajú, preto ak nemáte náladu, alebo ak cítite, že Vám niečo chýba, vsaďte na voňavé tóny.

Nájsť svoj štýl vône je často otázkou dlhého času a metódy pokus/omyl, no ak ho raz nájdete a ešte si vyberiete vôňu, ktorá podporí Vaše sebavedomie i Vaše plány, máte minimálne na niekoľko rokov po probléme. Dnes sme si už v článku Lancome a YSL – duel vôní, ktoré zrýchlia tep vysvetlili, ako si pozornosť udržať, teraz ju skúsime nejako prilákať.

Letná láska a parfumy od Elnino.sk

Letná láska a krásne letné parfumy

1. Úsmev + optimizmus = pozornosť

Citrusy sú vo vedeckých kruhoch veľmi diskutované. Na niekom pôsobia veľmi kyslo, niekomu naopak veľmi lichotia, až sa spoja s vôňou jeho pokožky. Ak milujete citrusy, no ste práve ten prvý prípad, nemáte dôvod sa ich vzdávať. Určite nič nepokazíte vôňou, ktorá bude mať v základe vanilku, cukor, vanilkou voňajúci heliotrop, alebo sladkú ambru. Prípadne v nej pohľadajte nejaké korenie. Nedá sa povedať, že by citrusy vyslovene budili túžbu, v každom prípade však pôsobia veľmi optimisticky a čisto. Všimli ste si niekedy, že citrónom voňajúca domácnosť budí dojem, že je upratané, aj keď skutočnosť má ďaleko od ideálu? Je to tak. Aj keby sa Vaša tvár leskla a pot sa lial po Vašom chrbte, citrón, pomaranč i grapefruit urobí túto menšiu vadu prehliadnuteľnou a Vaša nová letná láska to riešiť nebude.

Odporúčaný parfum: Moschino Cheap & Chic I Love Love

Dôvod: Iskrivá vôňa citrusov so štipkou škorice sa linie celým parfumom. Svieže pižmo okolo Vás vytvára obláčik, v ktorom je ťažké udržať vážnu tvár a ani trošku sa neusmiať. Bolo preukázané, že škorica spolu s citrusmi naozaj zvyšujú pravdepodobnosť, že si Vás niekto zapamätá ako optimistku. Vedci pri svojich pokusoch zistili, že ľudia pod vplyvom citrusovej vône so škoricou alebo kávou mali oveľa väčšiu potrebu udržiavať vizuálny kontakt a častejšie sa usmievali. Táto vôňa je práve tou prvou zmienenou kombináciou a ešte je aj príjemne sladká. To budú sladké úsmevy.

2. Letná látka ako zapamätateľná exotika

Je ťažké vyhovieť všetkým, no my predsa vieme, čo majú radi muži a aká vôňa v nás spustí lavínu príjemných pocitov. Teraz sa nám blíži čas leta a môžeme si dovoliť vyzerať i voňať exoticky. Pokiaľ máte pocit, že Vás neregistruje, vyskúšajte exotické ovocie, oriešky, ideálne mandle alebo kokos, možno aj nejaké orientálne tóny ako jazmín a santalové drevo, ktoré tomu nasadí ešte viac plážovú atmosféru a pridá vôni na zaujímavosti. Santalové drevo je navyše dobré afrodiziakum. Možno si nezapamätá na prvý krát Vaše priezvisko, no určite nezabudne, kto sa to na parkete tak pekne vlnil a šíril svoju tajomnú vôňu.

Odporúčaný parfum: Escada Born In Paradise

Dôvod: V tejto ovocnej vôni nie sú žiadne kvety, no v jeho predstavách budete vystupovať s kvetinovým vencom na hrudi. Je to čistá ovocná exotika a čistá letná láska, ktorú navyše doplnilo spomínané santalové drevo. Ananás a kokosový orech pripomínajú nealkoholickú verziu známeho nápoja piňa colada a až sa pridá svieže jabĺčko, isto si Vás zafixuje vo svojej hlave. Hovorí sa, že vôňa jablka podporuje pamäť. Však uvidíte, či sa bude druhý deň vyhýbať vysloveniu Vášho mena (smiech), ale podľa mňa nie. Bude isto vedieť, s kým tancoval.

3. Zaútočte na jeho chuťové i čuchové bunky

Ak ide láska cez žalúdok, letná láska tiež. Túto štúdiu považujú niektorí ľudia za veľmi kontroverznú, ale výskumné centrum Smell and Taste Treatment Center v Chicagu sa seriózne zaoberalo vôňami a skúšalo na mužoch rôzne vône. Neuveríte, čo zistili. Vôňa tekvicového koláča, sladkých koláčikov, donutov, coca-coly a rôznych podobných sladkostí vyvoláva v mužoch veľmi odvážne predstavy. Človek by povedal, že im tá sladkosť pôjde na nervy a že toto by platilo skôr na ženy, no opak je pravdou. Tieto voňavé tóny ich neskutočne lákajú a podporujú túžbu. Pokiaľ ste už naviazali vizuálny kontakt, získali ste nejakú pozornosť, no stále sa nerozhýbal smerom k Vám a máte rada sladké vône, vyskúšajte nejakú uletenú kombináciu.

Oporúčané parfumy:

Cacharel Amor Amor L’Eau a vôňa šťavnatého pomaranča v kombinácii so sladkou vanilkou a coca-colou Vám dodá chuť do života a jemu chuť sa konečne odpútať od stoličky. Bude chcieť vedieť, čím to tak krásne voniate. Sú v nej navyše kvetinové tóny spomínané v predošlom článku. Jazmín a ruža sú nielen povzbudzovače rozkoše, ale  tieto kvety otvárajú komunikačné kanály. Nebude problém ho presvedčiť, aby s Vami šiel tancovať.

Beyonce Pulse NYC má jazmín len v úvode vône, no o to zaujímavejšie je srdce a základ. Orchideu ako symbol ženskosti azda ani netreba predstavovať. Pôsobí tajomne a má svoju ženskú energiu, ktorú nám podporilo pačuli. Čo ho však určite dostane, je cupcake, ktorého vôňa sa mieša so sviežou malinou, hruškou a granátovým jablkom. To bude teda poriadny voňavý granát. Ak už s ním nepohne takáto zmes, potom s ním nestrácajte čas. Na obzore môže byť aj iná letná láska, ktorá bude stáť za to.

Letná láska je nezabudnuteľná ako letná dovolenka. Na rozdiel od dovolenky však letná láska môže trvať večne. Až sa Váš počiatočný vklad k získaniu pozornosti a úvodná príťažlivosť zmení na lásku trvalú, zisk z toho budete mať obaja. Nebojte sa preto zariskovať a hľadajte svoju letnú vôňu. Spolu s ňou azda príde aj tá láska.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This