Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 18.7.2017 v Novinky, Vône | Bez komentárov

Letné novinky pre každý typ túlavých topánok

Letné novinky pre každý typ túlavých topánok

Letné obdobie, to je ten správny čas oprášiť kufre, batohy a splniť si svoje túžby. Nedá sa však povedať, že by sme mali všetci rovnaké cestovateľské sny a ani nevyhľadávame rovnaké letné vône. Našťastie.

Vkus na parfumy i letné dovolenky sa líši od človeka k človeku. Kde Vás kroky zavedú cez letné dni tohto roka, to sa ešte uvidí, ale všade môžete trošku prevoňať vzduch. Čo poviete? Dáme tip na nejaké letné novinky, keď už máme to leto, nie?

Letné prázdniny s Christian Dior Poison Girl

Zabudnite na strohú eleganciu, červený rúž a všetky tie veci, ktoré diktujú, ako má vyzerať pravá dáma. Nepotrebujete ani žiadne letné svieženky, aby ste si mohli dovoliť obliecť krátke nohavice do pol zadku a prekliate krátky top. Značka Christian Dior sa zbavila móresov, snaží sa osloviť i mladé ženy a podľa mňa sa jej to s novou orientálno – vanilkovou vôňou vynikajúco darí. Nová toaletná voda Poison Girl sa nepodriaďuje žiadnym diktátom, škola predsa skončila a je čas žiť.

Keď na letné prázdniny, tak s Christian Dior Poison Girl EdT

Keď na letné prázdniny, tak s Christian Dior Poison Girl EdT

Páčia sa Vám sladké parfumy, chcete ich nosiť v lete? Vyskúšajte nový hriešny elixír odľahčený citrusmi a ľúbezným tónom neroli. Mandľu vystriedal vanilkový karamel, ale inak sa novinka v mnohom podobá na svoju staršiu sestru – parfumovanú vodu Poison Girl. Značke sa opäť podarilo nevybočiť z osvedčeného chodníčka, ktorý započal ikonický parfum Hypnotic Poison a neprekombinovať gurmánske nôty. Kašmír a zmyselné kvetiny sa už postarajú o to, aby Vás i Vašu vôňu brali ľudia vážne. Pre mňa jednoznačne najlepšia z noviniek.

Krásy vidieka s GUESS Guess 1981

Nový parfum Guess 1981 zrejme nevyužijete pri práci na farme. S čižmami a džínsami sa nosí úplne iný typ vône než tento. Ale viem si živo predstaviť túto kvetinovo – drevitú pižmovú vôňu na dáme, ktorá sa teší výhľadu z konského chrbta a farmári pracujúci na poli sa zasa tešia pohľadu na ňu. Ona totiž nevystupuje ako živel s nezbedným pohľadom, ale ako dáma ktorá si uvedomuje svoju ženskosť. Táto „rola“ jej sedí viac. Novinka Guess 1981 nekričí, nechce byť ani citrusová, ani ovocná. Ja v nej najviac cítim fialku, ktorú pižmo a slezové semienka držia pekne pri pokožke ako keby šlo o ľahký kozmetický púder. Hruška v tomto prípade prekvapivo nie je sladká a ani príliš vodnatá, iba robí vôňu Guess 1981 vzdušnejšou. Až skončia romantické západy slnka na vidieku a zapadnete do kancelárie, môžete ju pokojne používať aj naďalej. Je skvelá na celoročné nosenie.

Parížska romantika so Sisley Izia

Utiecť od notebooku a zakotviť s Instagramom v mobile v meste, kde akoby zastal čas. Ako povedala Audrey, Paríž je vždy dobrý nápad. Teplý vánok, pohodlné topánky, ľahké letné šaty, chvejúci sa žalúdok v očakávaní letnej lásky, citrusová vôňa s nádychom romantickej ruže, ktorá je tak trošku staromódna pre prítomné aldehydy, ale súčasne moderná pre netradičný pikantný nádych. Mne osobne v začiatku pripomína grapefruit, ale je to kombo bergamotu s angelikou mierne okorenené guličkami ružového korenia. Ja viem, ono celé to znie otrepane. Ako zápletka z romantických filmov, kde už v prvej minúte viete, aký bude koniec. Ale čo komu do toho, čo sa Vám páči? Kvetinovo – aldehydová vôňa Sisley Izia je absolútne ženská, svieža a vyzretá vôňa pre všetky srdcia otvorené láske a naklonené vôni ruží. Za vrúcny cit k tejto novinke sa žiadna žena hanbiť nemusí.

Hugo Boss Boss Bottled Tonic do davu

Prejdime od žien k pánom. Ktorému mužovi sa nežiada pôst od ruchu, toho od plánov neodradí niečo ako slnkom rozpálený betón alebo týždeň hluchoty, ktorú spôsobujú letné festivaly. Keď už ste na voľnom priestranstve a zastrčený v dave, môžete si dovoliť silnejšiu vôňu. Niečo ako drevitý korenistý parfum Hugo Boss Boss Bottled Tonic, ktorý sa za Vami bude ťahať niekoľko metrov a podľa ktorého nájdete eventuálne i cestu späť.  Nechápte ma zle, nie je to delová rana, skôr kombinácia citrusov so zázvorom, jabĺčkom a škoricou, akú poznáte aj s pôvodnej Boss Bottled (poznáte aj ako Boss No. 6). Bestselleru ako vyšitého. Tu len viac vyniká jej svieži, pikantný a citrusový aspekt šíriaci sa naokolo, zatiaľ čo v pôvodnej verzii viac prevládala vanilka a bola taká diskrétnejšia. Boss Bottled Tonic bude toto leto o čosi lepší lapač žien.  Jednoznačne.

Chladná sprcha Hugo Boss Hugo Iced

Pánska novinka Hugo Boss Hugo Iced

Pánska novinka Hugo Boss Hugo Iced

Priznám sa, že ma aromatické, akvatické a ľadové pokračovanie ságy Hugo až tak neoslnilo. Nemám nič proti minimalizmu a vykročeniu z komfortnej zóny, do ktorej u všetkých vôní Hugo patrilo jednoznačne zelené jablko. Módny dom chcel proste tento rok urobiť niečo inak než obvykle. Ale stále sa zbytočne držíme až príliš blízko bežných svieženiek na letné behanie po dažďom zmáčaných uliciach letovísk. Svojou osviežujúcou vôňou zaplnia vzduch sťa čerstvo vrhnuté kvapôčky sprejového dezodorantu, potešia, ale nezanechajú dojem. Prečkáte búrku a poviete si: „A čo teraz?“ Chcelo to pridať kontrast k aróme mäty a citrusov. Voňavý tabak, seno, ambra, čo ja viem… skrátka niečo, čím by Vás vôňa Hugo Boss Hugo Iced odlíšila. Ale vôbec netvrdím, že sa stratí niekde v šuplíku. Naopak. Aj svieže vône k letu patria. Keď sa vrátia letné horúčavy, ešte budeme výrobcovi ďakovať.

Milovníci ticha vyrazia na vidiek, teplomilní k moru a aktívni ľudkovia? Tí zakotvia kdekoľvek, len nech je tam život a zábava. Ak sa Vás to netýka a najbližšie letné dni strávite pracovne, zájdite na Elnino a pozrite novinky z ponuky. V každej fľaštičke sa skrýva únik z bežnej dennej rutiny na miesto Vašich snov, kam sa raz určite vyberiete.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This