Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 9.6.2016 v Dámske vône, Novinky, Vône | Bez komentárov

Letné ráno v záplave nových vôní (novinky)

Letné ráno v záplave nových vôní (novinky)

Je jún a prvé, čo Vás ráno zaujíma, je pohľad vonku. Oblačné baránky a modré nebo veštia krásne, ale teplé počasie, ktoré si žiada sviežu vôňu. Môže to byť trebárs jedna z následujúcich noviniek.

Nič len úplne dokonalé ráno

Aby ste ráno vykročili z postele tou správnou nohou, potrebujete pozitívnu motiváciu. Vôňu, na ktorú sa budete tešiť a ktorá bude Vašou letnou srdcovkou. Ja už jednu takú mám. Mojím úsmevom v rozprašovači je novinka Givenchy Live Irresistible EDT, bez ktorej by moje ráno nebolo kompletné. Aj keby sa na mňa nebo po celý deň mračilo, mne to to náladu navodenú touto vôňou nepokazí. Naopak, jej dážď svedčí. Rozvonia sa ešte viac, akoby tušila, že práve to človek v daždivé ráno potrebuje. Ak mám byť však úprimná, vážne uvažujem prikúpiť niektorú z ďalších noviniek, o ktorých si tiež prečítate v tomto článku.

Toaletná voda Givenchy Eclats Precieux

Poznám dámy, ktoré sa zdráhajú vyskúšať gurmánske parfumy, pretože im prídu príliš sladké a ťažké. Značka Givenchy im však hravo dokáže, že to tak nemusí byť. Tento rok nám priniesla veľmi štýlovú kvetinovú novinku so zaujímavým ovocným gurmánskym úvodom. Jej ružové srdiečko pozvalo do tanca hyacint a krásne sa dopĺňajú s pačuli a tonkovými bôbmi. To by bola ale tak trošku nuda, keby nám v prvých momentoch nenaservírovala to, čo si ráno veľmi rady doprajeme na raňajky – sladké pečivko a pohár citrusového džúsu. Podľa slov výrobcu ide o rebarborou ochutený cupcake, no mne viac tento úvod pripomína piškótový rebarborový koláč od tety alebo muffin. Ľahké raňajky. Rebarbora so svojimi jahodovými nuansami robí dokonalé letné ráno a to najlepšie? Ostáva a rozvoniava až do posledného dychu. Už len kvôli tomuto si vôňu Givenchy Eclats Precieux kúpim.

Jediná moja výhrada proti tejto toaletke je jej výdrž. Keďže ide o ľahkú vôňu, ktorá sa pôvodne mala predávať len v duty-free obchodoch na medzinárodných dopravných uzloch, rátajte s tým, že sa budete musieť počas dňa pár krát prestriekať. Ono je to aj logické – Givenchy Eclats Precieux nemá rušiť iných cestujúcich uvoľňovaním omamných výparov do vzduchu a ani veru nebude. Je vskutku decentná a jemná.

Elizabeth Arden Sunflowers Morning Gardens EdT

Pokiaľ sa Vám ráno predsa len „podarí“ prebudiť sa zachmúrená ako obloha pred búrkou, než by ste mali vrhať blesky, vezmite na seba niečo žlté a ovoňajte slnečnicu. Mám na mysli túto slnečnú a optimistickú vôňu Elizabeth Arden, ktorá vonia ako svieže letné ráno v záhrade kde už konečne tie slnečnice naozaj rastú. Predošlé vône v edícii Sunflowers o nich len básnili, novinka Sunflowers Morning Garden sa rozhodla priniesť sny a vízie do reality a zahnať všetky chmúry.

Sunflowers Morning Gardens je ako prebudenie do ostrého slnečného svetla, ktoré ráno prechádza cez medzierky žalúzii až musíte prižmúriť oči. Ale aj tak nazriete von. Hoci bola večer búrka, slabší jarný dážď zmyl kvietkom všetko blato z lístočkov, takže svieži pocit čistoty máte zaručený. Aj začiatok s kvetinami neroli, citrusovým ovocím, ríbezľami, stopou korenia a kvetov srdca je presne taký. Ako keby ste si práve umyli vlasy voňavým šampónom a vyjdete na balkón. V tomto momente mi vôňa pripomína parfum Burberry Brit Sheer. Sviežosť. Až kým sa naplno nerozvinú aj ostatné kráľovné záhrady – pivonky, ruže a to podstatné… slnečnice. Vaše vlasy šíria krásnu vôňu, ale Vy už začínate vnímať aj sladkú a trpko – horkú vôňu slnečnice. Môže za to zrejme práve ona, ale tiež neroli a cédrové drevo. Táto novinka má priemernú výdrž a nestojí ani len 14 EUR. Myslím, že sa ocitne na viacerých nákupných zoznamoch.

Elizabeth Arden Untold Eau Fraiche

Keď sa pozerám na edíciu Untold a zloženie, už tuším, čo ostalo nevypovedané a čo nám chce povedať novinka. Novinka Untold Eau Fraiche má s ostatnými vôňami spoločnú zeleň. Čo s nimi nezdieľa, je sladkosť. Úplne v poriadku. Nie každá dáma si potrebuje ráno osladiť kávu a v horúce letné ráno i vzduch okolo seba. Z kompozície zmizlo pačuli i kasia. Nahradili ich čajové lístky a citrusy (trošku prvoplánové riešenie dávať k bielemu čaju citrusy), kvôli čomu radím vôňu medzi typické letné parfumy, ktoré môžu niekoho zo začiatku nudiť, hoci na druhej strane perfektne schladia a osviežia. Pokiaľ nemáte čas ráno na sprchu, odporúčam túto vôňu. Preberie Vás. Ak ale hľadáte niečo harmonickejšie, vyčkajte a neodsudzujte ju len na základe prvých pár tónov. Pižmo sa potrebuje rozložiť, aby trošku vykuklo z toho drevitého základu, ukázalo jemný náznak sladkosti hrušky a oslabilo fréziový tón srdca, ktorý prekričal aj ostatné kvety. V začiatku trošku ostrá vôňa sa časom mení na harmonicky zosúladenú, ľúbivú a modernú zmes.

DKNY DKNY Women Summer 2016

Niekto obdivuje jabĺčka Donny Karan, ja zasa patrím k fanúšikom letných vôní Women Summer. Rok čo rok ma kompozície prekvapia, pretože v nich vždy nájdem minimálne jeden fascinujúci prvok, ktorý by som nečakala a ktorý dá vôni nový smer. Vlani to bola jedľová živica a kosatec. Nechápala som, prečo ten risk s púdrovkou na leto a máme to tu zas. Dámy, dávajte pozor na svojich chlapov (smiech). Dvetisícpätnástka bola nebezpečne sexy a dvetisícšestnástka tak isto.

Úvod DKNY Women Summer 2016 sa mi pravdu povediac nepáčil. Z papierika tiahlo niečo sladké a niečo citrusové. Citrónový sorbet, citrón, broskyňa… ako keď človek chodí každé ráno do toho istého baru na ten istý punč. Už len pridať papierový dáždniček… Znudene som odložila testovací papierik a svoje zápästie radšej ani neovoňala. Po chvíľke som však zacítila jemný závan ružičky a ešte nejaké iné ovocie. Myslela som, že to je moja Givenchy, ale omyl. To bol nový parfum DKNY Women Summer 2016, vážení. Pižmo sa rozležalo, broskyňové tóny nápoja Bellini  skrémovateli, z dna misy s punčom vyplávala na vrch fialka (môj obľúbený kvet) a kvet lekna celú kompozíciu orosil kvapkami vody, pretože je akvatický. Fantastický mix exotiky, tepla, zmyselnosti a ani stopa po gýčovitosti. Tak, ako sa mi novinka na začiatku nepáčila, tak som ju začala milovať. Dokonalý parfum na leto. Už viem, čo si želám na narodeniny.

Posledné 2 novinky DKNY z radu Be Delicious Electric

Objavili sa v jedno krásne jarné ráno a na území USA mali výborné ohlasy. Prečo som ich teda nepredstavila všetky medzi novými parfumami na jar? Dôvod je prostý. Na našom území sa dala zohnať len púdrová novinka DKNY Be Delicious Electric Loving Glow. V porovnaní s jej dvoma rovesníčkami však bola ona viac jarná ako letná, takže zbytok tria si to ani nemohol lepšie načasovať.

Tri "elektrické" a svieže novinky značky DKNY pre svieže ráno

svieže novinky značky DKNY pre svieže ráno (Bright Crush, Citrus Pulse a Loving Glow)

Novinky zotrvajú na Vašej pokožke priemerne dlhú dobu. Výdrž odhadujem na 4 – 6 hodín (podľa typu pokožky) a obidve majú v srdci dominantný tón exotického frangipani. Sú tu ale samozrejme aj nejaké odlišnosti.

DKNY Be Delicious Electric Citrus Pulse je najsladšou, ale stále nie cukríkovou vôňou v limitovanej edícii. Začína sa sladkým koktailom citrusových plodov, marakuje a nektárinky. Tóny frangipani zvyknú pridávať parfumom exotický finiš opaľovacieho mlieka, niečo mohol napovedať aj jazmín, no v tejto skladbe s pižmom, drevitom a benzoínom v základe kvety vôbec nedostali šancu vyniknúť. Kto chce svoje ráno začať autentickou vôňou ovocia bez stopy umelosti, tomu odporúčam túto. Závan kvetín je poskromný, ale vôňa výrazne ovocná až doslova šťavnatá.

Ak by som mala vôňu DKNY Be Delicious Electric Bright Crush k niečomu chutnému prirovnať, spomeniem si na želatínové cukríky posypané práškom s kyselinou citrónovou. To je maškrta. Najskôr Vás strasie, lebo sú šialene kyslé a ten prášok brániaci zlepovaniu cukríkov nemusí byť príjemný, no potom sa necháte unášať príjemnou sladkosťou a mixom ovocia. Vždy hádate, akú príchuť máte v ústach. Keď zjete celé vrecko, možno Vás bude smädiť, ale tá slasť za to stojí. Taký pocit mám aj z tejto novinky. Melón, bergamot, slivka, čierna ríbezľa… len jemne prisladené vanilkou. To je sľubný začiatok, ku ktorému sa pridá aj frangipanipivonka a drevitý základ. Viac kvetín, menej sladkosti. Údajne má patriť sebavedomým dámam, ktoré sa chcú cítiť slobodne. Ja by som dodala, že aj mladistvo a žensky. Mám za to, že obidve novinky si u mladších dám nájdu svoje miesto.

Novinky Elizabeth Arden sú kvetinovo – drevité parfumy so stopou ovocia pre romantické dámy. Novinka od Givenchy je veľmi netradičný a jemne gurmánsky kúsok s ovocím a kvetinami, ktorý nikdy neobťažuje. Veselé novinky DKNY už tradične patria do rodinky kvetinovo – ovocných vôní a vynikajú sviežosťou. Všetky sú niečím krásne. Otázka znie: Ktorá z nich bude robiť každé Vaše letné ráno krajším?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This