Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 21.6.2016 v Súťaže a akcie, Vône | Bez komentárov

Letné vône Frais Monde so zľavou

Letné vône Frais Monde so zľavou

Chcete vedieť, ktoré letné vône milujem a nesmú u mňa nikdy chýbať? Odpoveď je jasná. Najmilšie sú mi letné vône Frais Monde, pretože sú trvácne a autentické, čo sa o bežných parfumoch povedať nedá.

Akcia na letné vône Frais Monde

Oslava narodenín Frais Monde pokračuje. Obchod Elnino.sk špeciálne pre Vás vyberá krásne letné vône, na ktoré získate zľavu až 20%. Je len na Vás, či u Vás doma zakotví parfumovaný olej, alebo to bude o niečo ľahšia toaletná voda. Zľavy sa týkajú aj vôní mora a citrusového ovocia, ktoré som Vám predstavila (v článku Prísľub leta…)

Akcia platí do 27. 06. 2016 (23:59) alebo do vypredania zásob
a všetky vybrané zlacnené vône sú označené ikonkou „- 20%“.

Zľava na tieto parfumované oleje a ďalšie krásne letné vône ale nie je to jediné, čím Vás tieto krásne vône leta prekvapia.

Kvalita a výdrž na prvom mieste

Keby ste šli ovoniavať rad za radom fľaštičky, garantujem, že by sa Vám páčil obsah minimálne každej druhej či tretej. Platilo by to aj pre letné vône bežne dostupné v obchodoch? Dosť pochybujem. Mohli by ste ich ovoňať a vyskúšať desiatky a ak nájdete tri či štyri, budete radi.

Netvrdím, že komerčné a svetoznáme značky nedokážu vyrobiť vynikajúce letné vône. Božechráň! O čom by som potom písala? 🙂 Problémom je však ich zloženie. Letné parfumy pozostávajú obvykle zo sviežich tónov. Je to klasika, ktorá sa väčšine ľudí páči. no nie každému človeku takýto parfum sadne a aj mu dlho vydrží. Platí to špeciálne pre citrusové parfumy, pretože citrusové tóny majú nízku molekulárnu hmotnosť a tak sa z pokožky odparujú rýchlejšie.

Parfumovaný olej s rovnakými tónmi je iný prípad. Obsahuje nosič, ktorý podporuje prienik vonných tónov do pokožky, ale tiež ich chráni pred znehodnotením, rýchlym odparovaním a hydratuje pokožku. Na rozdiel od bežnej vône sa preto vôňa parfumovaného oleja podstatnejšie nemení a zotrváva po značne dlhšiu dobu. Medzi olejmi nájdete aj kompozične zložitejšie vône, no väčšina z nich pozostáva z 1 – 3 tónov, ktoré sú možno nie vždy 100% prírodné, ale sú autentické a nenachystajú Vám žiadne nepríjemné prekvapenie. Obsah fľaštičiek bude ubúdať oveľa pomalšie a ich akciová cena je len okolo 7 EUR.

Keby sa Vám žiadalo predsa len niečo ľahšie, Frais Monde ponúka tiež toaletné vody. Aj tie sú v akcii.

Perfektné letné vône

Aby som neostávala v teoretickej rovine, predstavím aspoň niektoré letné vône Frais Monde, ktoré si môžete kúpiť lacnejšie.

Letné vône Frais Monde Marhuľa a biele pižmo, Konvalinka a Bergamot

Letné vône Frais Monde Marhuľa a biele pižmo, Konvalinka a Bergamot

Medzi mojich favoritov patrí toaletná voda a parfumovaný olej Bergamot, ktoré patria k najpredávanejším. Plod bergamotu má, podobne ako limetka, vonkajšie zelené oplodie, ktoré nesie stopu zelene a drevitosti. Jeho biela časť šupky je typicky sladká a šťavnatá dužina má naopak sviežu kyslú chuť i vôňu. Už samotný bergamot je tak vo svojej podstate zaujímavou kompozíciou. Keď vyskúšate ten od Frais Monde, skonštatujete jediné – Bergamot vonia presne ako ozajstný bergamot. Vo fľaštičke i na pokožke.

Rovnaký prípad je konvalinková Frais Monde Lily Of The Valley. Milujem konvalinky. Vždy, keď idem okolo svojej skalky, musím si aspoň jednu odtrhnúť a privoňať. No konvalinka sa v bežných parfumoch mení v šialený bolehlav. Stráca sviežosť a pripomína voňavku babičiek, ktoré vždy sedávajú v kostole v prvom rade. Aby nemuseli citlivejšie osoby sadať do posledného radu, ľudia by mali oprobovať konvalinku od Frais Monde. To je tá svieža zeleň a jemná krása, na akú som zvyknutá.

Zachcelo sa Vám sladkej vône exotiky? Všetky pižmové vône Frais Monde sú veľmi sexy, ale z tých kombinovaných určite odporúčam vôňu Frais Monde Spa Fruit Apricot And White Musk. Ja mám vyskúšaný parfumovaný olej. Voňavá marhuľa sa pomiešala s vôňou pižma. Celok vytvára dojem detského oleja, ktorým by ste sa mohli navoňať a uľahnúť do postele. Taký je lahodný a tak nevinne pôsobí. Na pokožke ale vydrží celé hodiny a je to zrejme vynález nejakej čertice, ktorá chcela niekoho zviesť. Táto vôňa je naozaj očarujúca.

Vône Frais Monde Morušový hodváb, Morský vánok a Červená ruža

Vône Frais Monde Morušový hodváb, Morský vánok a Červená ruža

Z tých viaczložkových mi nedá nespomenúť Frais Monde Mulberry Silk, alebo Morušový hodváb. Možno ste sladučké a súčasne kyselkavé plody moruše nikdy nejedli, no po privoňaní Mulberry Silk ich budete chcieť okoštovať. Citrusové nuansy a teplé tóny korenia vytvárajú dojem ovocia dozretého na  slnku. Ucítite tiež sladké tóny vanilky a lístie (zelený a zemitý tón pačuli), ktoré oznamujú, že je čas na konzumáciu. Asi ste nevedeli, že listy sú potravou pre priadku morušovú, ktorá z ich vlákien potom vyrába hodváb. Celá táto vôňa je vlastne hodvábne jemná a príjemná.

Ak nie ste na ovocné ani kvetinové parfumy, potom otestujte, ako vonia morský vánok. Toaletná voda Frais Monde Sea Breeze nie je hurikán a ani svieži pasát, ale má svoju omamnú silu, pretože so sebou berie všetky vône z blízkych ostrovov. Tajomná vôňa diaľok, kam len Vaše oko dovidí, má pánsky švih, ale je aj ľahko sladká a rozhodne veľmi príťažlivá pre dámy.

Ako poslednú vyberám vôňu červených ruží pre romantičky a elegánky. Frais Monde Red Rose, alebo Červená ruža má v sebe všetky kvality lupienkov čajových ruží, len väčšiu silu i trvácnosť, ktorú okúsite, až keď lupienky podrvíte v dlaniach. Ruže sú totiž nádherné, no až uvoľnením všetkých vonných látok zakúsite, čoho sú schopné. Je v nich stále tá povestná čistota, ale tiež sila. Vôňa mi pripomína wellness. Ružový telový olej, bavlnený uterák, belosťou sa skvejúce plachty, na ktorých si spravíte pohodlie a vychutnávate masáž.  Ak milujete ruže, túto vôňu si zamilujete na prvé ovoňanie.

Mne sa z letných vôní páčia viaceré. Veľmi ma oslovila napríklad vôňa Turkish Delight, Leaves, ale tiež Cassis and White musk. Máte niektorú vytipovanú aj Vy?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This