Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 25.9.2014 v D - I, Dekoratívna kozmetika, Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Líčenie filmových hviezd a la Dermacol

Líčenie filmových hviezd a la Dermacol

Ak by sa nejaký slovenský vizážista pustil do celebrít na filmovom nebi a mal by si k tomu vziať nejaké dekoratívnu kozmetiku, ktorá nám je všetkým známa a nášmu srdcu blízka, je dosť možné, že by si na pomoc pribalil produkty českej značky Dermacol.

Možno o tom nemáte informácie, ale extrémne krycí mejkap s názvom Make-up Cover vznikol ako jeden z prvých krycích make-upov v Európe i vo svete. Jeho zloženie bolo pripravené v súlade s potrebami vizážistov vo Filmových štúdiách Barrandov v Prahe. Mejkap musel výborne kryť, ale tiež splývať s pleťou tak, aby nedokonalosti pleti objektív kamery nezvýraznil. To sa Demacolu evidentne podarilo, lebo sotva si niekto z nás spomína na nejaký český film, v ktorom by vystupovala nejaká krásna herečka s pupienkami na nose.

Značka Dermacol má naozaj veľmi blízko k filmu a sláva neostala len v Prahe. Mejkap pocestoval až do Hollywoodu. My ho dnes použijeme v jednoduchom líčení, ktoré nechá Vaše oči žiariť, ale dominantnou črtou aj tak budú Vaše pery.

Líčenie na deň i na večer podľa Elnino.sk

Líčenie na deň i na večer; Foto: Chiara Musiu (Unconditionally Christmas), modelka Silvia Schirinzi, update: Elnino.sk, zdroj: http://bit.ly/1mZVK2r

Čo na takéto dokonalé líčenie potrebujete?

Určite si nachystajte dobrú náladu. Len líčenie, na ktoré si vynahradíte čas a idete doňho s chuťou, sa podarí a bude hodné obdivu. Všetky ostatné produkty nájdete v e-shope Elnino.sk.

Dermacol produkty na líčenie dostupné na Elnino.sk

Dermacol produkty na líčenie – všetky dostupné na Elnino.sk

1. podklad pod make-up Satin Make-Up Base

2. mejkap 24h Control Make-Up

3. mejkap Make-Up Cover namiesto korektora

4. fixačný púder Invisible Fixing Powder

5. lícenka DUO blusher (01 alebo Vášmu tónu pleti zodpovedajúci odtieň)

6. očné tiene Moon Touch Mousse Eye Shadows (odtieň 10)

7. očné tiene Satin Duo Eye Shadows (odtieň 4)

8. rúž Longlasting Lipstick (odtieň 6)

9. riasenka Mascara Black Sensation

10. tekutá očná linka Liquid Dipliner

Všetky produkty pre toto líčenie nájdete na Elnino.sk

Ako na to:

Na dobre vyčistenú pleť naneste svoj denný krém a naň naneste jemnými pohybmi prstov priehľadnú bázu Satin Make-up Base (1). Najviac pozornosti doprajte partiám, kde sa mejkap najrýchlejšie stráca, teda čelu a okoliu úst. Ak máte vrásky, určite nevynechajte ani okolie očí. Primer vyplní vrásky a drobné nerovnosti. Neminiete zbytočne veľa mejkapu a tiež predĺžite trvácnosť líčenia.

Pre zjednotenie pleti natrite na celý povrch tváre mejkap 24h Control Make-up (2). Tento produkt obsahuje koenzým Q10, ktorý kontúram pleti dodáva pevnosť a elasticitu. Pracovať môžete hubkou, štetcom, alebo aj prstami. Pokožka bude vyzerať prirodzene a Vy oddýchnuto. Pokiaľ má Vaša pokožka od dokonalosti ďaleko a z času na čas na nej niečo „vykvitne“, bude dobré zamaskovať tieto nedostatky mejkapom, ktorý sme spomínali v úvode článku. Mejkap Make-Up Cover (3) sa predáva v naozaj širokej paletke odtieňov. Na bežné líčenie sa veľmi nehodí, pretože on je viac určený pre kamery a spolu s ním by ste museli k prirodzenému vzhľadu použiť ešte iné produkty, zato ako korektor je na nezaplatenie. Znesie úplne všetko, vydrží veľmi dlho a jeho vysoko-profesionálny krycí efekt uvíta každá žena.

Celé líčenie, zafixujte transparentným púdrom s obsahom vzácnych pigmentov Invisible Fixing Powder (4), ktorý je ľahší než pierko. Nielenže zmatní Vašu pleť, ale tiež predĺži potešenie z dokonalého mejkapu.

K dokonalosti už chýba len lícenka. Lícenka DUO blusher (5) nechá Vaše líčka vyzerať zdravo červeno, alebo ju použijete vo funkcii bronzera a budete pôsobiť opálene. Zlaďte ju s rúžom, alebo použite hnedší odtieň, no oba odtiene oboch produktov sa snažte vybrať s rešpektom k Vášmu farebnému podtónu pleti.

Až pôjdete líčiť oči, odporúčame naniesť trošku fixačného púdru aj pod oči. V prípade, že by Vám pár zrniečok z očného tieňa padlo na líce, bez problémov ho oprášite štetcom a nezostanete špinavá. Horné viečka takmer až k obočiu natrite béžovým tieňom z paletky Satin Duo Eye Shadows (6) a na vonkajší kútik aplikujte tmavšiu hnedú. Spodné viečko orámujte hnedým tieňom namiesto linky. Tesne pod obočie aplikujte zlatistý tieň Moon Touch (7) v tenučkej vrstve a nechajte vrstvy splynúť. Pokiaľ by sa Vám zdal až príliš trblietavý, môžete ho poprášiť fixačným púdrom. Tým sa jeho efekt zmierní.

Potom príde na rad tenká linka, ktorú však nerobte príliš nápadnú ani širokú. Ideálnym produktom bude Liquid Dipliner (10), pretože má tenký aplikátor. Korunou líčenia očí je riasenka v dramaticky čiernej farbe Mascara Black Sensation (9).

Na záver natrite pery rúžom. Vrelo odporúčame rúž Longlasting Lipstick (8). Zjemní pokožku pier a a perách je celkom trvácny. Ak by ste však predsa chceli predĺžiť jeho krásny efekt, doprajte perám dve vrstvy, medzi ktorými ich poprášite fixačným púdrom. Púder je naozaj univerzálnym pomocníkom a nemal by chýbať v žiadnej kozmetickej výbave.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This