Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 7.10.2014 v Dekoratívna kozmetika, Mejkap, Poradňa | Bez komentárov

Líčenie vo farbách jesene

Líčenie vo farbách jesene

Inšpirujte sa prírodou okolo nás a oživte líčenie troškou farby. Nepotrebujete k tomu nič extra. Stačí paleta pestrých či tlmenejších farieb a môžete vyzerať ako modelka. Dnes sme pre Vás nachystali zaujímavé tipy na jednoduché líčenie. Tak sa pohodlne usaďte a pozrite, ako jednoducho to ide.

Nahé líčenie a la divá žienka

Tvár akoby nenalíčená nikdy nevyjde z módy, pretože vyzdvihuje Vašu prirodzenú krásu. Lenže ako sa kedysi vyjadril Calvin Klein: „Najlepšou vecou je vyzerať prirodzene, ale k tomu treba mejkap, aby ste vyzerali prirodzene.“ Takže do zbroje a poďme maľovať.

Najdôležitejšia bude žiarivá pleť. Nezabudnite ju teda nakrémovať svojim denným krémom a pokiaľ ste tou šťastnou ženou, ktorá mejkap nepotrebuje, siahnite po trblietavých púdroch zo setu Elizabeth Arden. Celé viečko (pohyblivé i nepohyblivé) poprášte sypkým púdrom. Ak máte studený podtón pleti, vezmite si ružovo-zlatý, ak máte bližšie k broskyňovej alebo marhuľovej pleti, vhodnejší bude zlatý alebo bronzový. Vnútorný kútik zvýraznite svetlým očným tieňom z paletky – opäť podľa podtónu pleti – a rozotrite ho dostratena. Tým istým tieňom namaľujte jemnú spodnú očnú linku a očný záhyb obtiahnite buď hnedým alebo béžovým odtieňom. Vznikne tým akcent. Ak chcete výrazné riasy, pomôžte si riasenkou, ale nie je to bezpodmienečne nutné.

Lícne kosti, až ku spánkom, taktiež osviežte trblietavým púdrom, alebo môžete použiť aj tvárenku. Pozor, púder nerozotierajte prstami. Použite kozmetický štetec. Záver bude jemný rúž. Ten naopak môžete natierať aj prstami, aby ste vhodne regulovali množstvo farby. Pery majú vyzerať ako nenalíčené, rozhodne musia mať nejakú farbu, len jej nedávajte priveľa.

Set Eight Hour Beauty Color Collection od Elizabeth Arden je dostupný na Elnino.sk

Ružový rozmar – výrazné líčenie očí a nude pery

Osmeľte sa! Odvážte sa. Veď kto sa bojí, ten nesmie do lesa. Vyskúšajte dávku extravagancie a hypnotizujte mužov zmyselným pohľadom. Výrazný ružovo-červeno-bordový tieň rozotrite na celé pohyblivé viečko. Pre pridanie dramatického momentu oblúk pod obočím môžete ešte zvýrazniť svetlejším odtieňom ružovej a ak sa na to necítite, môže byť aj strieborná farba z paletky. Pokiaľ by sa Vám žiadalo aj trošku lesku, kvapnite na ukazováčik trošku lesku a pretrite ním nalíčené oko. Pozor, v žiadnom prípade na viečka prstom netlačte a nedávajte ani toho lesku príliš veľa. Potom svoje kukadlá odspodu orámujte veselou ružovou linkou v ružovej farbe a na horné viečko príde tenšia linka v čiernej farbe.

Obočie musí vyzerať ako lusk. Pokiaľ potrebuje korekciu, môžete ho jemne prebehnúť ceruzkou, alebo riasenkou a nezabudnite leskom na pery poláskať aj svoje pery.

Chcete pôsobiť dravo a súčasne nežne? Zabudnite na mejkap. Úplne Vám postačí kompaktný púder a farba na líčka. Oboje máte v kazetke od Elizabeth Arden.

Kazeta Red Door Beauty Box od Elizabeth Arden je dostupná na Elnino.sk

Dymové signály – líčenie zvýrazňujúce pohľad

Zdá sa, že dymové líčenie, vďaka ktorému Vaše oči šelmy nikto neprehliadne. má viac ako sedem životov. Je a stále bude v móde. Bolo zvykom, že sa naň používala len čierna, ale medzičasom stratila svoj monopol a dnes je dovolené všetko, aj hnedá a šedá.

Najtmavšia hnedá farba z paletky dá očiam žiadaný rockový nános, ale tiež spraví pekný lesk a dodá zmierlivý hrejivý tón. Najskôr orámujte svoje očné viečka tmavou farbou, ktorá je určená síce na obočie, ale urobí peknú dymovú clonu. Potom pohyblivé viečko prebehnite tmavým hnedým tieňom z paletky a smerom k obočiu pokračujte so svetlejšími tieňmi. S pomocou aplikátora sa vynasnažte vytieňovať oči tak, aby sa farby spojili. Tesne k riasam potom naneste očnú linku.

Súčasťou dokonalého vzhľadu bude obočie. To v žiadnom prípade nesmie ostať vynechané. Upravte jeho tvar pribalenou pinzetkou a farbivom na obočie potom zvýraznite jeho línie. Riasy vytočte a nadvihnite riasenkou.

Pery môžete, ale tiež nemusíte nafarbiť rúžom. Bývavalo dobrým zvykom k dymovému líčeniu očí kombinovať menej výrazné líčenie pier. ale pri tejto jemnejšej hnedej je dovolené všetko. Od značky Christian Dior by sme odporúčali rúž Addict Lipstick, ale ak máte nejaký iný, ktorý sa Vám hodí viac, pokojne použite aj ten. Alebo si pery pretrite leskom. Všetko potrebné, s výnimkou rúžu, nájdete v kazetke značky Christian Dior.

Kazeta Christian Dior Eye Designer Makeup Palette je dostupná na Elnino.sk

Vo všetkých troch prípadoch šlo o líčenie, ktoré s troškou snahy zvládnete. Inšpirovali sme Vás? My veríme, že áno.

[Total: 1    Average: 3/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This