Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 8.1.2019 v Novinky, Poradňa, Vône | Bez komentárov

Living Coral, nová farba Pantone a hit roka 2019

Living Coral, nová farba Pantone a hit roka 2019

Po módnej fialovej preberá trón korálový odtieň Living Coral, ktorý zvolil inštitút Pantone za novú farbu roka 2019. Nový sýty odtieň bude výrazne ovplyvňovať bytový dizajn, módu i beauty sféru. Bude Vám pasovať?

Zaraďte farbičku Living Coral do života

Farba roka každoročne volená inštitútom Pantone je nositeľkou a odrazom aktuálnych módnych a dizajnových trendov. Symbolizuje však i dianie v kultúre či náladu spoločnosti. Jej výber nemôžeme nazvať náhodným. Je vždy výsledkom poctivej a dlhodobej analýzy trendov, cestovania expertov po svete, kde hľadajú rôzne farebné kombinácie, ktoré by mohli určiť smer v blízkej budúcnosti. Po vlaňajšej duchovnej, mystickej až jemne melancholickej fialovej ovládne svet farba pozitívneho myslenia, optimizmu a prirodzenej radosti zo života. Odtieň sa nazýva 16-1546 Living Coral.

Novou farbou vo vedení je korálová farbička typická pre morské útesy skryté pod morskou hladinou, o ktorej už na tomto blogu kedysi bola reč (viď článok). Podľa mojej mienky sa totiž rúž v tomto odtieni hodí každej žene. Za svojimi slovami si stojím a tento rok sa o pravdivosti môjho tvrdenia budete môcť presvedčiť aj na vlastnej koži. Korálová farba Living Coral je hitom roka 2019 a pre svoju dynamickú náturu oživí každý mejkap, obydlie, šatník a ak chcete, tak i kuchyňu.

Výnimkou nebudú ani parfumy. Keby sme sa pozornejšie rozhliadli, už teraz by sme našli parfumy, ktoré v duchu farby roka 2019 Living Coral šíria energiu optimizmus. Mne sa okamžite pred očami vynorila dámska vôňa Valentina Blush, Bvlgari Omnia Coral a ikona Chanel Coco Mademoiselle.

Korálová bude všade okolo nás. Už čoskoro môžeme očakávať zástupy nových odtieňov lakov na nechty a rúžov, módnych doplnkov a odevov. Farbou Living Coral žijú i sociálne siete, kde sa už teraz objavujú rady, ako čo najlepšie zakomponovať korálovú farbu do života. I keď…

Koľko korálovej znesiete?

Living Coral je farba nádherná, teplá a dobre kombinovateľná, no ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. Ani pohľad na obzor a podmorský svet by tak nelahodil oku, keby práve tento jediný odtieň prebil všetky ostatné. Ako uvidíte na ďalšom obrázku, takým rúžom alebo lakom na nechty naozaj nemáte čo pokaziť.  Kúpte si rúž a zažiarte ako hviezda. Obliecť sa však od hlavy po päty do korálovej naozaj nemusí byť dobrý nápad.  Aj s jej kombináciami musíte narábať opatrne.

Chladné i teplé typy

Korálový odtieň Living Coral by sme mohli opísať ako jemne oranžovú farbu so zlatistým podtónom. Logicky by ste nečakali, že bude pasovať chladným typom s ružovým podtónom pokožky, no opak je pravdou. Po korálovej môže siahnuť aj vyslovene chladný zimný a letný typ, ak tým nepôjde proti svojej vlastnej farebnosti.

Dámy s blond vlasmi a očami v chladných farbách by mali korálovú určite doplniť chladnejšími pastelovými farbičkami (viď obrázok ženy v pravom hornom rohu) alebo nejakým neutrálnym odtieňom. Zimné typy budú najlepšie harmonizovať, ak korálovú podporia čistými studenými alebo neutrálnymi tónmi. Zvlášť pozor by si mali dať dámy chladného zimného typu, čiže popolavo tmavé / strieborné vlasy, svetlé oči a svetlá pleť (pravý dolný roh). Pre vás pripadá korálová farba do úvahy len ako doplnková a na malej ploche. Už k nej nedávajte žiadnu inú výraznú farbu.

Jarným i jesenným typom, čiže dámam s teplým tónom vlasov, pokožky i očí je korálový odtieň ako vyrobený na mieru. Ak ste ale červenovláska, buďte taktiež opatrná. Farba je až príliš blízka odtieňu vlasov a preto nesmie prevládať v žiadnom outfite, najmä nie v blízkosti tváre. Už by ste to prestrelili. Korálové tričko alebo šaty preto zlaďte so svetríkom, bolerskom alebo kabátikom v inej vhodnej farbe. Najlepšie bude čosi do zelena alebo neutrálne hnedé.

Patríte medzi typy v druhom stĺpci, ktoré musia byť obozretné? Žiadne obavy. Doma si korálovú užite v zariadení domácnosti, vonku využite naplno silu módnych doplnkov a dekoratívnej kozmetiky! Taký lak na nechty, trendy lícenka alebo výrazný koralový rúž vôbec nebude na zahodenie. A pár elegantných lodičiek, opasok či kabelku určite tiež vynosíte, nie?

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This