Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 21.4.2015 v Dámske vône, Vône | Bez komentárov

Mama a jej vôňa, ako si ju pamätáme

Mama a jej vôňa, ako si ju pamätáme

Mama je len jedna a jej nehynúcu lásku možno stvárniť mnohými spôsobmi, ktoré sa nám vryjú do srdca. Spomíname si na jej slová, čo urobila, ako sa tvárila, no pripomínať nám ju môže i vôňa.

Ako vonia mama

Každá mama je jedinečná. Veľa o nej vypovedá to, ako sa vie postarať o svoje deti, niečo napovie hobby, ale taktiež jej vôňa vie toho prezradiť dosť.  Aj mamy predsa používajú parfumy. A predsa existujú univerzálne vône, ktoré Vám mamu pripomenú bez ohľadu na to, či je mama športovkyňa, najlepšia kuchárka na svete a gurmánka, vášnivá cestovateľka alebo romantická osoba sťa víla z rozprávky. Sú to vône kvetov. Poznáte to. Zacítite orgován a v pamäti sa Vám vynorí mama s kyticou a vázou. Neraz ste jej doniesli kvietky, aby ste ju potešili. Len tak mimochodom, už čoskoro budeme mať ďalšiu príležitosť doniesť jej na deň matiek malý darček alebo kytičku. Keďže máme jar a všetko nám pomaly rozkvitá, predstavím Vám dve vône, ktoré Vám mamu pripomenú. Tieto vône Guerlain a Lanvin totiž presne vystihujú to, čo pre nás mama znamená.

Mama ako symbol pomoci

Obliecť sa dokáže aj malé dieťa,no koľkým z nás aj v neskoršom veku padlo vhod, keď mama namiesto nás siahla do skrine a vybrala odev? Či už bola mamička znalkyňou módneho štýlu, alebo sa len snažila niečo narýchlo skombinovať, boli sme šťastní, že toto rozhodnutie spravila ona sama. Mamy to vždy urobia rady a teší ich, keď môžu svojmu milovanému drobčekovi pomôcť. A je jedno, že ten „drobček“ už dávno presahuje výšku svojich rodičov. Prvý deň v škole, rodinná oslava, zápis do hudobnej školy, svadba dobrého priateľa či priateľky, prvé rande,… prežívajú to a sú a nás neskutočne hrdé. Rovnako značka Lanvin sa vynasnažila pretaviť túto hrdosť do vône a dať svojim parfumom presne taký vzhľad. Na väčšine flakónov je vyobrazená matka s dcérou. Údajne jej pomáha chystať sa na jej prvý ples.

Lanvin Eclat d’Arpège

Mama a vôňa Lanvin Eclat D´Arpege od Elnino.sk

Mama a vôňa ako pomoc – Lanvin Eclat D´Arpege EdP

Aj v našich končinách zažívajú dievčatá momenty, kedy majú možnosť stať sa na chvíľu princeznou a obliecť si romantické šaty. No navliecť sa do nich nie je práve ľahké. Možno i Vám mama pomáhala pri obliekaní a aby ste sa cítili ešte lepšie, navoňala Vás svojou voňavkou, alebo Vám dokonca nejakú kolínsku vodu kúpila. Každá matka rada vidí svoju dcérku rozkvitnúť do krásy a dámska vôňa Eclat d’Arpège je presne tým príkladom parfumu, ktorý mamy rady nosia i kupujú.

Maximálne nekonfliktná, príjemná, svieža, ľahká vôňa pre dcérky, mamičky i babičky – Eclat d’Arpège nepozná vekové hranice. Jej sviežosť nikdy nikoho neomrzí a to podstatné je, že hoci hlavnú úlohu dostali kvety, nikdy sa nezvrhne na nič sladkého. Iné omamné kvetinové vône by raz dva spôsobili hlavybôľ, ale táto nie. Svieži zelený orgován sa mieša s horkasto-kyselkavými lístkami sicílskeho citrónovníka. V tejto kombinácii vyznieva úvod skôr ľahko a citrusovo, tak trošku ovocne. Zahalí Vás do ľahkého obláčika. Po chvíli sa pridajú tóny zeleného čaju, ktoré ruka v ruke prichádzajú s elegantnými kvetmi broskyne a pivónie. Vtedy už spoľahlivo viete, že ide o kvetinovo – ovocný parfum s jasnou dominanciou kvetov a čerstvej zelene. Je presne ako mama – tá dobrá víla, čo Vás z obyčajných šiat odela do šiat hodných princeznej. Alebo ako jar vo fľaštičke, ktorá Vás nechá rozkvitnúť.

Vôňu Eclat d’Arpège zakúpite v parfumérii Elnino.sk ako parfumovanú vodu v objeme 30, 50 a 100ml. K dispozícii sú aj darčekové sety. Kliknite.

Bezpečie, aké poskytne len mama

Keď príde búrka alebo silný vietor či dážď, pre dieťa je to strach a hrôza. Zdrapia mamu za ruku, pritisnú sa k nej a zaraz sa cítia lepšie. Určite sa Vám to s mamou aspoň raz stalo, že ste spoločne museli ste upaľovať, čo Vám len nohy stačili. Mama však dáva pocit istoty a dieťa vie, že s ňou mu nič nehrozí. Niektoré mamy sú navyše veľmi múdre. Minulé leto som počula matku, ako svojej ustráchanej ratolesti v altánku v parku vysvetľovala, že dážď prišiel len preto, aby všetky kvietky a trávičku poumýval. Presne tak, ako to veľké auto, čo hučí a umýva podlahu v obchode a všetko po ňom vonia čistotou. Dieťa tak pokojne prečkalo búrku. Pokiaľ si z detstva vybavujete veselé preskakovanie kaluží a čisté tóny kvetín, ktoré sa po daždi otvorili, rozžiarili a rozvoňali ešte viac, vôňa Guerlain Idylle bude určite veľmi blízka Vášmu srdcu.

Guerlain Idylle

Idylka s mamou Guerlain Idylle EdP na Elnino.sk

Idylka s mamou a Guerlain Idylle EdP

Dámska vôňa Guerlain Idylle predstavuje prírodu dôsledne umytú dažďom. Maliny v ňom akoby ešte viac dozreli a v ich vnútri je toľko šťavy, že majú problém udržať sa na vetvičkách. Ale v parfume Idylle zrejme ostali vcelku a dali mu len svoju vôňu, nie sladkosť ani kyslosť. V žiadnom prípade by ste o ňom nepovedali, že je ovocný. Mraky sú preč, všetko je bezpečné, dokonca aj maliny.

Kvety pivonky, frézie a ľalie majú doširoka otvorené kalichy. Prijali z oblohy všetku sviežosť. Vôňa zelene vyniká a ony tak nemajú moc prebiť kvetinové srdce. Po tomto „čajovom“ úvode si na čisto kvetinové tóny srdca chvíľku počkáte, no oplatí sa. Konvalinky postriebrené dažďovými kvapkami odrážajú lúče slnka a voňajú ešte o čosi sladšie. Ruža a jazmín spočiatku stále pôsobia chladivo, no než za sebou zavriete vchodové dvere a vyjdete von, strasú nadbytočné kvapky vody a vezmú si len toľko, aby s nimi získali novú energiu a neskôr Vás zahrejú. Vôňa pôsobí ako mama, ktorá je s Vami v správny čas na správnom mieste. Po ľadovej spŕške sa ocitnete v hrejivom objatí. Kvetinová vôňa Idylle nie je sofistikovaná, no určite ju ocení moderná a spontánna dáma, ktorá sa nebojí starnutia. Parfum Idylle má totiž vlastnosti matky. Vek dámy, ktorá ho nosí, nehrá rolu, vnímate len to dobré a starostlivé srdce, vďaka ktorému sa cítite sebaisto a bezpečne, ako by na Vás stále dozerala.

Vôňu Guerlain Idylle zakúpite v parfumérii Elnino.sk ako toaletnú i parfumovanú vodu v objeme 35, 50 a 100ml. V predaji tiež darčkové sety. Stačí kliknúť.

Parfumom, ako sú tieto, sa poteší každá mama. Ak sa Vám tieto nápady na darčeky páčia, zdieľajte článok a dajte aj svojim priateľom tipy. Určite Vám budú vďační.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This