Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 26.6.2019 v Poradňa, vlasy a nechty, Vône | Bez komentárov

Manikúra ako zo salónu – geniálne triky, ktoré jej predĺžia trvácnosť

Manikúra ako zo salónu – geniálne triky, ktoré jej predĺžia trvácnosť

Spravte potrebné opatrenia, aby vaša manikúra vydržala perfektná celé dni, alebo dokonca rovno celý dovolenkový týždeň. Že je to nemožné a bez lakov nevycestujete? Naučte sa triky profesionálov.

Poznáte to. Chytíte uško kabelky, zadrapnete nechtom o odev, zaryjete nechtom do nejakého materiálu a kúsok farebného laku je okamžite v ťahu. Tak ste si dali záležať a celá vaša snaha vyšla nazmar. Než začnete obviňovať svoj lak a zháňať nové laky na nechty, radšej venujte svoje úsilie samotnému procesu. Aj tá najlacnejšia manikúra môže vydržať dlho. Stačí vedieť, ako na to.

Aby manikúra vydržala minimálne týždeň

Manikúra nechtov na rukách a na nohách sa v ničom zásadnom nelíši. Pripravte svoje nôžky na leto – spravte si pedikúru – a pustite sa do toho. Všetci vieme, čo nám k tomu treba. Keď sa o nechty vzorne staráme, laky, nožničky, klieštiky, pilníčky a drievka na zatláčanie nechtovej kožičky sú už snáď našou povinnou výbavou. Podstatný je postup, tak poďme na to.

1. Dôsledne očistené nechty

Kým začnete lakovať, uistite sa, že sú nechty zbavené predošlého laku a suché. To znamená, že nebude na nich žiadny film po odlakovači ani stopy po olejoch (napríklad z krémov na ruky). Treba ruky dôsledne umyť, nechať dobre vysušiť, dať nechtom nejaký čas (aspoň 15 minút) a až potom začať.

2. Nulová vlhkosť

V salónoch vám zvyknú prsty namáčať, aby z nich zmyli prípadné nečistoty, zmäkčili kožičku a spríjemnili ošetrenie. Potom vám nechty nalakujú. Doma to ale nepraktikujte. Ani si nelakujte nechty bezprostredne po kúpeli či sprche. Vodou nasiaknuté nechty majú väčší objem. Keď sa po osušení a nalakovaní vrátia do pôvodnej veľkosti, lak pôjde dolu. Ak vás zatláčanie kožičky bolí, nezmäkčujte ju vodou. Siahnite po profi prípravkoch. Oplatí sa tiež preventívne používať produkty ako balzamy a krémy. Starostlivosť na nechty a nechtovú kožičku hrá vo výdrži manikúry dôležitú rolu.

3. Podkladom nemôže byť hocičo

Nepodceňujte podklad. Dobrým podkladom nie je akýkoľvek bezfarebný či jemný lak na nechty, ktorý má zabrániť nechtu, aby sa od laku zafarbil. Laky špeciálne určené ako podkladové, tzv. Base coats, dokážu nechty posilňovať a farebné laky na seba doslova prichytiť.

4. Presné ťahy až na hranu

Venujte pozornosť pri nanášaní podkladového a akéhokoľvek laku. Aj keď je podklad bezfarebný, nemal by sa dostať až na nechtovú kožičku. Po nanesení farebného laku na takýto podklad to bude vaše najslabšie miesto. Vrstva odíde nielen z kože, ale so sebou vezme aj časť laku z nechtov. A dám vám ešte jednu radu. Všetky laky nanášajte nielen plošne, ale aj na hranu nechtu. Aký to má význam? Laky vytvoria jednoliatu 3-D vrstvu a manikúra sa vám nezačne hneď lúpať od končekov.

5. Žiadne potriasanie

Po prečítaní tejto rady už nikdy lakom nezatrasiete. Samozrejme, je v ňom guľôčka a chcete ho dobre premiešať. Normálna vec. Ale potriasaním do strán v ňom akurát narobíte bublinky. Radšej fľaštičku vezmite medzi dlane, alebo ju položte na stehno a dlaňou rolujte.

6. Trpezlivosť ruže prináša

Niektoré laky sú super pigmentované a kryjú už v jedinej vrstve. Iné žiaľ nie. Napriek tomu odolajte chuti aplikovať silnejší nános. Hrubá vrstva nielen dlho schne, ale tiež sa expresne zlúpne. Oveľa rýchlejšie než dve tenké vrstvy, ktoré pekne necháte po jednej vytvrdnúť.

7. Manikúra potrebuje trvácne krytie

Po nalakovaní je na rade krycí lak, tzv. Top Coat. Väčšina z nás si dá jednu vrstvu a dosť. On ale po pár dňoch stratí svoj lesk, zmatnie a to už nie je ono. Už ste mali niekedy na nechtoch matný lak? Potom viete, že tie sa zlúpnu oveľa rýchlejšie než tie lesklé. Keď po dvoch či troch dňoch zaznamenáte zmenu, vezmite top coat a opakovane si ním nechty pretrite.

8. Nechtový olej s vitamínom E

Na každom druhom blogu zameranom na nechtový dizajn vidíte, že sa blogerkám leskne koža. Je to preto, lebo po lakovaní aplikujú nechtový olej. Nebojte sa, dobre vytvdnutý lak to nijako neoslabí. Olej iba pomáha pokožke a nechtom, aby nestrácali flexibilitu. Keď nabudúce zadrapnete nechtom o svoje rifle, maximálne sa ohne, ale nepraskne ani sa nerozštiepi. Olej s vitamínom E by mala mať doma každá parádnica.

Zdedili ste po svojich predkoch veľmi krehké nechty, alebo trpíte ochorením, ktoré sa podpisuje aj na kráse vašich nechtov? Úplne vám rozumiem. Tiež s kvalitou nechtov občas bojujem. Preto je moja manikúra poistená nielen dodržiavaním týchto trikov, ale je tu ešte jeden navyše. Gélová manikúra. Robím si ju doma sama a bez použitia UV lampy. Odskúšané mám gélové laky Sally Hansen Miracle Gel (písala som o nich i v článku) a najnovšie používam i laky BOURJOIS Paris La Laque Gel.

Aké farby sú momentálne v móde? Toto leto fandí pestrosti. Červený lak prirodzene nikdy nebude out. Môžete mať doma aj 10 odtieňov červenej.

Chybu nespravíte ani s lakom vo farbe pastelovej ružovej, nude odtieni či s tónmi karamelu.  Moderná je i farba čerešne, fuksiová, odtiene žltej (zlatožltá, farba kurkumy a manga), kráľovská modrá a samozrejme nesmie chýbať kráľovná tohto roku – korálová Living Coral.

Čo ďalšie môže spôsobiť, že vaša manikúra nevydrží? Okrem neopatrného krájania potravín, otvárania plechoviek, zipsov a nechtov v puse už nepoznám nič, čo by mohlo lak na nechtoch poškodiť. Stačí, aby ste si lakovali nechty s rozumom a dobre sa o ne starali. Budú vyzerať výborne a vy si ušetríte námahu, čas i peniaze.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This