Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 2.4.2015 v Poradňa, Styling | Bez komentárov

Manuál: Ako prežiť Veľkú noc (a nezblázniť sa)

Manuál: Ako prežiť Veľkú noc (a nezblázniť sa)

Veľkej noci sa zástupkyne nežného pohlavia obávajú z rôznych dôvodov, no asi najväčším strašiakom je Veľkonočný pondelok, preto by Vám mohol prísť vhod tento manuál pre šikovné dámy. Už žiadny stres.

Tradície vs. moderná doba

Iný kraj, iný mrav, no šibačka a oblievačka zatiaľ z módy nevyšla. Niektorí muži si berú prikázanie otcov – zachovať slovanské zvyky – k srdcu, iní vnímajú Veľkú noc ako možnosť zabaviť sa. A podaktorí možno používajú sviatok ako nástroj pomsty. Zlejú tú protivnú susedu od hlavy po päty, vypráskajú ju korbáčom a hneď sa im večer lepšie zaspáva (smiech).

Manuál šikovnej dámy krok za krokom

Čo sviatky znamenajú pre dámy? Pre tie, ktoré si vedia všetko zariadiť a ktoré majú vo svojom kruhu len a len slušných ľudí, je to pohoda. Tie ostatné len s hrôzou odpočítavajú dni a želajú si, aby bola Veľká noc – hlavne všetok tej lomoz okolo nej – skoro za nami. Takže ako sa z veľkej noci nezblázniť? Prečítajte si tento manuál.

1. Domáce práce

Kde je povedané, že musí byť všetko na Vás? Skúste zadeliť prípravné práce  aj medzi ostatných členov rodiny. A ak sa chystáte stráviť sviatky v kruhu priateľov, rozdeľte si úlohy priamo s priateľmi. Jeden bude piecť, druhý umyje okná, tretí povysáva a všetko vyumýva, niekoho vypravíte na veľkonočný nákup potrebných surovín… Pokiaľ práve Vám pripadne na starosť upratovanie, nezabudnite sa postarať o svoje ruky a nechty. Dobrý krém na ruky je nutnosť, prípadné problémy so štiepením namáhaných nechtov zažehná správna starostlivosť, o ktorej som písala v tomto článku o zdraví pre Vaše nechty. A keby aj plán A zlyhal, situáciu zachráni dobrý lak na nechty.

Akcia na laky na nechty na Elnino.sk trvá do 6. 4. 2015 (23:59 hod.) alebo do vypredania zásob

Akcia na Elnino.sk trvá do 6. 4. 2015 (23:59 hod.) alebo do vypredania zásob, kliknite na obrázok pre tú parádnu ponuku

2. Preč s nepríjemným potom

Je to tak, či už si starostlivosť o domácnosť, zábavu a veľkonočné menu rozdelíte alebo nie, poriadne sa zapotíte. Aby Vaša telesná vôňa neprezrádzala Vašu nervozitu, zabezpečte si dobrý dezodorant alebo antiperspirant. Deo prípravky Nivea boli presne na takéto situácie prispôsobené a udržia Vaše podpazušie v suchu po celý čas. Ich výhodou je jemná a nekonfliktná vôňa, ktorá neprebije ani Váš parfum. Aj keď doma určite nejaké máte, musela som ich spomenúť, lebo manuál šikovnej dámy by bez nich nebol kompletný.

Nivea antiperspiranty a dezodoranty

Nivea antiperspiranty so 48 hodinovým účinkom aj proti stresu aj na čierne či biele oblečenie

3. Odolná voči oblievaniu i šibaniu

Keď otvoríte dvere a rovno Vás v nich privíta niekto s nádobou plnou vody, ktorej obsah skončí na Vašom tele, už dopredu by ste mali byť pripravená. Manuál šikovnej dámy elegantnej za každú cenu káže vstať čo najskôr, nech Vás nemusia oblievať v pyžame. To naozaj nie je dôstojné. Vyhýbajte sa tiež legínam i inému tesnému oblečeniu zo syntetiky. Lepšie je niečo voľnejšie a z prírodných materiálov. Aj keď tesné oblečenie za každých okolností drží svoj tvar, rany od korbáča na ňom bolia viac.

Čo by to bol za manuál, keby som neporadila aj psychologické ťahy a triky? Ak sa už chcete za každú cenu namaľovať, skúste na chlapov taktiku. Vyzývavé dračice  a samice výrazným líčením oni šibú a oblievajú veľmi radi. Je to pre nich výzva do lovu alebo kvázi skrotenia drsnej dámy. Ak sa namaľujete jemne a decentne ako dáma či mamina malých detí, mohli by mať viac rešpektu k Vám. Ak to bude nutné, inak to nepôjde a naozaj z duše nenávidíte oblievačku, privítajte ich hoci i s vreckovkou pri nose a predstieraním nádchy. Naozaj si zaslúžite ľudské zaobchádzanie aj bez ľadovej vody z potoka.

Pre „strýčka Príhodu“ a oblievačov, ktorí sa odradiť nenechajú, nezabudnite na dekoratívnu kozmetiku, ktorá je vodeodolná. Na Elnino.sk je dekoratívna kozmetika ako doma. Stačí, keď do políčka pre vyhľadávanie napíšete slovo „waterproof“ a e-shop Vám v momente ponúkne množstvo kozmetiky, ktorá vodu znáša výborne a neurobí zo sviatočného líčenia mejkap vhodný na rockový koncert.

4. Účes na útek i kapituláciu

Niektoré dámy rady utekajú pred šibačmi a iné sa podvolia a nechajú si vyparatiť hocičo. Sú dámy, ktoré každý rok niekoľkokrát skončia vo vani dobrovoľne či nedobrovoľne. Pokiaľ ste v bežnom živote vždy za elegantnú a tento imidž si chcete ponechať, viem si živo predstaviť ten pocit, keď musíte ísť otvoriť dvere ďalšej skupinke šibačov a Vaše vlasy nevyzerajú úplne šik. Sú však účesy, ktorým nebude vadiť ani hektoliter vody. Pravda, vlasy Vám budú dlhšie schnúť, ale aspoň budú vyzerať viac k svetu aj v mokrom stave. Nápomocný môže byť aj darčekový set gumičiek, ktoré vo vlasoch nenechávajú odtlačky so štipcom a dvoma pomôckami na vytvorenie drdolov zvaných „donut“. Najistejšie sú však zapletené vlasy a uzly. Tie nepovolia pod nátlakom vody a strata objemu nebude toľko mrzieť.

5. Pevné nervy

Ak ste si všetko nachystali a môj manuál Vám v tom aspoň trošku pomohol, budem veľmi rada, no stáva sa, že i napriek plánu sa vždy pritrafí niečo, s čím tento manuál nerátal. Napísať dokonalý manuál a myslieť v ňom na všetko sa naozaj nedá. Musel by mať prinajlepšom kilometrovú dĺžku.

V každom prípade máte ako dáma tiež svoje práva. Šibačom, ktorí sa správajú agresívne, arogantne, nie je s nimi žiadny dohovor a navyše sú v silne podnapitom stave, takým naozaj dvere otvárať nemusíte. Možno ste sa pár krát sklamali v mužoch, ktorých poznáte. Pokiaľ sa objaví čo len náznak toho, že sa nepoučili a vo svojom správaní zotrvávajú, nikto sa na Vás nemôže hnevať, ak ich do svojej domácnosti nevpustíte. Majte svoju česť a poznajte svoju cenu. Každý rozumný muž pochopí, kde sú Vaše hranice a mienka tých nerozumných Vás trápiť nemusí.

Prajem Vám veselé sviatky, čo najviac pohody a čo najmenej konfliktných situácií. Ak chcete pomôcť aj svojim priateľkám, zdieľajte tento manuál, nech máte krásnu Veľkú noc všetky.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This