Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 16.3.2017 v J - M, Vône, Značky od A po Z | Bez komentárov

Marc Jacobs plní sny všetkých žien

Marc Jacobs plní sny všetkých žien

Parfumy Marc Jacobs majú zvláštnu moc uzamknúť v roztomilých flakónikoch tie najľúbeznejšie vône vytvorené matkou prírodou a umožňujú nám kedykoľvek hodiť negatívne myšlienky za hlavu a snívať.

Príroda je naozaj mocná čarodejnica a stále sa máme od nej čo učiť. Zruční parfuméri a dizajnéri v nej neustále nachádzajú zdroj inšpirácie a Marc Jacobs tiež. Nechajte na seba dýchnuť tie najčistejšie vonné esencie jarnej prírody, ľahnite si s nami do trávy a preneste sa s nami do fantastického sveta parfumov Marc Jacobs, ktoré sa vyznačujú hravosťou, ženskosťou a nekomplikovanosťou. Všetko, o čom snívate, je práve u Marca realitou. Dokazuje to najmä oceneniami FiFi Awards, ktoré parfumy Marc Jacobs neustále zbierajú. Dostal sa aj do siene slávy. Ocenené boli pánske parfumy Bang, Men, ale taktiež veľa dámskych ako Lola, Daisy, Dot, Honey, aktuálne veľmi obľúbený parfum Daisy Dream (predstavený v tomto článku) i jeden z novších parfumov – vôňa Decadence (viď recenzia).

Marc Jacobs Daisy Dream

Marc Jacobs Daisy Dream

Marc Jacobs v očiach iných

Marc Jacobs, zdroj: oficiálny web, https://goo.gl/3BbD7Z

Marc Jacobs, zdroj: oficiálny web, https://goo.gl/3BbD7Z

Podľa popisu na oficiálnom webe sa mi zdá byť Marc Jacobs málo zábavný. Ja mám ale z Marca pocit, že vidí priamo do sŕdc žien a vie, čo je v nás. Však sa pozrite na hravé flakóny parfumov Marc Jacobs. Niekto by sa možno opýtal, či to myslí vážne. A viete, čo by odpovedal? Povedal by, že on nič, dokonca ani sám seba, neberie vážne. Aj zo srdca z kameňa dokáže svojou bezprostrednosťou a nápadmi vydolovať hravosť. Ona tam totiž niekde je, lebo žiadna žena na svete nie je nikdy príliš stará na to, aby v sebe potlačila dievčenskú stránku. Všetky snívame o večnej mladosti a sme aj tak trošku pochabé. A preto som Marca nazvala človekom, ktorý plní sny. Presne o to mu ide. Chce nás vidieť usmiate a nad všetko povznesené. Marc Jacobs nikdy neprestáva snívať, ale ani nikdy nezaspí, lebo inak by tie svoje a naše sny nemohol pretaviť do módy a vôní.

„Marc vyzerá, že žil viac než väčšina, videl viac než väčšina, prežil viac než väčšina a tak nejako presne vie, čo si prisvojiť, čo vyskúšať a odkiaľ načerpať inšpiráciu.“

— Anna Wintour, šéfka magazínu Vogue

Ktoré zo zasnených vôní Marc Jacobs odporúčam na jar?

Toaletné vody Daisy Blush a Daisy

Kvetinová toaletná voda Marc Jacobs Daisy Blush – je inšpirovaná vôňou čerstvo natrhanej kytice v skorom ešte chladnom jarnom ráne. Ak by si lúčne víly mali vybrať jednu z týchto jarných vôní, Daisy Blush alebo Daisy Dream by boli jasnou voľbou. Sú o dosť jemnejšie než pôvodná, mnohými cenami ovenčená Marc Jacobs Daisy.

Marc Jacobs Daisy Blush a Daisy

Marc Jacobs Daisy Blush a Daisy

Aj Daisy má mladosť vo svojej DNA, ale ona je v porovnaní s nimi už dievčinou zrelou na vydaj. Ak sa naozaj idete vydávať, za vyskúšanie stojí parfumovaná voda, ktorú dostanete v čiernom flakóniku so zlatými kvietkami. Aj to možno bude láska na celý život. Pre poriadok – Daisy Blush mi príde ako ranná hmla (viac v článku Ponuka noviniek...), Daisy (viď článok Vôňa prírody...) mi svojou silou viac pripomína ostro sviežu vôňu po búrke. Vyberte si, čo Vám bude bližšie. Obidve sú nádherné.

Marc Jacobs Honey

Ak milujete sladké vône, s touto kráskou voňajúcou po sladkom ovocno-kvetinovom nektári s decentným medovým nádychom sa veľmi rýchlo skamarátite a budete z nej namäkko. Vôňu Marc Jacobs Honey som predstavila v článku Zvádzanie dvakrát

Marc Jacobs Honey

Marc Jacobs Honey

Neradím parfum Honey škatuľkovať podľa výzoru a dávať mu za cieľovú skupinu teenagerky. Ak nie ste večne vážna a zamyslená introvertná bytosť, otvorte svoju myseľ a vyskúšajte ho. Táto zasnená a žiarivá vôňa nemá v sebe sladkosť neznesiteľnej intenzity. Naopak, povznáša ducha, je srdcom mladá, zábavná a absolútne bezstarostná. V mojom okolí ju nosia aj päťdesiatníčky a svedčí im.

Daisy Eau So Fresh

Posledným parfumom z môjho jarného výberu je kvetinovo – ovocná vôňa Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh. Osobne príliš neholdujem zeleným vôňam, ale Daisy Eau So Fresh odporúčam všetkými desiatimi. Má totiž v sebe všetko, čo mám rada.

Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh

Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh

Oproti klasickej vôni Daisy nie je až taká horkastá. Šťavnaté kyslé liči a oveľa sviežejšia zeleň odsunuli grapefruit z úvodu nabok. Aj malinu, ktorá sa v kompozícii prejaví len v prvej otváracej fáze, no ako keby neskôr zaschla. Dužina je preč, ostane len cukor a dievčensky ovocný finiš, ktorý vôni stihla darovať. Pre mňa predstavuje Daisy Eau So Fresh definíciu jari. Čerstvé stonky a konáriky, ktoré sa hojdajú vo vetre a týčia k nebu, aby sa na ich vrcholkoch zrodili nádherné kvietky jazmínu, fialiek a iných kvetov, ktoré poznáte už z Daisy. Ak Vás milujete sladké ovocné vône, no potrebujete ich vyvážiť tónmi zelene, aby Vás kolegovia v práci neukameňovali a neobvinili, že z Vás dostanú cukrovku (smiech), práve som Vám dala tip.

Vkročte do čarovného sveta vôní Marc Jacobs a nájdite tú svoju

Príroda vie, ako vyhovieť každému. Práve tam vždy nájdeme neobvyklé a predsa jednoduché kombinácie vonných tónov v dokonalom súlade a preto sa tak utiekame k parfumom, ktoré pôsobia harmonicky a prírodne. Parfumy Marc Jacobs inšpirované prírodnou krásou nás nechávajú v snoch. S nimi naozaj nie je ťažké pripomenúť si príjemné okamihy z mladosti alebo sa ako mávnutím čarovného prútika preniesť na jarnú lúku. Do sveta, kde sa za svoju hravosť nemusíme hanbiť a môžeme byť samy sebou. Už ten pocit je na nezaplatenie.

[Total: 1    Average: 5/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This