Pages Menu

Vaše voňavé nápady

Categories Menu

Kategória: dňa 8.3.2016 v Poradňa, Vône | Bez komentárov

MDŽ ako skvelá príležitosť k rozmaznávaniu sa

MDŽ ako skvelá príležitosť k rozmaznávaniu sa

Sviatok všetkých žien, MDŽ, pripadá na 8. marca a je to pripomienka boja žien za lepšie podmienky. Keď už sme toľko bojovali, čo takto vymôcť si právo byť aspoň v tento jediný deň rozmaznávané?

MDŽ v hravej jarnej nôte a kvetoch

Bol to tvrdý boj. Dámy bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, pri ktorom im už neostával čas na svoje rodiny. Protestovali proti nerovnoprávnosti, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. Chceli mať, rovnako ako muži, právo voliť a s touto myšlienkou prišli už v toku 1908. Tento deň sa zapísal do histórie ako MDŽ, čiže medzinárodný deň žien a jeho dátumom je dátum štrajku v New Yorku, čiže 8. marec. U nás sa prvý sviatok MDŽ oslavoval až v roku 1921 a odvtedy sa táto tradícia uchytila. Dnes nám na MDŽ naše deti recitujú básničky a muži nosia malé pozornosti. Že nenosia? Tak si urobte radosť novou modernou vôňou a nečakajte, kým sa rozhýbu.

Tohtoročná jar a leto sa ponesú v hravom duchu. Uvoľnené a pohodové vône budú nositeľmi aktuálnych trendov, medzi ktoré patrí aj BIO život. Ľudia javia záujem o prírodu a chcú žiť v súlade s jej zákonmi. Užívajú si vône kvetov a čerstvého vzduchu. Tak som pre Vás k príležitosti MDŽ vybrala krásne dámske parfumy s vôňou kvetov v rôznych cenových reláciach. Už od 12 EUR!

Fialkové kvety

Drobný kvietok fialky je prakticky nesmrteľný a aj tento rok zažíva svoj obrovský boom. Fialka v sebe kombinuje jemné kvetinové tóny prepojené s krásou lesa a sviežosťou jarných lístkov. V parfumérstve patrí fialkový kvet a list medzi tradičné a nenahraditeľné zložky. Fialka sa stáva čím ďalej tým modernejšia a vyhľadávanejšia vďaka svojej tvárnosti a univerzálnosti. Môže sa zmiešať s čímkoľvek a vždy bude krásna. Hanbu fialovému kvetu nespravil ani parfum voňajúci po fialkách Giorgio Armani Emporio Diamonds Violet, novinka s gurmánskou tvárou z vlaňajška. Ten bude namiesto bonboniéry k MDŽ. Fialka tu dostala novú tvár a viac o jeho zložení si prečítate v článku Nové parfumy do školskej lavice i pred ňu.

Giorgio Armani Emporio Diamonds Violet

Giorgio Armani Emporio Diamonds Violet s fialkou, liči, malinou a pralinkami

Akými inými vôňami môžete obdarovať niekoho na MDŽ?

Kvety jablone

Kto by nepoznal, ako voňajú rozkvitnuté jablone? Farba je nám známa a môže byť biela i nežne ružová. V ich prítomnosti sa nám dobre dýcha. Nenadarmo sa tento kvetinový tón používa k vytvoreniu jemných a vzdušných vôní. Jabloňové kvety pôsobia teplým dojmom a svojou sladkosťou vzdialene pripomínajú jabĺčka. V tom tkvie čaro prírody. Kvety a plody sú si veľmi blízke a neraz sa ocitnú v jednom flakóne. Kvety krásne voňajú i samy o sebe, ale tiež prevrstvené inými kvetinami ako jazmín, ruža, gardénia. Spoločne tak vytvárajú nežný závoj. Jablonka však dobre vyznieva aj s ovocím a korením. Okorenená sladkou vanilkou, zázvorom či kôrou z citrusov mení sladkú vílu na nezbednú dámu. Napríklad taká živá, moderná, kvetinová kompozícia Chloé See by Chloé Vás okamžite dostane svojou bezstarostnou hravosťou.

Chloé See by Chloé s kvetmi jablone a jazmínom

Chloé See by Chloé s kvetmi jablone a jazmínom

Kde inde ešte nájdete jabloňové kvety?

Čerešňové kvety

Čerešňový kvet je doceňovaný hlavne pre jeho vzhľad (hlavne prvého mája) a nádherná vôňa sa odsúva často do úzadia. Viac by Vám o ňom povedali v Japonsku, kde je veľmi uctievaný. Jeho sladká, delikátna a jemná vôňa s púdrovým efektom má ľahko ovocný nádych. Jeho ovocno-kvetinový charakter bude vynikajúco ladiť s ovocím aj s inými kvetinami, napr. s jazmínom, fialkou, pivonkou, ružou. Vo svojej spoločnosti ocení aj a svieže nuansy zeleného čaju, drevité akordy i závan vanilky. Ak by som pre Vás mala vybrať jedinú čerešňovú vôňu skvelú na jar, potom sa jednoznačne prikláňam k čajovej kráske Elizabeth Arden Green Tea Cherry Blossom. Jej mladistvé vyžarovanie pristane každej dáme bez výnimky. V ponuke je tiež krásny darčekový set. Už len pár kusov, tak sa poponáhľajte.

Elizabeth Arden Green Tea Cherry Blossom

Elizabeth Arden Green Tea Cherry Blossom s čerešňovým kvetom a zeleným čajom

Ktoré ďalšie parfumy Vás na MDŽ potešia kvetom čerešne?

Nenašli ste v tomto výbere svoj obľúbený kvet? Nevadí, v ponuke Elnino.sk nájdete aj iné kvetinové parfumy za skvelé ceny. Pozrite napríklad ponuku parfumov v akcii, kde okrem kochania sa môžete aj výrazne ušetriť. Nezabúdajte na to, že ste výnimočné, krásne a všetky si zaslúžite byť rozmaznávané nielen na MDŽ, ale po celý rok.

[Total: 0    Average: 0/5]

Veronika

"Článok napísala osoba, ktorá má slabosť pre parfumy a kozmetiku. Ale kto ju nemá? :) Keďže ste tento blog navštívili, potom zrejme zdieľate podobnú vášeň, chcete pre seba to najlepšie a ste tu správne. Ja Vás rada zasvätím do detailov, ktoré sa od výrobcov nedozviete a teším sa na Vaše názory i podnety v diskusii."

Aktualizované:

Pridať komentár

Príspevok zatiaľ nebol okomentovaný. Buďte prvý kto pridá komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This